
Справа № 420/1461/19
У Х В А Л А
08 квітня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Завальнюка І.В.,
за участю секретаря - Салюк О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за позовом Громадської організації «Автостоянка «Промінь» до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування постанови та припису,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати постанову про накладення штрафу від 26.02.2019 № 013/19/118-вих та припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 12.12.2019.
Ухвалою судді від 15.03.2019 позовну заяву прийнято до розгляду; постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи на 08.04.2019 о 10:00 год.
В судовому засіданні представник Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради надав суду заперечення щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, в обґрунтування якого зазначено, що оскарження не стільки постанови про накладення штрафу від 26.02.2019 № 013/19/118-вих, скільки припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 12.12.2019, утворює складність даної справи та унеможливлює її розгляд в порядку провадження, визначеного для справ незначної складності.
Представник Громадської організації «Автостоянка «Промінь» із запереченнями відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не погодився та вважав такий розгляд можливим і доцільним.
Вислухавши думки представників учасників справи та вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви, з огляду на наступне.
Згідно з ч.2 ст.12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - це адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (п.20 ч.1 ст.4 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з п.1 ч.4 ст.260 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Відповідно до ч.2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
В свою чергу, ч.4 ст.257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Дослідивши матеріали справи, зважаючи на характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, враховуючи, що справа не належить до категорії справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, при цьому по справі призначено судове засідання із викликом сторін, суд вважає заяву представника Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради не підлягаючою до задоволення.
На підставі викладеного та керуючись п.1 ч.4 ст.260 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про розгляд справи в порядку загального позовного провадження залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 08.04.2019.
Суддя І.В. Завальнюк