Постанова № 81009696, 08.04.2019, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
08.04.2019
Номер справи
451/358/19
Номер документу
81009696
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

іменем України

08 квітня 2019 рокуСправа №451/358/19 Провадження № 3/451/327/19

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., з участю секретаря Сахаревич М.М. та прокурора Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Радехів матеріали, які надійшли із Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, уроджениці с.Вузлове, Радехівського району, Львівської області, жительки с.Вузлове, Радехівського району, Львівської області, ІНФОРМАЦІЯ_2, працює на посаді юрист в ПАФ «ім..ОСОБА_3», одруженої, не інваліда, раніше працювала на посаді головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за ст..ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи звільнена з посади головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області, відповідно до наказу Червоноградської ОДНІ ГУ ДФС у Львівській області №40-о від 20.07.2017, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб’єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 06.02.2019 о 10:25 год., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію (після звільнення) за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2 20.07.2017 року, будучи звільненою з посади головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області, відповідно до Наказу №40-о від 20.07.2017 р., відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04.02.2019 о 16:49 год., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при припиненні нею діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон № 1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.05.2017 року та до 00:00 год. 01.04.2018 року.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала щорічну декларацію за 2016 рік перед звільненням лише 04.02.2019 року, о 16:49 год. Також, декларацію за 2017 рік після звільнення лише 06.02.2019 року о 10:25 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016, 2017 роки у ОСОБА_2 відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Радехівське відділення Червоноградської об»єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області, розташоване за адресою: м. Радехів, пр..Відродження, 8, Львівська область, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_2 у зв'язку із тим, що вона працювала на посаді головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформляється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Дії уповноваженої особи, що має право складати протокол, до моменту його складання можуть свідчити лише про виявлені окремі ознаки правопорушення, але факт, що виявлене діяння містить склад адміністративного правопорушення, зазначається при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином, ОСОБА_2, будучи звільнена з посади головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04.02.2019 року, о 16:49 год. та 06.02.2019 року о 10:25 год року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства і питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2016 перед звільненням, за 2017 рік після звільнення особи, уповноваженої на виконання Функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративні правопорушення пов’язані з корупцією, передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнала, її не повідомили, що вона повинна заповнити декларацію, просила її суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що наявні усі підстави для притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Окрім визнання ОСОБА_2 своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, його причетність до корупційного діяння стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, це зокрема:

- протоколом №234 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 27.02.2019 року вбачається, що Декларація за 2016 рік перед звільненням подана 04.02.2019 року. (а.с.2-7);

- протоколом №235 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 27.02.2019 року вбачається, що Декларація за 2017 рік після звільнення подана 06.02.2019 року. (а.с.2-6);

- із скрін-шота та копії декларації вбачається, що дата публікації щорічної електронної декларації за 2016 рік перед звільненням є 04.02.2019 року о 16:49 годині (а.с.20-28);

- із скрін-шота та копії декларації вбачається, що дата публікації щорічної електронної декларації за 2017 рік після звільнення є 06.02.2019 року о 10:25 годині (а.с.13-21);

- з пояснення ОСОБА_2 від 27.02.2019 року вбачається, що декларації вона подала невчасно, оскільки не була проінформована про це. Дані декларації подала 04.02.2019 року та 06.02.2019 року. В подальшому такого допускати не буде. (а.с.9,10);

- із наказів №57-В, від 23 травня 2016 року, №40-О від 20 липня 2017 року, наказу Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області «Про переведення на посади», вбачається, що ОСОБА_2 зараховано на посаду головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області на час відпустки для догляду за дитиною Іванець М,В., з окладом заробітної плати 1723 гривень на місяць згідно штатного розпису; продовжено відпустку для догляду за дитиною з 10.05.2016 року по 12.05.2018 року;звільнено з займаної посади 20 липня 2017 року - головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області в порядку переведення для подальшого працевлаштування у центр надання адміністративних послуг Вузлівської сільської ради Радехівського району (а.с.10,11,12,14-19);

- із характеристики головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працювала в податковій службі з 12 вересня 2006 року. З 10 травня 2016 року перебувала у трудових відносинах з Червоноградською ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та обіймала посаду головного державного інспектора сектору обслуговування платників Радехівського відділення. З моменту зарахування (10.05.2018 року) до штату Червоноградської ОДНІ ГУ ДФС у Львівській області та до моменту звільнення (20.07.2017 року) ГРАЙ Н.Р. перебувала у відпустці для догляду за дитиною (а.с.12,13);

Дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковано за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, як неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

При накладенні адміністративного стягнення за вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого, особа правопорушника, який свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем праці.

Обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 є визнання вини.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 судом не встановлено.

Тобто, із врахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст.38,172-6,283,284 КУпАП та ст.ст.4,12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» №3206-VI від 07.04.2011р., суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п’ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_2, судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); (МФО)- 899998; рахунок отримувача – 31211256026001; код класифікації доході бюджету - 22030106).

На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду.

СуддяОСОБА_4