
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua ___________________________
УХВАЛА
02 квітня 2019 року Справа № 11/155б
За заявою кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕДДА ЛТД",
м. Луганськ
до боржника - Відкритого акціонерного товариства "Лисичанський завод
гумових технічних виробів", м. Лисичанськ Луганської області
Про банкрутство
Суддя Ковалінас М.Ю.
Секретар судового засідання - Сокрута Н.М.
У засіданні брали участь:
від кредиторів - не прибули;
ліквідатор банкрута ОСОБА_1 - не прибула;
за участю представника РВ ФДМ України по Луганській області - ОСОБА_2, довіреність від 26.12.2018 № 47.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: банкрутство, ліквідаційна процедура за положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 30.06.1999 №784-XIV (далі - Закон) та в частині реалізації майна за нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 №4212-VІ (далі за текстом - Закон № 4212), розгляд клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 17.10.2018 №05-05-02835 про закриття провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод ГТВ”.
Розглянувши матеріали справи та клопотання, вислухавши присутніх, суд
в с т а н о в и в :
Постановою Господарського суду Луганської області від 07.07.2011 у справі №11/155б, боржника - Відкрите акціонерне товариство "Лисичанський завод гумових технічних виробів", м. Лисичанськ Луганської області, визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3 (ліцензія серії АВ №081182 від 08.08.2006), на якого покладено відповідні обов’язки та повноваження по проведенню ліквідаційної процедури, у тому числі щодо подання до суду звіту про свою роботу та ліквідаційного балансу банкрута згідно вимог ст. 32 Закону.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 05.07.2012 у справі №11/155б продовжено строк ліквідаційної процедури та повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_3 в якості ліквідатора банкрута на 6 місяців, тобто до 07.01.2013; в останнє ухвалою суду від 17.12.2013 у справі №11/155б продовжено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_3 в якості ліквідатора банкрута на 6 місяців, тобто до 07.07.2014.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 24.06.2014 було відкладено розгляд справи та заяви кредитора Державного агентства резерву України, м. Київ, від 13.12.2013 вих. №5797/0/4-13 з грошовими вимогами до банкрута, у засіданні суду на 31.07.2014, але призначене судове засідання не відбулося, у зв’язку з проведенням АТО на території м. Луганська та Луганської області.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції”, п.1 розпорядження голови Вищого господарського суду України від 02.09.2014 №28-р визначено, що розгляд господарських справ, підсудних господарським судам, розташованим в районі проведення антитерористичної операції, здійснюється: господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області, - господарським судом Харківської області.
Розпорядженням Вищого господарського суду України від 02.04.2015 №18-р, відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції”, Указу Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 “Про внесення змін до мережі господарських судів України” та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 № 8-5754/15 про можливість відновлення роботи господарського суду Луганської області, керуючись ст. 34 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” відновлено роботу господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.05.2015, до господарського суду Луганської області передано за територіальною підсудністю матеріали справи №11/155б про визнання банкрутом ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 27.05.2015 справу №11/155б призначено до розгляду у засіданні суду.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 02.07.2015 у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів” достроково припинено повноваження ліквідатора банкрута ОСОБА_3, новим ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1, на яку покладено повноваження про проведенню ліквідаційної процедури, встановлені Законом.
На даний час ліквідаційну процедуру не завершено.
На адресу Господарського суду Луганської області від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області надійшло клопотання від 17.10.2018 №05-05-02835 про закриття провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод ГТВ”, з підстав визначених ч.5 ст.12 Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” від 18.01.2018 № 2269-ІV, а також ч.ч. 1,3 ст.83, п. 4-3 Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №4212, у зв'язку з тим, що держава в особі Фонду державного майна України є власником 50,131 % акцій ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”, що підтверджується випискою з реєстру власників іменних цінних паперів на 25.07.2010.
Наказом Фонду державного майна України від 26.12.1994 № 86-ДП “Про прийняття рішення щодо приватизації об’єктів” видано дозвіл на приватизацію Орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” (код ЄДРПОУ 05389942).
Оскільки державі, в особі Фонду державного майна України, належить більше ніж 50 відсотків акцій ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів” та враховуючи те що щодо нього прийнято рішення про приватизацію, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Луганській області вважає, що провадження у справі №11/155б підлягає закриттю.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 15.11.2018 клопотання РВ Фонду державного майна України по Луганській області від 17.10.2018 №05-05-02835 призначено до розгляду у судовому засіданні.
Ухвалами Господарського суду Луганської області від 29.11.2018, від 10.01.2019 та від 21.02.2019 розгляд справи та клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 17.10.2018 №05-05-02835 призначався у судових засіданнях, з метою з'ясування фактичних обставин та надання додаткових доказів за цим клопотанням.
У дане засідання суду ліквідатор банкрута ОСОБА_1 та представники кредиторів не прибули, крім представника РВ ФДМ України по Луганській області.
Судом встановлено, що до клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 17.10.2018 №05-05-02835 про закриття провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод ГТВ” долучено: копію виписки з реєстру власників іменних цінних паперів про стан особового рахунку станом на 25.07.2010, відповідно до якої за Фондом державного майна України зареєстровано 50,131 % частки в статному капіталі ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”; копію наказу Фонду державного майна України від 26.12.1994 386-ДП, яким надано дозвіл на приватизацію орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” (код ЄДРПОУ 05389942) (а.с. 145-146 т.10).
За клопотанням ліквідатора ОСОБА_1 від 26.11.2018 №197 до суду надано копію наказу Фонду Державного майна України від 03.07.1996 №58АТ про створення на базі Орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”; затверджено його статут та зобов’язано провести державну реєстрацію товариства; затверджено органи управління Відкритого акціонерного товариства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” (а.с. 64 т.11).
Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганській області на адресу суду надано пояснення від 27.11.2018 №05-05-03238, в якому зазначено, що відповідно до п 1.1 Статуту ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» його засновано згідно з рішенням Фонду державного майна України та організації орендарів підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» від 03.07.1996 року №58-АТ, шляхом перетворення орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» Луганської області у відкрите акціонерне товариство згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 № 57-93 «Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду».
Враховуючи те, що в період видачі наказу Фонду державного майна України від 26.12.1994 № 86-ДП «Про прийняття рішення щодо приватизації об’єктів», яким було видано дозвіл на приватизацію орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942), діяв Закон України «Про приватизацію державного майна» від 04.03.1992 № 2163-ХІІ, таким чином приватизація орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» повинна була проводитися за його нормами.
Крім того, приватизація здійснювалася згідно із Декретом Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №57-93 «Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду» про що вказано в абз. 2 розділу 6 Плану приватизації державної частки майна орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» та п.1.1. Статуту ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів».
ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» є правонаступником Орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів», що підтверджується п. 3.3. Статуту ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» та п. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 №57-93 «Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду».
Згідно п. 1 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 57-93 «Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду» (далі - Декрет) встановлено, що приватизація цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду, балансова вартість основних фондів яких перевищує 20 млн. карбованців і визначена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 1992 року N 229 "Про проведення загальної переоцінки основних фонди, заліку взаємної заборгованості підприємств та поповнення оборотних коштів державних підприємств і організацій", здійснюється шляхом продажу належних державі акцій відкритих акціонерних товариств (надалі - товариства), заснованих державними органами приватизації та орендарями.
Рішення про приватизацію цілісних майнових комплекси, зданих в оренду з правом викупу, приймаються державними органами приватизації, якщо на це є згода орендаря. В інших випадках рішення про приватизацію орендованого майна приймається органом приватизації без згоди орендаря.
Після затвердження плану приватизації засновники у 10-денни і термін приймають рішення про створення товариства, затверджують його статут і подають ці документи разом з іншими необхідними матеріалами для державної реєстрації товариства (п. 2 Декрету).
З моменту реєстрації товариства договір оренди вважається розірваним, діяльність підприємства, господарського товариства тощо (надалі - підприємство), створеного на базі орендованого майна, припиняється, товариство стає правонаступником прав і обов'язків створеного орендарем підприємства (п. 3 Декрету).
До статутного фонду товариства вноситься державне майно, здане в оренду, та майно, що є власністю орендаря і перебуває на балансі підприємства, створеного орендарем (п. 4 Декрету).
На вартість свого внеску орендар одержує акції створеного товариства. Якщо одним із засновників товариства є організація орендарів, то розподіл акцій між членами організації проводиться у місячний термін з дня реєстрації товариства відповідно до порядку, який визначається організацією орендарів.
Продаж акцій, що належать державі, здійснюється державними органами приватизації відповідно до цього Декрету та законодавства про приватизацію (п. 5 Декрету).
Таким чином, РВ ФДМУ по Луганській області вважає, що дія наказу Фонду державного майна України від 26.12.1994 № 86-ДП «Про прийняття рішення щодо приватизації об’єктів» поширюється на ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів», оскільки ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» є правонаступником орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» та продаж акцій повинен здійснюватися після створення ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів».
На підставі викладеного, оскільки акції ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів», що належать держави в особі Фонду державного майна України не продані, що підтверджується випискою з реєстру власників іменних цінних паперів від 25.07.2010, РВ ФДМУ по Луганській області вважає, що приватизацію не було завершено.
До пояснень від 27.11.2018 №05-05-03238 додано копію статуту ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» від 07.06.1996 та копію плану приватизації державної частки майна орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» від 22.05.1996 (а.с. 69-91 т.11).
Ліквідатором банкрута за клопотанням від 28.12.2018 №302 до суду надано копію розпорядження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21.09.2011 №101-З, яким зупинено обіг акцій ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (а.с. 184 т. 11).
Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганські області на адресу суду надано клопотання від 28.12.2018 №05-05-03685, в якому зазначено, що приватизацію Орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» здійснював центральний апарат Фонду державного майна України, таким чином, всі відомості щодо проведення приватизації знаходяться у нього.
На адресу суду від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області за клопотанням від 06.02.2019 №05-05-00417 надано копії документів щодо приватизації, а саме: акт оцінки вартості майна Орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” від 13.12.1995 б/н; наказ Фонду державного майна України від 19.11.1996 №1410 “Про внесення змін до акту оцінки”, яким затверджено перерахувати в гривнях акт оцінки цілісного майнового комплексу Орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів», затвердженого розпорядженням Фонду державного майна України від 13.12.1995 №17-РОМ; зміни до акту оцінки вартості майна Орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” від 19.11.1996 б/н; наказ Фонду державного майна України від 05.12.1996 №1487 “Про внесення змін до установчого договору та статуту”, яким затверджено зміни до Установчого договору та Статуту ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів», які передбачають розрахунки в гривнях; зміни до п.4.1 плану приватизації державної частки майна Орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” від 05.12.1996 б/н, а також повідомлено, що пакет акцій ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”, який належить державі в розмірі 50,131%, відповідно до Закону України “Про приватизацію державного та комунального майна” від 18.01.2018 №2269-VIII не включався Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганській області до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2018 та 2019 роках (а.с. 18-24 т. 12).
За клопотанням від 07.02.2019 №27 ліквідатором банкрута на адресу суду надано копію листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.01.2019 №10/01/1674, в якому повідомлено, що за наявними щоквартальними адміністративними даними, наданими депозитарними установами відповідно до Положення про порядок звітування депозитарними установами до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.06.2013 №992, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2013 за №1126/23658, станом на 30.09.2018 ВАТ «Лисичанській завод ГТВ», серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше) акцій приватних акціонерних товариств та (5 відсотків і більше) публічних акціонерних товариств, відсутнє (а.с. 27 т.12).
На адресу суду від Фонду державного майна України надійшли письмові пояснення від 19.03.2019 №10-52-5292, в яких Фондом повідомлено про таке.
Згідно вимог ст. 12 Закону України «Про приватизацію майна державних підприємств» та враховуючи Порядок подання і розгляду заяви на приватизацію, затверджений наказом Фонду від 26.07.1992 № 345, наказом ФДМУ від 26.12.1994 № 86-ДП, було видано дозвіл на приватизацію орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів», перетвореного у процесі приватизації у ВАТ «Лисичанський завод ГТВ».
Відповідно до Закону України «Про Фонд державного майна України» усі накази Фонду оприлюднюються на офіційному веб-сайті Фонду, однак на момент видачі наказу Фонду від 26.12.1994№ 86-ДП діяло Тимчасове положення про Фонд державного майна України, затверджене Постановою Верховної Ради України від 07.07.1992 №2558-ХІІ, в якому вищезазначена норма була відсутня.
План приватизації державного майна орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» було затверджено наказом Фонду від 22.05.1996 № 4-ПП.
З метою приведення грошових показників плану приватизації державної частки майна Орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» у відповідність до Указу Президента України від 25.08.1996 № 762, наказом Фонду від 05.12.1996 №1488 було внесено зміни до плану приватизації орендного підприємства, а саме здійснено перерахунок пункту 4.1 «План розміщення акцій» в гривнях.
При цьому Фонд державного майна України зазначає, що накази Фонду від 22.05.1996 № 4-ПП та від 05.12.1996 № 1488 не скасовувались або не визнавались такими, що втратили чинність.
У процесі приватизації ВАТ «Лисичанський завод ГТВ» були реалізовані пакети акцій загальним розміром 49,87 % статутного капіталу товариства, а саме: 21,04% - власність організації орендарів, 1,55% - пільговий продаж акцій керівникам та працівникам підприємства, 27,28% - продаж акцій на аукціонах.
У 1998 році до продажу на торгах Української фондової біржі пропонувались пакети акцій ВАТ «Лисичанський завод ГТВ» розміром 10 % та 41,83 % статутного капіталу товариства, але не були реалізовані.
У 2000 році до продажу на торгах Української фондової біржі пропонувався пакет акцій розміром 3,84 % статутного капіталу ВАТ «Лисичанський завод ГТВ», але не був реалізований.
Пакет акцій розміром 50,131 % статутного ВАТ «Лисичанський завод ГТВ» протягом 2002-2011 років дев’ять разів виставлявся на продаж за конкурсом, проте реалізований не був.
Також зазначено, що відповідно до п.2 Розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18.01.2018 №2269-VIII (далі - Закон №2269) встановлено, що приватизація (продаж) об’єктів, щодо яких рішення про приватизацію було прийнято до набрання чинності цим Законом (до 07 березня 2018 року), здійснюється та завершується відповідно до вимог цього Закону.
Законом №2269 визначений порядок приватизації, що передбачає формування та затвердження переліків об’єктів державної власності (до яких також належать пакети акцій), що підлягають приватизації, прийняття рішення про їх приватизацію.
Враховуючи відсутність пропозицій уповноваженого органу управління - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області,пакет акцій розміром 50,131 % статутного капіталу ВАТ «Лисичанський завод ГТВ» не включений до переліків об’єктів, що підлягають приватизації у 2018-2019 роках, які затверджені наказами Фонду державного майна України від 27.03.2018 № 447 (із змінами) та від 27.12.2018 року №1637 (із змінами). Рішення про приватизацію даного об’єкта згідно з вимогами статті 12 Закону № 2269 мало б прийматися вказаним регіональним відділенням Фонду у тридцятиденний строк з дня включення його до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.
Від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області на адресу суду надійшли пояснення від 22.03.2019 №05-05-00840, в яких повідомлено, що за інформацією зазначеної на веб-сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР) випуск акцій ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942) зареєстрований на розмір статутного капіталу 62743836грн 75коп. в кількості 250975347 простих іменних акцій номінальною вартістю 00грн 25коп., форма існування акцій: документарна, свідоцтво про реєстрацію випуску акцій № 341/12/1/98 від 24.12.1998. Розпорядженням НКЦПФР №Р.№101-3 від 21.09.2011 обіг акцій ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942) було зупинено. Крім того, з метою захисту інтересів інвесторів у цінні папери, рішенням НКЦПФР від 24.10.2013 № 2441 було зупинено внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942).
Відповідно до виписки з реєстру власників іменних цінних паперів про стан особового рахунку на 25.07.2010 емітента ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942), за зареєстрованою особою (Реєстратор Акціонерний банк «Укркомунбанк», код ЄДРПОУ 24191588) - Фондом державного майна України в системі реєстру власників іменних цінних паперів зареєстровані наступні цінні папери: сумарна номінальна вартість цінних паперів 31454073грн 25коп. в кількості 125816293 простих іменних акцій номінальною вартістю 0грн 25коп., частка в статутному фонді емітента - 50,131 %.
РВ ФДМУ по Луганській області зазначено, що виписку про стан рахунку акцій в цінних паперах, відомості про кількість та вартість акцій власником яких є держава, станом на цей час, надати не вбачається можливим.
Відповідно до ІПС-ЕТАП інформація про зберігання цінних паперів відсутня.
Оскільки приватизацію Орендного підприємства «Лисичанський завод гумових технічних виробів» здійснював центральний апарат Фонду державного майна України, всі відомості щодо проведення приватизації знаходяться у нього.
Крім того зазначено, що пакет акцій ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942), який належить державі в розмірі 50,131 %, відповідно до Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18.01.2018 №2269-VIII до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2018 та 2019 роках, Регіональним відділенням не включався.
Оцінюючи докази подані учасниками провадження у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що подане Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганській області клопотання від 17.10.2018 №05-05-02835 про закриття провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод ГТВ” не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Наказом Фонду державного майна України від 26.12.1994 № 86-ДП “Про прийняття рішення щодо приватизації об’єктів” видано дозвіл на приватизацію Орендного підприємства “Лисичанський завод гумових технічних виробів” (код ЄДРПОУ 05389942).
Розмір державної частки у статутному капіталі ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів” становить 50,131%, що підтверджується випискою з реєстру власників іменних цінних паперів станом на 25.07.2010.
Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 № 4212-VI внесено зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 30.06.1999 №784-XIV, викладено його в новій редакції.
Відповідно до п.1-1 розділу 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №4212 зі змінами та доповненнями, положення Закону №4212 застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких відкрито після набрання чинності цим Законом.
Положення Закону №4212, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких відкрито до набрання чинності Законом №4212, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до пункту 4-3 розділу Х Закону №4212 провадження у справах про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50 відсотків акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, підлягає закриттю, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.
Провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів” порушено 25.11.2002, тобто до набрання чинності Законом №4212 (ухвала Господарського суду Луганської області від 25.11.2002).
Відтак, судом встановлено, що редакція Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 30.06.1999 №784-XIV не містить положень про закриття провадження у справі, які мають місце у Законі №4212.
На виконання вимог ухвали Господарського суду Луганської області від 21.02.2019 від Фонду державного майна України надійшли пояснення з документами від 19.03.2019 №10-52-5292 та від Регіонального відділення Фонду державного майна України пояснення з документами від 22.03.2019 №05-05-00840.
Зі змісту вказаних пояснень вбачається, що пакет акцій ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942), який належить державі в розмірі 50,131 %, відповідно до Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» від 18.01.2018 №2269-VIII до переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2018 та 2019 роках, Регіональним відділенням не включався.
Закон України "Про приватизацію державного і комунального майна" від 18.01.2018 №2269-VIII набув чинності з 07.03.2018.
Пунктом 3 Розділу V Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" встановлено, що акти Кабінету Міністрів України і Фонду державного майна України з питань приватизації, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють до затвердження Кабінетом Міністрів України і Фондом державного майна України відповідних актів, передбачених цим Законом.
Пунктом 5 Розділу V Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" унормовано, що Фонд державного майна України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечує оприлюднення переліків об'єктів, що підлягають приватизації у році набрання чинності цим Законом, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб - сайті Фонду державного майна України.
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" встановлено, що приватизація (продаж) об'єктів, щодо яких рішення про приватизацію було прийнято до набрання чинності цим Законом, здійснюється та завершується відповідно до вимог цього Закону.
В той же час, відповідно до ст. 10, ст. 12 Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" рішення про приватизацію об'єкта, який включено до переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації, приймається державними органами приватизації шляхом видання наказу, але не пізніше 30 днів з дня включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації
Оскільки ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» (код ЄДРПОУ 05389942) не включено до переліку об'єктів великої/малої приватизації державної власності, які підлягають приватизації в 2018, 2019 роках, а також до переліку об'єктів, щодо яких рішення про приватизацію було прийнято до набрання чинності Законом України "Про приватизацію державного і комунального майна", на боржника не можуть поширюватися норми п. 4-3 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень Закону №4212 та ч. 5 ст. 12 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо закриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об'єктів приватизації ефективному приватному власнику.
Приватизація здійснюється на основі таких принципів: законності; відкритості та прозорості: рівності та змагальності: державного регулювання та контролю; продажу об'єктів приватизації з урахуванням особливостей таких об'єктів; захисту економічної конкуренції; створення сприятливих умов для залучення інвестицій; повного, своєчасного та достовірного інформування про об'єкти приватизації та порядок їх приватизації; забезпечення конкурентних умов приватизації.
Основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об'єктів приватизації ефективному приватному власнику.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" порядок приватизації державного і комунального майна передбачає: формування та затвердження переліків об’єктів, що підлягають приватизації; опублікування переліку об’єктів, що підлягають приватизації, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, на офіційних сайтах місцевих рад та в електронній торговій системі; прийняття рішення про приватизацію; прийняття місцевою радою рішення про приватизацію об’єкта комунальної власності; опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об’єкта та у випадках, передбачених цим Законом, інформації про вивчення попиту для визначення стартової ціни; проведення інвентаризації та оцінки відповідно до законодавства; проведення у випадках, передбачених законом, аудиту, екологічного аудиту об’єкта приватизації; перетворення державного або комунального підприємства в господарське товариство у процесі приватизації у випадках, передбачених цим Законом; затвердження плану розміщення акцій акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, у випадках, передбачених цим Законом, та його виконання; затвердження у випадках, передбачених цим Законом, умов продажу об’єктів приватизації, розроблених аукціонною комісією; опублікування інформації про умови продажу, в тому числі стартову ціну об’єкта приватизації; проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу; укладення договору купівлі-продажу в разі приватизації об’єкта шляхом викупу; опублікування інформації про результати приватизації; прийняття рішення про завершення приватизації.
Згідно ч.ч. 1,2,3,10 ст. 11 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" ініціювати приватизацію об’єктів можуть органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб’єкти управління об’єктами державної і комунальної власності або покупці.
Перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Фонду державного майна України.
Переліки об’єктів малої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджуються Фондом державного майна України.
Державні органи приватизації щороку до 15 січня поточного року забезпечують оприлюднення переліків об’єктів, що підлягають приватизації на відповідний рік, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України. Якщо протягом року у передбаченому цією статтею порядку приймаються рішення про включення додаткових об’єктів права державної власності до переліків об’єктів, що підлягають приватизації, Фонд державного майна України має включити такі об’єкти до відповідного переліку та оприлюднити відповідний змінений перелік об’єктів, що підлягають приватизації, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.
Частиною 1 ст. 12 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" передбачено, що рішення про приватизацію об’єкта, який включено до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації, приймається державними органами приватизації шляхом видання наказу, але не пізніше 30 днів з дня включення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, за винятком випадку, передбаченого частиною другою цієї статті.
Опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об’єкта здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня видання державним органом приватизації відповідного наказу в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.
Опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об’єкта комунальної власності здійснюється на офіційних сайтах місцевих рад та в електронній торговій системі протягом п’яти робочих днів з дня ухвалення місцевою радою рішення, передбаченого частиною четвертою статті 11 цього Закону.
Згідно ст. 21 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" органи приватизації здійснюють відповідно до законодавства комплекс заходів щодо забезпечення прозорості приватизації, висвітлення приватизаційних процесів шляхом оприлюднення в засобах масової інформації (на веб-сайті органів приватизації, в офіційних друкованих виданнях органів приватизації, у мережі Інтернет та/або на радіо, телебаченні, рекламних щитах) повідомлень про хід і результати приватизації.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до наданих Фондом державного майна України документів в період з 17.10.2018 по 02.04.2019 жодні дії щодо приватизації підприємства не вчинялись.
Фондом державного майна України не оприлюднювалась інформація про приватизацію ВАТ «Лисичанський завод гумових технічних виробів» в період з 17.10.2018 по 02.04.2019, що унеможливлює залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об'єктів приватизації ефективному приватному власнику та свідчить про відсутність чинного рішення про приватизацію підприємства.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про Фонд державного майна України" Фонд державного майна України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами держави щодо об'єктів державної власності, що належать до сфери його управління, а також у сфері державного регулювання оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Європейський Суд зазначив, що, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Трофимчук проти України").
Частиною 3 статті 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до статті 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Враховуючи, що Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Луганській області не надано відомостей щодо включення ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів” до переліку об'єктів, які підлягають приватизації у 2018 та у 2019 роках, що затверджені Кабінетом Міністрів України та Фондом державного майна України та, що в період з 17.10.2018 по 02.04.2019 Фондом державного майна України жодні дії щодо приватизації підприємства не вчинялись, суд відмовляє у задоволенні клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 17.10.2018 №05-05-02835 про закриття провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”.
За таких обставин, розгляд справи слід призначити у іншому судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 1, 16, 22-34 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 49-76 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011 №4212-VІ, ст. ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області від 17.10.2018 №05-05-02835 про закриття провадження у справі №11/155б про банкрутство ВАТ “Лисичанський завод гумових технічних виробів”, - відмовити.
2.Призначити розгляд справи у судовому засіданні на 04.06.2019, на 11 годин 30 хвилин, яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, пр-т Науки, 5, каб. №204.
3.Зобов’язати ліквідатора банкрута ОСОБА_1 - продовжити проведення ліквідаційної процедури у справі, зокрема реалізацію майна банкрута відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.2011 №4212-VI (розділ ІV ст.ст. 49-76); надати до господарського суду в строк до 03.06.2019 відомості щодо реалізації майна банкрута та задоволення вимог кредиторів у вигляді поточних звітів, розглянутих та схвалених комітетом кредиторів.
4.Дану ухвалу надіслати: ліквідатору ОСОБА_1; кредиторам у справі; банкруту; Фонду державного майна України; ГТУЮ у Луганській області.
Явка ліквідатора банкрута ОСОБА_1, представників кредиторів та учасників у засідання суду обов’язкова.
Інформація про час і місце судового засідання додатково розміщена на сторінці суду (у розділі "Новини та події суду") офіційного веб-порталу "Судова влада в Україні" в мережі Інтернет (www.court.gov.ua/sudy/).
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено і підписано 08.04.2019.
Дана ухвала вступає в законну силу з моменту її оголошення 02.04.2019, її може бути оскаржено до апеляційної інстанції в порядку та у строк, визначені ст.ст. 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя М.Ю. Ковалінас
Надр. 24 прим.
1 - до справи;
2- 21-кредиторам у справі:
- ГУ ДФС у Луганській області (вул. Енергетиків, буд.72, м. Сєвєродонецьк Луганської області, 93400).
- УПФУ в м. Лисичанську Луганської області (93113, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347);
- Державному Агентству резерву України (01601, МСП, м. Київ, вул. Пушкінська, 28);
- НАК "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 6);
- ТОВ "Юридична консалтингова група "КЛАВ"" ( 913120, Луганська область, м. Лисичанськ, пр. Перемоги б. 119, кв. 219) (93118, Луганська обл., місто Лисичанськ, вул. Орджонікідзе, будинок 128);
- ВАТ "Сєвєродонецькпромбуд" (93400, вул. Мєедєлєєва, 1, м. Сєвєродонецьк Луганської області):
- Лисичанькому МЦЗ ( пр. Леніна, 177, м. Лисичанськ Луганської області):
- ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Лисичанську ( вул. Свєрдлова, 347, м. Лисичанськ Луганської області);
- ТОВ "Авіс-Трейд" ( вул. Машинобудівна, 44, м. Київ-67):
- ТОВ " Техносвіт" ( вул. 8 Березня, 15, м. Сєвєродонецьк Луганської області);
- ТОВ "Лисичанське спеціалізоване управління № 54" ( вул. Свєрдлова, 164а, м Лисичанськ Луганської області);
- Фонду державного майна України ( вул. Кутузова, 18/9, м. Київ);
- РВ Фонду державного майна України по Луганській області ( вул. Леніна, б. 32а, м. Сєвєродонецьк Луганської обалсті);
- ВАТ "Луганськгаз" (93400, вул. Гагаріна 87, м., Сєвєродонецьк, Луганської області) ;
- ВАТ "Лисичанськ сода" ( вул. Красна, 1, м. Лисичанськ Луганської області);
- Фонду соціального захисту інвалідів у Луганській області ( вул. 30 років Перемоги, 5, м. Рубіжне Луганської облатсі);
- ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання " в особі Лисичанської філії ( вул. Ворошилова, 11, м. Лисичанськ Луганської області);
- Приватній ВКФ "МІС" ( вул. Мира 46/15, м. Рубіжне Луганської області);
- ОСОБА_4 ( вул. Резинщиків, 1, м. Лисичанськ Луганської області);
22-ВАТ ХК "Луганськтепловоз"(93406, вул. Гагаріна, 52-б, м. Сєвєродонецк Луганської області);
23 банкруту ВАТ "Лисичанський завод гумових технічних виробів" (93118, м. Лисичанськ Луганської області, вул. Орджонікідзе, 128);
24– ліквідатору ОСОБА_1 (кв. 40 років ПеремогиАДРЕСА_1)
25- відділу з питань банкрутства ГТУЮ у Луганській області (93400, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22);
Вих. №
24
- ВАТ "Стахановський вагонобудівний завод" ( пр. Леніна, 67, м. Стаханов Луганської області); - не направляється, повідомлення на сайті суду.