
Номер провадження 3/243/995/2019
Номер справи 243/2935/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«08» квітня 2019 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріали, які поступили від Головного управління ДФС у Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого фінансовим директором Приватного акціонерного товариства «Зевс Кераміка», РНОКПП: НОМЕР_1, одруженого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Посадовою особою головним державним ревізором-інспектором Відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_2 за результатами документальної планової виїзної перевірки Приватного Акціонерного Товариства «Зевс Кераміка», код за ЄДРПОУ32359747, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2016 року по 30 вересня 2018 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01 жовтня 2016 року по 30 вересня 2018 року (Акт перевірки №111/05-99-14-16/32359747 від 06 лютого 2019 року), місцезнаходження: Україна, 84100, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Гончарна, буд. № 7, встановлено, що ОСОБА_1, фінансовий директор Приватного акціонерного товариства «Зевс Кераміка», код за ЄДРПОУ 32359747, Наказ про призначення на посаду фінансового директора № 1 від 02 червня 2003 року, вчинив правопорушення, а саме: неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, чим порушено ч. 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п. 38.9 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідних положень, п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14, п. 54.2 ст. 54, п.п. 168.1.1 та п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п.а) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, а саме: встановлено ненарахування, неутримання та несплату (неперерахування) з доходу, нарахованого/виплаченого фізичним особам - підприємцям, як особам, на яких не поширюється дія п.177.8 ст.177 Кодексу, податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 31600,46 грн., в тому числі за податкові періоди: січень 2017 року - 1324,94 грн., лютий 2017 року - 1280,02 гри., березень 2017 року - 983,02 грн., квітень 2017 року - 1289,52 грн., травень 2017 року - 1317,17 грн., червень 2017 року - 1308,96 грн., липень 2017 року - 1308,96 грн., серпень 2017 року - 898,42 грн., вересень 2017 року - 1007,64 грн., жовтень 2017 року - 996,84 грн., листопад 2017 року - 1291,46 грн., грудень 2017 року - 1065,53 грн., січень 2018 року - 1065,10 грн., лютий 2018 року - 1159,70 грн., березень 2018 року - 1987,54 грн., квітень 2018 року - 1768,18 грн., травень 2018 року - 5450,22 грн., червень 2018 року - 1700,35 грн., липень 2018 року - 1406,15 грн., серпень 2018 року - 1398,82 грн., вересень 2018 року - 1591,92 грн.; неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, чим порушено ч. 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п.38.9 п.38 та п.п.1.4, 1.6 п. 16-1 підрозд.10 розд. ХХ Перехідних положень, п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.54.2 ст.54, п.п.168.1.2 п.168.1 ст.168, п.п.а) п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: встановлено ненарахування, неутримання та несплату (неперерахування) з доходу, нарахованого/виплаченого фізичним особам - підприємцям, як особам, на яких не поширюється дія п.177.8 ст.177 Кодексу, військового збору на загальну суму 2633,37 грн., в тому числі за податкові періоди: січень 2017 року - 110,41 грн., лютий 2017 року - 106,67 грн., березень 2017 року - 81,92 грн., квітень 2017 року - 107,46 грн., травень 2017 року - 109,76 грн., червень 2017 року - 109,08 грн., липень 2017 року - 109,08 грн., серпень 2017 року - 74,87 грн., вересень 2017 року - 83,97 грн., жовтень 2017 року - 83,07 грн., листопад 2017 року - 107,62 грн., грудень 2017 року - 88,79 грн., січень 2018 року - 88,76 грн., лютий 2018 року - 96,64 грн., березень 2018 року -165,63 грн., квітень 2018 року - 147,35 грн., травень 2018 року - 454,18 грн., червень 2018 року - 141,70 грн., липень 2018 року - 117,18 гри., серпень 2018 року -116,57 грн., вересень 2018 року -132,66 грн.; неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, чим порушено ч. 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.п. 16.1.3 п.16.1 ст.16, п.п.б) п.176.2 ст.176 Кодексу, розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 13 січня 2015 року № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», а саме: подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, що привело до порушення порядку подання платником податку інформації для формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за 1, 2, 3, 4 квартали 2017 року та 1, 2 квартали 2018 року, та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст. ст. 10, 63 Конституції України.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_1 свою провину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП визнав повністю та пояснив, що вчинив правопорушення неутримання та неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення № 208/05-99-13-03 від 18 березня 2019 року, з якого вбачається, що посадовою особою головним державним ревізором-інспектором Відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Донецькій області ОСОБА_2 за результатами документальної планової виїзної перевірки Приватного Акціонерного Товариства «Зевс Кераміка», код за ЄДРПОУ32359747, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2016 року по 30 вересня 2018 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01 жовтня 2016 року по 30 вересня 2018 року (Акт перевірки №111/05-99-14-16/32359747 від 06 лютого 2019 року), місцезнаходження: Україна, 84100, Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Гончарна, буд. № 7, встановлено, що ОСОБА_1, фінансовий директор Приватного акціонерного товариства «Зевс Кераміка», код за ЄДРПОУ 32359747, Наказ про призначення на посаду фінансового директора № 1 від 02 червня 2003 року, вчинив правопорушення, а саме: неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, чим порушено ч. 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п. 38.9 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідних положень, п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14, п. 54.2 ст. 54, п.п. 168.1.1 та п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168, п.п.а) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, а саме: встановлено ненарахування, неутримання та несплату (неперерахування) з доходу, нарахованого/виплаченого фізичним особам - підприємцям, як особам, на яких не поширюється дія п.177.8 ст.177 Кодексу, податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 31600,46 грн., в тому числі за податкові періоди: січень 2017 року - 1324,94 грн., лютий 2017 року - 1280,02 гри., березень 2017 року - 983,02 грн., квітень 2017 року - 1289,52 грн., травень 2017 року - 1317,17 грн., червень 2017 року - 1308,96 грн., липень 2017 року - 1308,96 грн., серпень 2017 року - 898,42 грн., вересень 2017 року - 1007,64 грн., жовтень 2017 року - 996,84 грн., листопад 2017 року - 1291,46 грн., грудень 2017 року - 1065,53 грн., січень 2018 року - 1065,10 грн., лютий 2018 року - 1159,70 грн., березень 2018 року - 1987,54 грн., квітень 2018 року - 1768,18 грн., травень 2018 року - 5450,22 грн., червень 2018 року - 1700,35 грн., липень 2018 року - 1406,15 грн., серпень 2018 року - 1398,82 грн., вересень 2018 року - 1591,92 грн.; неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, чим порушено ч. 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п.38.9 п.38 та п.п.1.4, 1.6 п. 16-1 підрозд.10 розд. ХХ Перехідних положень, п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.54.2 ст.54, п.п.168.1.2 п.168.1 ст.168, п.п.а) п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: встановлено ненарахування, неутримання та несплату (неперерахування) з доходу, нарахованого/виплаченого фізичним особам - підприємцям, як особам, на яких не поширюється дія п.177.8 ст.177 Кодексу, військового збору на загальну суму 2633,37 грн., в тому числі за податкові періоди: січень 2017 року - 110,41 грн., лютий 2017 року - 106,67 грн., березень 2017 року - 81,92 грн., квітень 2017 року - 107,46 грн., травень 2017 року - 109,76 грн., червень 2017 року - 109,08 грн., липень 2017 року - 109,08 грн., серпень 2017 року - 74,87 грн., вересень 2017 року - 83,97 грн., жовтень 2017 року - 83,07 грн., листопад 2017 року - 107,62 грн., грудень 2017 року - 88,79 грн., січень 2018 року - 88,76 грн., лютий 2018 року - 96,64 грн., березень 2018 року -165,63 грн., квітень 2018 року - 147,35 грн., травень 2018 року - 454,18 грн., червень 2018 року - 141,70 грн., липень 2018 року - 117,18 гри., серпень 2018 року -116,57 грн., вересень 2018 року -132,66 грн.; неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, чим порушено ч. 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п.14.1.180 п.14.1 ст.14, п.п. 16.1.3 п.16.1 ст.16, п.п.б) п.176.2 ст.176 Кодексу, розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 13 січня 2015 року № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», а саме: подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, що привело до порушення порядку подання платником податку інформації для формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків за 1, 2, 3, 4 квартали 2017 року та 1, 2 квартали 2018 року (а.с.2-4) та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП, а саме неперахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставиною, що пом’якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом’якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 163-4, 283, 284, 286 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 163-4 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 384,20 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов’янський міськрайонний суд Донецької області.
Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_3