
Справа № 591/1629/19 Провадження № 3/591/692/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2019 року м.Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Шершак М.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого начальником відділу Управління соціального захисту населення Сумської міської ради, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1, за ст.130 ч.1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
07.03.2019 року о 17 год. 56 хв. в м.Суми, по пр-ту М.Лушпи ( в районі буд. 25 по вул.Харківській) водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом DACIA Logan 1.4, д.н.з. НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння проводився зі згоди водія у встановленому законом порядку, із застосуванням приладу газоаналізатора Alcotest Drager 6820 ARHF-0034 в присутності двох свідків. Своїми діями порушив вимоги п.2.9. «а» Правил дорожнього руху, скоїв правопорушення передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судові засідання 21.03.2019 р., 28.03.2019 р. з'являвся та пояснював суду, що з правопорушенням не згодний, 08.04.2019 р. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час розгляду адміністративного матеріалу повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв, клопотань, зауважень, а також доказів поважності причин неприбуття суду не надав, тому згідно ст. 268 КпАП України, вважаю за можливе справу розглянути без його участі.
Таку поведінку можна розцінювати як навмисне затягування розгляду справи з метою уникнення відповідальності, шляхом забезпечення перебігу, визначеного ст. 38 КУпАП, 3-х місячного терміну в період якого може бути застосовано адміністративне стягнення.
Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та його вина підтверджується наступними доказами, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 160065 від 07.03.2019 року, який був складений у повній відповідності з вимогами ст.256 КУпАП та «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої Наказом МВС 06.11.2015 № 1376, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, підстав не довіряти яким не має.
Провина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами відеофіксації події, що досліджені в судовому засіданні та долучені до матеріалів справи, з яких вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння та керував автомобілем.
Зазначені докази суд вважає належними та допустимими, будь-яких порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 встановлено не було.
Жодного підтвердження на спростування вищенаведених аргументів суду не надано. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп..
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130 ч.1, 283 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. (номер рахунку 31110149018001, код бюджетної класифікації: 21081300, код за ЄДРПОУ 37970404, МФО 899998, одержувач: ГУК Сумській обл./Сумська обл./21081300 , Банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), призначення платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху») та позбавити права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384,20 грн. (стягувач: Державна судова адміністрація України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови в порядку передбаченому ст. 294 КУпАП.
Суддя М.І.Шершак