Рішення № 80982103, 08.04.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2019
Номер справи
280/5189/18
Номер документу
80982103
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

08 квітня 2019 року Справа № 280/5189/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом:

Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 4-а, код ЄДРПОУ 24510970),

до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ: 39396146)

про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

06 грудня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - позивач), поданого представником Адвокатського бюро «ОСОБА_1» в особі керівника ОСОБА_1, до Державної фіскальної служби України (далі - відповідача-1), Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (далі - відповідач-2) про:

визнання протиправним та скасування рішення №926128/24510970 від 24.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №121 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №931559/24510970 від 27.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №131 від 15.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №931507/24510970 від 27.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №129 від 16.07.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №950405/24510970 від 10.10.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №128 від 15.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №926122/24510970 від 24.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №127 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №919916/24510970 від 18.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №126 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №919919/24510970 від 18.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №125 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №919926/24510970 від 18.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №124 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №919913/24510970 від 18.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №123 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну;

визнання протиправним та скасування рішення №919910/24510970 від 18.09.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №122 від 14.06.2018 та зобов'язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначену податкову накладну.

Ухвалою від 11 грудня 2018 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі та призначено підготовче судове засідання на 09.01.2019.

В судовому засіданні 09.01.2019 оголошено перерву до 30.01.2019.

Ухвалою суду від 30.01.2019 підготовче засідання відкладено до 07.02.2019.

Ухвалою суду від 07.02.2019 судом продовжено строк підготовчого судового засідання та оголошено перерву до 05.03.2019.

05.03.2019 провадження в праві зупинено для надання часу сторонам для примирення. Ухвалою від 02.04.2019 поновлено провадження у справі.

В підготовчому засіданні 02.04.2019, за письмовою згодою представників сторін, закрито підготовче провадження та розпочато розгляд справи по суті в цей же день.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ТОВ «Промелектроніка», відповідно до приписів статті 201 Податкового кодексу України, за результатами здійснення господарських операцій складено та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН) податкові накладні, проте, позивачем було отримано повідомлення про те, що накладні прийнято але їх реєстрація зупинена. Вказує, що підставою для зупинення реєстрації спірних податкових накладних зазначено п.201.16 ст.201 ПК України, із зазначенням наявності ризиків, визначених пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступені ризиків, достатніх для зупинення ПН/РК в ЄРПН, та вказано на невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах. Зазначає, що позивач скористався наданим правом на подання додаткових документів та пояснень до ДФС, проте, незважаючи на подання додаткових документів Комісією було прийнято рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних, оскільки, на думку контролюючого органу, платником податків не було подано договорів та первинних документів.

Позивач вважає, що оскаржувані рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних прийнято контролюючим органом без належної перевірки достовірності та аналізу наданих позивачем документів. Вказує, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації накладних не містять обґрунтувань щодо того, яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. Позивач вважає, що під час прийняття оскаржуваних рішень відповідачі діяли не обґрунтовано та без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, що свідчить про наявність підстав для скасування оскаржуваних рішень.

Також, позивач вказав і на ту обставину, що у ТОВ «Промелектроніка» наявні документи первинної податкової та бухгалтерської звітності, які підтверджують придбання товарів, які в подальшому були реалізовані, в т.ч. наявні і зареєстровані в ЄРНП податкові накладні виписані контрагентами ТОВ «Промелектроніка».

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні у повному обсязі.

Відповідачі проти задоволення позовних вимог заперечили, про що зазначили у відзиві на позовну заяву від 28.01.2019 (Вх №.3359). В обґрунтування заперечень послалися на те, що реєстрація податкових накладних, виписаних ТОВ «Промелектроніка» була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. Зазначає, що підставою для прийняття рішень про зупинення реєстрації податкових накладних стало те, що подані позивачем на реєстрацію податкові накладні відповідали критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Вказує, що позивачем у наданих поясненнях недоліки усунуто не було та не надано документів, які б усували виявлені недоліки, що зумовило прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних. Вважає, що контролюючий орган під час прийняття спірних рішень діяв обґрунтовано, у зв'язку з чим відсутні підстави для їх скасування.

Представник відповідачів в судовому засіданні підтримав позицію викладену в письмових запереченнях проти позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕМЗ ЕТАЛ» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар вартістю 2412 грн., в т.ч. ПДВ 402 грн.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001182 від 26 червня 2018 року на адресу ТОВ «ЕМЗ ЕТАЛ» поставлено товар на суму 2412 грн., в т.ч. ПДВ 402 грн.

Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ТОВ «ЕМЗ ЕТАЛ», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 121.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ТОВ «ЕМЗ ЕТАЛ» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

24 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 926128/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 24 вересня 2018 № 926128/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Крім того судом встановлено, що між ТОВ «Промелектроніка» - постачальник та Державним підприємством «ЗАВОД 410 ЦА» - покупець укладено Договір № УМТЗ-18-156/2 від 07 травня 2018 року, предметом якого поставка товарів.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001080 від 15 червня 2018 року на адресу Державного підприємства «ЗАВОД 410 ЦА» поставлено товар на суму 27956,76 грн., в т.ч. ПДВ 4659,46 грн. Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта». На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДП «ЗАВОД 410 ЦА», 15 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 131. Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДП «ЗАВОД 410 ЦА» був придбаний у ТОВ «ГРАНТЕС ГРУП», ТОВ «МАККОНД».

27 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 931559/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 27 вересня 2018 № 931559/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Крім того судом встановлено, що між ТОВ «Промелектроніка» - постачальник та Державним підприємством «ЗАВОД 410 ЦА» - покупець укладено Договір № УМТЗ-18-198/2 від 12 червня 2018 року, предметом якого поставка товарів.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001078 від 16 червня 2018 року на адресу Державного підприємства «ЗАВОД 410 ЦА» поставлено товар на суму 39323,64 грн., в т.ч. ПДВ 6553,94 грн. Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДП «ЗАВОД 410 ЦА», 16 липня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 129.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрації ПН/РК».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДП «ЗАВОД 410 ЦА» був придбаний у ТОВ «ГРАНТЕС ГРУП».

27 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 931507/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 27 вересня 2018 № 931507/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Крім того судом встановлено, що між ТОВ «Промелектроніка» - постачальник та Державним підприємством «ЗАВОД 410 ЦА» - покупець укладено Договір № УМТЗ-18-198/2 від 12 червня 2018 року, предметом якого поставка товарів.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001077 від 15 червня 2018 року на адресу Державного підприємства «ЗАВОД 410 ЦА» поставлено товар на суму 10246,09 грн., в т.ч. ПДВ 1707,68 грн.

Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДП «ЗАВОД 410 ЦА», 15 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 128.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК ».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДП «ЗАВОД 410 ЦА» був придбаний у ТОВ «ГРАНТЕС ГРУП».

10 жовтня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 950405/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 10 жовтня 2018 № 950405/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар вартістю 561,60 грн., в т.ч. ПДВ 93,60 грн.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001218 від 03 липня 2018 року на адресу ПАТ «КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» поставлено товар на суму 561,60 грн., в т.ч. ПДВ 93,60 грн.

Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта». На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ПАТ «КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 127.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК ».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ПАТ «КРЮКІВСЬКИЙ ВАГОНОБУДІВНИЙ ЗАВОД» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

24 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 926122/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 24 вересня 2018 № 926122/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та ДОЧІРНИМ ДРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар вартістю 5166 грн., в т.ч. ПДВ 861 грн.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001118 від 18 червня 2018 року на адресу ДОЧІРНИМ ДРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» поставлено товар на суму 561,60 грн., в т.ч. ПДВ 93,60 грн. Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДОЧІРНИМ ДРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 126.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК ».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДОЧІРНИМ ДРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

18 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 919916/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 18 вересня 2018 № 919916/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар. Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001107 від 18 червня 2018 року на адресу ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» поставлено товар. Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДОЧІРНИМ ДРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 125.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

18 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 919919/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 18 вересня 2018 № 919919/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар. Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001106 від 18 червня 2018 року на адресу ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» поставлено товар.

Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 124.

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК ».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

18 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 919926/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 18 вересня 2018 № 919926/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар вартістю 2842,80 грн., в т.ч. ПДВ 473,80 грн

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001109 від 18 червня 2018 року на адресу ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» поставлено товар на суму 2842,80 грн., в т.ч. ПДВ 473,80 грн. Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною ТОВ «Нова Пошта».

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 123 .

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК ».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

18 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 919913/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 18 вересня 2018 № 919913/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Судом встановлено, що за попередньою домовленістю між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» постачальник та ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» - покупець, без укладання письмової форми договору, позивач поставив на адресу покупця товар вартістю 11400 грн., в т.ч. ПДВ 1900 грн.

Також, судом встановлено, що поставка товару здійснювалась партіями. Так, відповідно до видаткової накладної № РН-0001108 від 18 червня 2018 року на адресу ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» поставлено товар на суму 11400 грн., в т.ч. ПДВ 1900 грн.

Виконання умов договору підтверджується наданими до матеріалів адміністративної справи видатковою накладною, рахунком-фактури, експрес-накладною.

На виконання вимог чинного законодавства України, позивачем за результатами здійснення господарської операції з поставки товару ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС», 14 червня 2018 року складено та направлено до реєстрації в ЄРПН податкову накладну № 122 .

Разом з тим, позивачу в електронному вигляді надійшла Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а якій зазначено: «Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Виявлено помилки: Відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п. 1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК ».

Позивач скористався наданим правом на надання пояснень та їх документального підтвердження та подав до контролюючого органу Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, в якому серед іншого зазначено, що товар який поставлено ДОЧІРНИМ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КОМПАНІЇ «УКРСПЕЦЕКСПОРТ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРОБОРОНСЕРВІС» був придбаний у ТОВ «АВАЛОН ГРУП ЛТД».

18 вересня 2018 року Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації прийнято рішення № 919910/24510970 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у зв'язку з ненаданням платником податку копій документів первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити).

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач в адміністративному порядку оскаржував рішення від 18 вересня 2018 № 919910/24510970, проте, у задоволенні скарги ТОВ «Промелектроніка» було відмовлено.

Позивач, не погодившись з відмовою відповідачів в реєстрації спірних податкових накладних, звернувся з даним позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі ПК України).

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Як зазначено у п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до пп.201.16.1 п.201 ст.201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з пп.201.16.2 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

У пп.201.16.3 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з пп.201.16.4 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, який був чинним до 25.05.2018 року було затверджено:

критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №754/30621;

вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №754/30622 (надалі - Перелік).

Пунктом 1 Критеріїв передбачено, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).

Відповідно до пункту 2 Критеріїв моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).

Згідно з пунктами 3, 4 Критеріїв платник податку має право подати до ДФС інформацію за встановленою формою щодо: видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010); кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку; кодів послуг згідно з класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку. Інформація за встановленою формою подається із поясненням платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Інформація за встановленою формою із поясненням розглядається ДФС протягом п'яти робочих днів, що настають за днем її отримання.

Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Відповідно до пункту 5 Критеріїв усі податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС відповідно до ознак, визначених підпунктами 1 - 4 цього пункту. У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1 - 4 цього пункту, така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.

Згідно з пунктом 6 Критеріїв моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60 % - від 0,02 до 0,03; більше 50 % - від 0,015 до 0,02; більше 40 % - від 0,01 до 0,015, більше 30 % - від 0,005 до 0,01, більше 20 % - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;

3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпунктах 2, 3 цього пункту, реєстрація такої (такого) податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Затверджений наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 1), передбачав що, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, такими документами є:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до пункту 2 Переліку письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Постановою №190 від 29.03.2017 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» Кабінет Міністрів України постановив: «Установити, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу Державної фіскальної служби за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу…".

Згідно з п.2 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженого 13.06.2017 Наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620, комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».

Відповідно до п.19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано до суду документи первинної податкової та бухгалтерської звітності, якими підтверджується виконання господарських операцій з контрагентами.

Відповідачем документально не доведена відповідність податкових накладних позивача критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним п.6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

У чому саме полягає «невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД», відповідач документально суду не довів.

Суд зазначає, що такий критерій у пункті 6 Критеріїв не передбачений.

Звідси, пропонування відповідачем надати позивачу «пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК», як то зазначено у Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних - є необґрунтованим.

В свою чергу, позивачем до матеріалів адміністративної справи надано документи первинної податкової та бухгалтерської звітності, якими підтверджується придбання ТОВ «Промелектроніка» товару, який в подальшому був реалізований покупцям.

При цьому, суд зазначає, що такі документи подавались і контролюючому органу, проте, зазначені документи не були взяті до уваги під час прийняття спірних рішень.

Доводи наведені контролюючим органом у відзиві не можуть бути підставою для відмови у реєстрації спірних податкових накладних, більш того позивачу під час прийняття рішень на такі недоліки не вказувалось, а тому платник податків був позбавлений об'єктивної можливості усунути виявлені недоліки.

Тому суд зазначає, що відповідач по справі, обмежився лише загальною оцінкою наданих позивачем документів, не встановивши конкретно, які з них складені з порушенням законодавства, як зазначено у спірних рішеннях, і в чому саме полягають ці порушення.

Частинами 1 та 2 статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) та Протоколи до неї є частиною національного законодавства України відповідно до статті 9 Конституції України, як чинний міжнародний договір, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Ратифікація Конвенції відбулася на підставі Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР та вона набула чинності для України 11 вересня 1997 року.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Аналізуючи оскаржувані рішення, суд вказує, що принцип обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень, відповідно до ч.2 статті 2 КАС України, має на увазі, що рішення повинно бути прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до ч. 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Разом з тим, приймаючи рішення або вчиняючи дію, суб'єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може виявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб'єкта, визначених законом.

Прийняття рішення, вчинення (не вчинення) дії вимагає від суб'єкта владних повноважень діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів, з відданістю визначеним законом меті та завданням діяльності, передбачувано, без корисливих прагнень досягти персональної вигоди, привілеїв або переваг через прийняття рішення та вчинення дії.

Таким чином, висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

Разом з тим, як встановлено в ході судового розгляду справи відповідачем зазначених вище принципів при прийнятті рішень дотримано не було.

Відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246(далі Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Відтак, оскільки спірні рішення про відмову у реєстрації податкової накладної підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірні податкові накладні.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності винесення оскаржуваних рішень.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно ч.1 ст.132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.132 КАС України, до витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

З матеріалів справи судом встановлено, що розмір документально понесених ТОВ «Промелектроніка» судових витрат складає 17620,00 грн. судовий збір, 5000,00 грн. витрати на правову допомогу.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення на користь ТОВ «Промелектроніка» судових витрат на загальну суму 22620,00 грн., а саме: 17620,00 грн. - сплачена сума судового збору, 5000,00 грн. - витрати на правову допомогу.

Керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 4-а, код ЄДРПОУ 24510970) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ: 39396146) про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 24 вересня 2018 року №926128/24510970.

3. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №121.

4. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 вересня 2018 року №931559/24510970.

5. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 15 червня 2018 №131.

6. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 вересня 2018 року №931507/24510970.

7. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 16 липня 2018 №129.

8. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 10 жовтня 2018 року №950405/24510970.

9. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 15 червня 2018 №128.

10. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 24 вересня 2018 року №926122/24510970.

11. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №127.

12. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18 вересня 2018 року №919916/24510970.

13. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №126.

14. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18 вересня 2018 року №919919/24510970.

15. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №125.

16. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18 вересня 2018 року №919926/24510970.

17. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №124.

18. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18 вересня 2018 року №919913/24510970.

19. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №123.

20. Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 18 вересня 2018 року №919910/24510970.

21. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8; ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) від 14 червня 2018 №122.

22. Судові витрати в розмірі 17620 (сімнадцять тисяч шістьсот двадцять) гривень 00 копійок та 5000 (п'ять тисяч) гривень 00 копійок. витрат на правову допомогу стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (69002, м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 4А; ЄДРПОУ 24510970) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) по 11310 гривень з кожного.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі виготовлено та підписано 08.04.2019.

Суддя О.О.Артоуз