
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/305/19-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації про визнання протиправним рішення та зобов'язання прийняти рішення, -
ВСТАНОВИВ:
18.03.2019 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (відповідач) з такими позовними вимогами (з урахування уточнення позовних вимог від 25.03.2019 року):
визнати рішення Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації протиправним;
зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, гуманітарний автомобіль марки "Рено Меган" 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, об'єм двигуна 1598 см. куб., визнаний гуманітарною допомогою, згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року№26/ГД-2699/К, зняти з обліку в органах соцзахисту, та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу отриманого батьком ОСОБА_3 у якості гуманітарної допомоги на ОСОБА_1, оскільки він постійно проживав зі своїм батьком однією сім'єю до самої його смерті.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що його батько ОСОБА_3, інвалід II групи ВВВ, отримав автомобіль "Рено Меган" 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, об'єм двигуна 1598 см.куб, визнаний гуманітарною допомогою, згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року №26/ГД-2699/К.
14.05.2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни і їх сімей і викладено в такій редакції: "Після смерті інваліда, автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передасться йому у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення" у порядку, визначено Кабінетом Міністрів України.
25.02.2019 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про перереєстрації гуманітарного автомобіля на себе. Однак, 27.02.2019 року від відповідача надійшов лист у якому зазначено, що у зв'язку з наявністю рішення Кіцманського районного суду від 23.05.2013 року справа №718/1019/13-ц про повернення вказаного автомобіля Головному управлінню праці та соціального захисту населення, Департамент відмовив у задоволенні заяви позивача.
Позивач вважає, що він як член сім'ї померлого інваліда, відповідно до чинних вимог законодавства, має право на перереєстрацію гуманітарного автомобіля на себе ОСОБА_1.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 26.03.2019 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Копію ухвали про відкриття спрощеного провадження від 26.03.2019 року відповідач отримав 29.03.2019 року.
Відповідач 05.04.2019 року подав до суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 189 КАС України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 виданий 23.09.1999 року Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 9).
Відповідно до Свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 виданого 24.09.1969 року районним бюро ЗАГС, ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4 (а.с.19).
Згідно з Довідкою Кіцманської міської ради Кіцманського району Чернівецької області від 21.02.2019 року №358, позивач постійно проживав і був зареєстрований разом з своїм батьком ОСОБА_3 (а.с.17).
Згідно з Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5, власником автомобіля марки "Renault Megane", 1998 року випуску НОМЕР_2, з об'ємом двигуна 1598 куб.см. є ОСОБА_5 (а.с. 12).
Відповідно до протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року №26/ГД-2699/К включено автомобіль марки "Renault Megane", 1998 року випуску НОМЕР_2, з об'ємом двигуна 1598 куб.см., до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога (а.с. 13).
Наказом Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 30.03.2006 року №41 "Про видачу автомобілів з числа гуманітарної допомоги" наказано видати згідно із висновком обласної медико-соціальної експертної комісії протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги Кабінету Міністрів України ОСОБА_3, інваліду ІІ групи Великої Вітчизняної війни, мешканцю АДРЕСА_1, автомобіль "Renault Megane", кузов НОМЕР_2, як гуманітарна допомога з правом передачі керування сину ОСОБА_1 (вперше) (а.с. 10).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер, що підтверджується Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_6 (а.с. 18).
На момент смерті ОСОБА_3 діяв Порядок забезпечення інвалідів автомобілями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2006 року №999. Згідно з п. 41 цього Порядку автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, після смерті інваліда повертається (вилучається) головному управлінню праці та соціального захисту населення і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 23.05.2013 року справа №718/1019/13-ц зобов`язано ОСОБА_1 повернути Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "Renault Megane", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1598 см.куб., кузов НОМЕР_2 (а.с. 14-15).
25.02.2019 року позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про надання вищевказаного автомобіля у власність (а.с. 7).
На засіданні робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації розглянуто звернення позивача щодо переоформлення гуманітарного автомобіля "Рено-Меган". Відповідно до протоколу №19 від 26.02.2019 року засідання зазначеної робочої групи вирішено не надавати дозвіл на переоформлення гуманітарних автомобілів членам сім'ї померлих осіб з інвалідністю з наявністю судових рішень на користь Головного управління (Департаменту) соціального захисту населення Запропонувати членам сім'ї померлих осіб з інвалідністю звернутись до суду для скасування попереднього рішення в зв'язку з змінами у законодавстві (а.с. 16).
Листом Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації від 27.02.2019 року №1088 позивача повідомлено про відмову у наданні дозволу на переоформлення зазначеного гуманітарного автомобіля у зв'язку з наявністю рішення Кіцманського районного суду від 23.05.2013 року справа №718/1019/13-ц, про повернення вказаного автомобіля Департаменту соціального захисту населення (а.с. 8).
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду з даним позовом.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно положень ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зобов'язаний перевірити дотримання вказаних критеріїв суб'єктом владних повноважень при прийнятті оскаржуваного рішення, вчиненні дій чи допущенні бездіяльності.
Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 року №2961-IV (Закон №2961-IV) держава гарантує розробку, виробництво технічних та інших засобів реабілітації та закупівлю спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення та забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.
Положеннями ч. 9 ст. 26 Закону №2961-IV встановлено, що перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ними інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону України від 21 березня 1991 року №875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням членів його сім'ї може бути переданий у їх власність безоплатно у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Матеріалами справи встановлено, що згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року №26/ГД-2699/К включено автомобіль марки "Renault Megane", 1998 року випуску НОМЕР_2, з об'ємом двигуна 1598 куб.см., до числа автомобілів, що надаються як гуманітарна допомога та було передано у користування покійному батькові позивача - ОСОБА_3.
Після смерті ОСОБА_3, засвідченої Свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_6, питання про належність автомобіля, отриманого ним в якості гуманітарної допомоги, вирішувалось на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті, а саме постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року № 999.
Відповідно до п. 41 вказаного Порядку, автомобіль, отриманий інвалідом як гуманітарна допомога, після його смерті повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Згідно з ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року №1192-XIV (в редакції, що діяла на момент смерті ОСОБА_3), забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом, та у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи праці та соціального захисту населення і користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному із членів сім'ї за рішенням Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля. Якщо інвалід, дитина-інвалід користувався автомобілем більше 10 років, за бажанням членів його сім'ї автомобіль може бути переданий у їх власність безкоштовно.
У разі несплати членом сім'ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов'язкових платежів) автомобіль повертається (вилучається) органам праці та соціального захисту населення у порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 23.05.2013 року справа №718/1019/13-ц зобов`язано ОСОБА_1 повернути Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації автомобіль "Renault Megane", 1998 року випуску, об`єм двигуна 1598 см.куб., кузов НОМЕР_2.
14.05.2015 року, частиною четвертою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 року, №51, ст. 451; 2010 року, №8, ст. 62; 2014 року, №4, ст. 61) викладено в такій редакції:
- частини другу і третю статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 року, № 51, ст. 451; 2010 року, № 8, ст. 62; 2014 року, № 4, ст. 61) викласти в такій редакції:
"Після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їхніх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі відсутності членів сім'ї, спадкоємців або у разі небажання членів сім'ї, спадкоємців отримати автомобіль, визначений у частині другій цієї статті, такий автомобіль повертається органам соціального захисту населення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
Відповідно до розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" №426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
Таким чином, суд звертає увагу, що 14.05.2015 року нормами Закону України № 426-VIII врегульовано питання щодо можливості передачі автомобіля, визнаного як гуманітарна допомога, у власність позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями" від 19.07.2006 року №999, зміни до п. 41 якої були внесені 07.10.2015 року та визначено, що після смерті інваліда, дитини-інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через головне управління соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Мінсоцполітики.
У зв'язку з вказаними змінами законодавства, позивач 25.02.2019 позивач звернувся до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації із заявою про надання вищевказаного автомобіля у власність. Однак відповідно до протоколу засідання робочої групи з гуманітарної допомоги при Чернівецькі обласній державній адміністрації №19 від 26.02.2019 року, прийнято рішення про відмову у наданні дозволу на переоформлення гуманітарного автомобіля.
Про факт відмови позивача було повідомлено листом Департаменту від 27.02.2019 року №1088, в якому зазначено причину відмови - наявність рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 23.05.2013 року №718/1019/13-ц.
Згідно із ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Водночас, суд звертає увагу, що прийняття Закону України № 426-VIII від 14.05.2015 року було спрямовано на врегулювання спірних правовідносин до набрання ним чинності, з метою застосування чинного законодавства до правовідносин, що мали місце до його прийняття, в тому числі до правовідносин, що склались на момент смерті ОСОБА_3.
Таким чином, з 14.05.2015 року змінилось правове регулювання та застосування норм законодавства щодо перереєстрації транспортного засобу, визнаного як гуманітарна допомога. А відтак, суд вважає, що посилання Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації на рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 23.05.2013 року №718/1019/13-ц не ґрунтуються на вимогах спеціального законодавства. Суд наголошує, що вказане судове рішення було прийняте до прийняття Закону України №426-VIII від 14.05.2015 року, а відтак норми, якими керувались суди, не можуть більше застосовуватись до спірних правовідносин, оскільки вказаним Законом змінено порядок їх врегулювання.
Також згідно листа Міністерства юстиції України від 29.04.2011 № 5149-0-26-11-18 щодо усунення суперечностей між положеннями нормативно-правових актів визначено, що при розв'язанні таких правових колізій, як правило, застосовуються загальновизнані прийоми тлумачення правових норм (надання переваги нормі, що має вищу юридичну силу, а у разі виявлення суперечностей (колізії) між положеннями різних нормативно-правових актів, які мають однакову юридичну силу, застосовуються положення нормативно-правового акта, який прийнято пізніше або який є спеціальним тощо).
Розділом ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII визначено, що норми цього Закону щодо передачі безоплатно у власність членів сім'ї, спадкоємців автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інвалід були забезпечені через органи соціального захисту населення, поширюються також на випадки, коли смерть інваліда, дитини-інваліда та звернення членів сім'ї до органів соціального захисту населення про залишення їм автомобіля без сплати податків і зборів відбулися до набрання чинності цим Законом.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни" № 426-VIII від 14.05.2015 року було прийнято пізніше, а тому саме положення цього законодавчого акту слід застосовувати до правовідносин, що виникли у цій справі.
Тому суд вважає, що висновки відповідача, викладені у листі про відсутність підстав для зняття автомобіля марки "Рено Меган" 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, об'єм двигуна 1598 см. куб. з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1 є безпідставними і необґрунтованими.
Враховуючи вимоги наведених законодавчих актів, а також у зв'язку із встановленням порушення права позивача щодо залишення за ним вказаного автомобіля, суд вважає, що для належного захисту порушеного права слід зобов'язати відповідача вирішити питання щодо зняття автомобіля марки Рено Меган" 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, об'єм двигуна 1598 см. куб., з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1. Тобто або самостійно вирішити порушене позивачем питання або доручити відповідальному органу здійснити вказані дії.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України у разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.
Виходячи з вищевикладеного, зважаючи на визнання відповідачем позовних вимог, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги та зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації зняти автомобіль марки "Рено Меган" 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, об'єм двигуна 1598 см. куб, з обліку в органах соцзахисту та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу на ОСОБА_1.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
В свою чергу, відповідно до ч.1 ст.142 КАС України у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Частиною третьою статті 7 Закону України "Про судовий збір" також встановлено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач при поданні позовної заяви до суду сплачено судовий збір у розмірі 740,00 грн згідно квитанції №137 від 14.03.2019 року.
Зважаючи на положення ч.1 ст. 142 КАС України, ч.3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" та враховуючи те, що відповідачем визнано заявлені позовні вимоги позивача, суд вважає за необхідне повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову до Чернівецького окружного адміністративного суду відповідно до квитанції №137 від 14.03.2019 року, що складає 370 (триста сімдесят) гривень 00 копійок (740,00 грн * 50 %).
В свою чергу, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України суд приймає рішення про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації іншу частину 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову до Чернівецького окружного адміністративного суду відповідно до квитанції №137 від 14.03.2019 року, що складає 370 (триста сімдесят) гривень 00 копійок.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації про визнання протиправним рішення та зобов'язання прийняти рішення, - задовольнити повністю.
2. Визнати рішення Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації протиправним;
3. Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації, гуманітарний автомобіль марки "Рено Меган" 1998 року випуску, кузов НОМЕР_2, об'єм двигуна 1598 см. куб., визнаний гуманітарною допомогою, згідно протоколу засідання Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України від 16.03.2006 року№26/ГД-2699/К, зняти з обліку в органах соцзахисту, та надати дозвіл на перереєстрацію транспортного засобу отриманого батьком ОСОБА_3 у якості гуманітарної допомоги на ОСОБА_1, оскільки він постійно проживав зі своїм батьком однією сім'єю до самої його смерті.
4. Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову до Чернівецького окружного адміністративного суду відповідно до квитанції №137 від 14.03.2019 року, що складає 370 (триста сімдесят) гривень 00 копійок.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову до Чернівецького окружного адміністративного суду відповідно до квитанції №137 від 14.03.2019 року, що складає 370 (триста сімдесят) гривень 00 копійок.
6. Оригінал квитанції №137 від 14.03.2019 року залишити в матеріалах справи №824/305/19-а.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1).
Відповідач - Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 38345436, вул. Головна, 245, м. Чернівці, Чернівецька область, 58018).
Суддя В.О. Григораш