
Справа № 161/4852/19
Провадження № 3/161/1532/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2019 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді – Пахолюка А.М.,
при секретарі - Грабовській Г.О.,
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1
прокурора – Сушика Ю.В.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Луцьк, вул. Кравчука, 46/9, перебувала на посаді провідного спеціаліста Луцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області, -
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1, будучи провідним спеціалістом Луцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) є суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення».
В судовому засіданні ОСОБА_1, винність в інкримінованому їй правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала повністю, суду пояснила, що дійсно вона у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, з якими вона була ознайомлена, несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення», а саме таку декларацію подала лише 25.04.2018 року. У вчиненому щиро розкаялася, просила суд суворо не карати та застосувати вимоги ст. 22 КУпАП. Факт несвоєчасного подання зумовлено несправністю роботи електронної пошти.
Прокурор в судовому засіданні зазначив про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що відповідно до наказу Головного територіального управління юстиції у Волинській області «Про призначення ОСОБА_1В.» №1407/3 від 14.12.2015 року, ОСОБА_1 15.12.2015 року призначено на посаду провідного спеціаліста Луцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області.
Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Судом встановлено, що відповідно до наказу ГТУЮ у Волинській області «Про звільнення ОСОБА_1В.» № 365/3 від 19.04.2017 року, ОСОБА_1 20.04.2017 року була звільнена з займаної посади.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація, особи, яка припинила діяльність, фактично подана несвоєчасно, а саме 25.04.2018 року о 11 год. 12 хв., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідну декларацію у неї не було. Дії щодо внесення декларації вона розпочала 19.04.2018 року (а.с. 12).
ОСОБА_1, належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до листа ДП «Українські спеціальні системи» від 27.04.2018 року, короткочасні збої у функціонуванні порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відбувалося лише 02.01.2018 року та 15.03.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність , пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом за № 67 від 16.03.2019 року про адміністративне правопорушення, у якому ОСОБА_1 власноручно зазначила, що з протоколом згідна; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення; повідомленням Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК від 28.01.2019 року, інформацією Головного територіального управління юстиції у Волинській області, наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області №1407/3 від 14.12.2015 року «Про призначення ОСОБА_1В.», посадовою інструкцією провідного спеціаліста Луцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Волинській області, наказом Головного територіального управління юстиції у Волинській області №305/3 від 19.04.2017 року «Про звільнення ОСОБА_1В.», витягом з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1, будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації особи, яка припинила діяльність, за 2017 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом’якшують відповідальність ОСОБА_1, суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують її відповідальність, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, щиро розкаялася, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Підстав для застосування вимог ст. 22 КУпАП, як це зазначила ОСОБА_1, суд, в даному випадку, не вбачає, так як пройшов досить тривалий термін після останнього дня подання декларації і будь-яких поважних причин чи непереборних обставин щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації, не встановлено.
Керуючись ст. ст. 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) на р/р № 31211256026001, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/22030106, код отримувача (код за ЕДРПОУ) - 37993783.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.М. Пахолюк