Рішення № 80982063, 03.04.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2019
Номер справи
280/443/19
Номер документу
80982063
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

03 квітня 2019 року Справа № 280/443/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецпроект, ЛТД» (69093, м. Запоріжжя, вул.Звенигородська, буд.22, кв.66; код ЄДРПОУ 40160690)

до Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 39292197); Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецпроект, ЛТД» (надалі - позивач, ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД») звернулося до суду з адміністративним позовом до Держаної фіскальної служби України (надалі - відповідач-1, ДФС України), Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - відповідач-2, ГУ ДФС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області від 28.12.2018 №1038567/40160690 про відмову у реєстрації податкової накладної ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» №16 від 26.11.2018 та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» №16 від 26.11.2018 з дати подання її на реєстрацію.

У позові зазначено, що 26.11.2018 позивачем направлено на проведення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних - Податкову накладну №16 від 26.11.2018 на загальну суму 801 000 грн., в т.ч. ПДВ 160 200 грн. Відповідно до Квитанції від 14.12.2018 про реєстрацію податкової накладної, податковій накладній №16 від 26.11.2018 в ЄРПН присвоєно №9280560516. Податкову накладну №16 прийнято, але реєстрацію відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України призупинено, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації». За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 7210. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. Для прийняття рішення про реєстрацію ПН від 26.11.2018 за №16, ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» складено та направлено повідомлення від 26.12.2018 за №1 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК до ДПІ за основним місцем реєстрації із відповідними первинними документами. За результатами розгляду повідомлення та первинних документів, 28.12.2018 позивачем отримано інформацію про те, що Комісією контролюючого органу прийнято Рішення №1038567/40160690 від 28.12.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 26.11.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних. 08.01.2019 ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» було подано скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладаної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1038567/40160690 від 28.12.2018. Рішенням Комісії з питань розгляду скарг від 16.01.2019 №3385/40160690/2 залишено скаргу без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Представником відповідачів-1,2 подано до суду відзив на адміністративний позов в якому він зазначає, що Реєстрація податкової накладної №16 від 26.11.2018, виписаної ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Відповідно до редакції, яка була чинна на час зупинення податкової накладної №16 від 26.12.2018, п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до п.74.2 ст.74 цього Кодексу. Комісією ГУ ДФС в Запорізькій області прийнято Рішення №1038567/40160690 від 28.12.2018 про відмову в реєстрації податкової накладної №16 від 26.11.2018 на загальну суму 801 000 грн., в т.ч. ПДВ 160 200 грн., щодо реалізації товару (алюміній вторинний чушкований АВ-87) на адресу ТОВ «Оптимал Трейд», яка була зупинена відповідно до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Зазначена податкова накладна відповідала критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 7210. Платнику запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Позивач скористався своїм правом та надав Комісії Повідомлення від 26.12.2018 за №1 про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. За висновком комісії підставами відмови у реєстрації податкової накладної №16 від 26.11.2018 при опрацюванні пакету документів було наступне: відстуні первинні документи щодо зберігання.

01.04.2019 позивачем надано письмову заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відповідач залишив питання розгляду справи на підставі наявних матеріалів справи на розсуд суду.

За таких обставин та керуючись частиною дев'ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів у порядку письмового провадження.

Розглянувши та дослідивши надані документи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлені наступні обставини.

01.03.2018 між ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» (в якості постачальника) та ТОВ «Оптимал Трейд» (в якості покупця) було укладено договір №0103-18. Відповідно до положень п.1.1 вказаного договору постачальник зобов'язується передати у власність покупця з метою здійснення господарської діяльності продукцію, виробництва ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» (номенклатура продукції зазначається в специфікаціях до даного договору), що іменується надалі по тексту Продукція, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити на умовах, визначених в Договорі.

Пунктом 4.1. договору встановлено, що покупець оплачує продукцію шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника в строки та порядку, погодженому сторонами у відповідній специфікації. 05.11.2018 сторонами погоджено специфікацію №7 до вказаного договору, на поставку товару - алюмінію вторинного чушкового АВ-87, код УКТВЕД - 7601, загальною кількістю 80 тон, вартістю 4 272 000 грн., в тому числі ПДВ 712 000 грн. 26.11.2018 ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» було виставлено рахунок-фактуру №СФ-0001114 на придбання продукції вагою 18 тон, вартістю 961 200 грн., в тому числі 160 200 грн. ПДВ.

26.11.2018 між сторонами договору підписано видаткову накладну №РН-0000824 продукції (алюмінію вторинного чушкового АВ-87) вагою 18 тон, вартістю 961 200 грн., в тому числі 160 200 грн. ПДВ. Також 26.11.2018 між сторонами підписано акт приймання-передачі вказаної продукції за номером 824/261118.

26.11.2018 було складено товарно-транспортну накладу №РН-0000824 від про перевезення вказаної продукції (алюмінію вторинного чушкового АВ-87) вагою 18 тон. Перевезення здійснювалось ТОВ «Алекс Транс Компані» на підставі Заявки №2611/2 на перевезення вантажу №0910-1/18 від 26.11.2018, виставленого рахунку на оплату №1531 від 27.11.2018 та, після завершення надання послуги з перевезення, складеного акту здачі-приймання робіт (надання послуг) №1531 від 27.11.2018. Надані транспортні послуги були оплачені ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» платіжним дорученням №154 від 12.12.2018 в сумі 13 600 грн. (одразу були сплачені два рахунку на перевезення). ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» було видано покупцю Сертифікат якості №2611 від 26.11.2018. 03.12.2018 покупцем (ТОВ «Оптимал Трейд») було оплачено отриманий товар, в тому числі і продукцію за видатковою накладною №РН-0000824 від 26.11.2018, на загальну суму в розмірі 1 922 400 грн.

Вищезазначена продукція була придбана у ТОВ «Цептер» на підставі договору поставки №13/1118 від 13.11.2018.

23.11.2018 ТОВ «Цептер» було виставлено рахунок-фактуру №ЦП-0000359 на придбання ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» вказаного товару (алюмінію вторинного чушкового АВ-87) загальною вагою 36 тон за ціною 1 879 200 грн. 25.11.2018 між ТОВ «Цептер» та ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» було підписано видаткову накладу №ЦП-0000435 про передання на користь ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» вказаної продукції вагою 9 тон., вартістю 469 800 грн.

Також 25.11.2018 між ТОВ «Цептер» та ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» було складено видаткову накладу №ЦП-0000436 про передання на користь ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» ще вказаної продукції вагою 9 тон., вартістю 469 800 грн.

Згідно товарно-транспортної накладної №ЦП-0000435 від 25.11.2018 вказана продукція загальною вагою 18 тон була доставлена на склад ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД». Перевезення здійснювалось ФОП ОСОБА_3 на підставі рахунку на оплату №25/11 від 25.11.2018, та, після завершення надання послуги з перевезення, складеного акту №25/11 здачі-прийняття виконаних послуг (робіт) на транспортне обслуговування та перевезення вантажу автотранспортом від 25.11.2018. Надані транспортні послуги були оплачені ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» платіжним дорученням №145 від 05.12.2018 в сумі 15 000 грн. (одразу були сплачені два рахунку на перевезення).

03.12.2018 між ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД», ТОВ «Цептер» та ТОВ «Флагма Плюс» було укладено договір переуступки №0312-п1, за яким ТОВ «Цептер» передав новому кредитору (ТОВ «Флагма Плюс») право вимоги за вказаним договором поставки на суму 1 700 000 грн. 04.12.2018 ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» платіжним дорученням №142 перерахувало на користь ТОВ «Флагма Плюс» 1 700 00 грн.

Згідно договору суборенди №02/01-10 від 01.10.2018 ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» має складське приміщення для збереження придбаної продукції. Відповідно до положень п.1.1. вказаного договору оренди ТОВ «ВТ Стандарт» передає, а ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» приймає в суборенду приміщення з обладнанням площею 30 кв.м., які розташовані за адресою: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 4.

Відповідно до положень п.4.1. договору суборенди, за користування об'єктом суборенди суборендар сплачує орендарю суборендну плату, незалежно від наслідків своєї господарської діяльності, у розмірі 2 000 гривень 00 коп. за кожен місяць терміну суборенди, у тому числі ПДВ. Передання об'єкту в суборенду підтверджується актом прийому-передачі від 01.10.2018. Платіжними дорученнями №112 від 15.11.2018 та №156 від 13.12.2018, ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» здійснювало оплату орендних платежів в розмірі 2 000 грн. за кожний місяць користування складським приміщенням.

Також ТОВ «Укспецпроект, ЛТД» було надано податковому органу оборотно-сальдову відомість по рахунку №281, щодо алюмінію вторинному тушкованому АВ-78 за листопад 2018 року.

У Рішенні комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.12.2018 за №1038567/40160690 підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: «Прийнято рішення про: відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави: ненадання платником податку копій документів: … Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити) …»

На підтвердження здійснення господарської операції за податковою накладною №16 від 26.11.2018 позивачем 26.12.2018 направлено повідомлення №1 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Позивач зазначив обставини господарської операції та інше.

Відповідачі-1,2 не висловили жодних зауважень щодо поданих позивачем до контролюючого органу документів та способу їх направлення.

Пропозиції відповідачів-1,2 надати позивачу «пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», як то зазначено у Квитанції на думку суду є необґрунтованими.

В абз.1 п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14цього Кодексу.

Згідно з абз.1-2 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Як зазначено у п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

У п.18-п.21 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117, передбачено: «18. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. 19. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). 20. Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. 21. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства».

Відповідно до п.21 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117 (надалі «Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації») комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

У п.17 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», зокрема, зазначено: «… Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні. Забезпечення обліку матеріалів роботи комісії контролюючого органу покладається на секретаря такої комісії. …»

Відповідно до п.19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого 29.12.2010 року постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України №341 від 26.04.2017) (надалі «Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних»), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з п.20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Як свідчать матеріали справи, позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Отже, позиція відповідачів-1,2 щодо ненадання позивачем письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України - є необґрунтованою.

Позивачем, на думку суду, надані документи та пояснення, достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №16 складеної 26.11.2018 ТОВ "Укрспецпроект, ЛТД".

Оскільки наведена комісія ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, функціонує у складі ГУ ДФС України у Запорізькій області, то відповідачем у справі, на думку суду, має бути ГУ ДФС України у Запорізькій області і розглядатись, відповідно, має рішення цього суб'єкта владних повноважень.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1038567/40160690 винесене 28.12.2018 відповідачем-2 не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірним і підлягає скасуванню.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч.1 ст.2 КАС України).

Водночас, з метою поновлення порушених прав та інтересів позивача Державна фіскальна служба України повинна бути зобов'язана зареєструвати податкову накладну ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» №16 складену 26.11.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її надходження до контролюючого органу.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідачів-1,2 не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 1921 грн., що підтверджується квитанцією №19298903 від 30.01.2019, що підлягає стягненню з відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецпроект, ЛТД» (69093, м. Запоріжжя, вул. Звенигородська, 22, кв. 66, код ЄДРПОУ 401606900) до Держаної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197), Головного управління ДВС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні діїзадовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146) від 28.12.2018 року №1038567/40160690 про відмову у реєстрації податкової накладної ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» №16 від 26.11.2018.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «Укрспецпроект, ЛТД» (69093, м. Запоріжжя, вул. Звенигородська, буд. 22, кв. 66; код ЄДРПОУ - 40160690) №16 від 26.11.2018 з дати подання її на реєстрацію.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецпроект, ЛТД" (69093, м.Запоріжжя, вул.Звенигородська, буд.22, кв.66; код ЄДРПОУ 40160690) з бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 39292197) судові витрати в сумі 960 грн. 50 коп.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецпроект, ЛТД" (69093, м.Запоріжжя, вул. Звенигородська, буд.22, кв.66; код ЄДРПОУ 40160690) з бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146) судові витрати в сумі 960 грн. 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в поному обсязі виготовлено та підписано 03.04.2019.

Суддя О.О.Артоуз