
Справа № 359/2704/19
Провадження № 3/359/1062/2019
Протокол № 0070/125000/19
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2019 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянув за участю представника митниці ОСОБА_1, адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, щодо громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Туреччина, Букірке (Bakirkoy), місце проживання: АДРЕСА_1 місце роботи: тимчасово не працює, посвідка на постійне місце проживання НОМЕР_1 паспорт громадянина Туреччини - НОМЕР_2,
в с т а н о в и в :
18.02.19 о 19 годині 05 хвилин під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, який прилетів до України з Туреччини, м. Стамбул, рейсом PS № 714, літаком авіакомпанії «МАУ», своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.
Громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3 та його багаж через аеропорт «Бориспіль» слідували трансфером до м. Херсона по «Технології обслуговування пасажирів та багажу категорії INT-DOM, введеною в дію наказом ДПМА «Бориспіль» від 07.10.2014 № 01-07-1008.
18.02.19 о 19 год. 15 хв. під час проведення митного контролю трансферного багажу у багажному відділенні терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» із застосуванням технічних засобів контролю за допомогою рентген-апарату, який знаходиться в тому ж багажному відділенні вищевказаного терміналу, у багажі громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, а саме у 4 дорожніх сумках з багажними бирками виписаними на ім'я ОСОБА_3 (ОСОБА_3 № PS485232, PS485217, PS485225, PS485272 було виявлено новий дитячий одяг (594 штука), а саме: дитячий костюм-90 штук; брюки різних розмірів, фасонів та кольорів-50 штук; рубашки-110 штук; футболки-220 штук; спортивні костюми-30 штук; кепка-29 штук; ремні шкіряні-30 штук; футболки-35 штук.
Загальна вартість товарів зі слів громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3 становить 1300 доларів США, що станом на 18.02.2019 р. становить 1155 євро. Весь товар переміщувався у чотирьох дорожніх, без ознак приховування.
Громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, до інспекторів митниці з приводу декларування не звертався.
Таким чином, громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3 під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.
З частини загальної вартості, що перевищує еквівалент 1 000 євро громадянином ОСОБА_3 (ОСОБА_3 було сплачено митні платежі у сумі 1521,79 грн. за уніфікованою митною квитанцією МД-1 серія РА № 066918 від 18.02.2019.
Зазначені дії, що полягають у переміщенні через митний кордон України громадянином Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», товару в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.
У зв'язку з цим працівниками митниці на місці виявлення правопорушення в залі «Приліт» термінала «D» ДП МА «Бориспіль», 18.02.2019 складено протокол про порушення митних правил № 0070/12500/19.
Підстав для відкладення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки, в справі не встановлено.
У судове засідання громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі. Заперечень по справі та клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Представника до суду не забезпечив. Разом з цим, згідно протоколу опитування правопорушника встановлено, що вину у вчиненому правопорушенні він визнає та зазначив, що це сталося ненавмисно, а саме через те, що він не знав митних правил України. У зв'язку з чим, відповідно до вимог Митного кодексу України, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил.
Представник митниці ОСОБА_1, протокол про порушення митних правил підтримав та зазначив, що громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, скоїв порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у зв'язку з чим просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суддя, заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про доведеність вини громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, зважаючи на наступне.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0070/12500/19 від 18.02.2019 громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, обрав вид митного оформлення зону спрощеного митного оформлення «зелений коридор», а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчила про факти, що мають юридичне значення.
Відповідно до ст. 374 МК України товари, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, але загальна фактурна вартість не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро.
Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю «зелений коридор», з моменту перетину останнім «білої лінії», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор».
Таким чином, як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, перетнув «білу лінію», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор», таким чином перемістив через митний кордон України товар, а саме: дитячий костюм-90 штук; брюки різних розмірів, фасонів та кольорів-50 штук; рубашки-110 штук; футболки-220 штук; спортивні костюми-30 штук; кепка-29 штук; ремні шкіряні-30 штук; футболки-35 штук. Загальна вартість товарів зі слів громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3 становить 1300 доларів США, що станом на 18.02.2019 становить 1155 євро.
З частини загальної вартості, що перевищує еквівалент 1 000 євро громадянином ОСОБА_3 (ОСОБА_3 було сплачено митні платежі у сумі 1521,79 грн. за уніфікованою митною квитанцією МД-1 серія РА № 066918 від 18.02.2019.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Так, вина правопорушника підтверджується, дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами: протоколом про порушення митних правил № 0070/12500/19 від 18.02.2019 (а.с.2-6); письмовими поясненнями особи (а.с.7,8); даними доповідної записки головного державного інспектора від 18.02.2019 (а.с.14-16); уніфікованою квитанцією серія РА № 066918 від 18.02.2019 та копією чеку (а.с.11,13); копією паспорта громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3 (а.с.9,10) та встановлена судом.
На підставі зазначених доказів слід дійти висновку про доведеність вини у вчиненому правопорушенні, громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, та вчиненні ним порушення митних правил України.
Своїми діями громадянин Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, а саме перемістив через митний кордон України - «зелений коридор» товар в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України та підлягає обов'язковому письмовому декларуванню, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.
Враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.).
Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, в подальшому.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушниці, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384,20 грн.
Керуючись: ст. 366, ст. 374, ст. 471 МК України, ст.ст. 23, 33, 40-1 КУпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Визнати винним громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посвідка на постійне місце проживання НОМЕР_3 паспорт громадянина Туреччини - НОМЕР_2, у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп., що підлягає сплаті на користь держави України (одержувач: Борисп.УК/Бориспіль, ЄДРПОУ: 38007070, код банку (МФО): 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: 31119106510004, КБК: 21081100).
Стягнути з громадянина Туреччини ОСОБА_3 (ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посвідка на постійне місце проживання НОМЕР_3 паспорт громадянина Туреччини - НОМЕР_2, на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ____.