ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 квітня 2019 року № 826/10839/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В. розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи адміністративну справу
за позовом
Головного управління ДФС у м. Києві
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Трініті»
про
стягнення заборгованості у розмірі 758 855,54грн.,
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
Головне управління ДФС у м. Києві (далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трініті» (далі по тексту – відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 758 855,54грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується податкова заборгованість з ПДВ у розмірі 448 980,77грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 311 699,27грн.
Ухвалою суду від 28 серпня 2018 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без повідомлення учасників справи та запропоновано відповідачу надати відзив протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
20 вересня 2018 року відповідачем подано відзив на позов, згідно якого проти задоволення позову заперечує з тих підстав, що підприємством в судовому порядку оскаржуються рішення податкової інспекції на підставі яких заявлено вимоги про стягнення заборгованості.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Трініті» перебуває на обліку в органах ДФС, як платник податків.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, за відповідачем обліковується податкова заборгованість у розмірі 758 855,54грн., яка складається з податкової заборгованості з ПДВ у розмірі 448 980,77грн. та з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 311 699,27грн., що виникла на підставі податкових повідомлень-рішень від 11.11.2016р. №5702615141, від 15.09.2017р. №0006421402, від 11.01.2018р. №0028691206, від 03.03.2018р. №0144621206, №5722615141 від 11.11.2016р., податкової декларації з податку на додану вартість від 19.08.2017р. №9167415499 та податкової декларації з податку на прибуток підприємств №9299434217 від 28.02.2018р. та від 08.11.2017р. №9233111067.
31 серпня 2017 року позивачем прийнято податкову вимогу №69386-17 на суму 300 187,17грн.
Відповідно до п. 58.1 статті 58 ПК України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V ПК України, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п. 56.18 ст. 56 ПК України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Із змісту зазначеної законодавчої норми, з урахуванням вимог статті 102 Податкового кодексу України, випливає, що платник податків може звертатися до суду з вимогою щодо протиправності податкового повідомлення-рішення протягом 1095 днів з моменту отримання такого рішення.
За таких обставин строк для звернення платника податків із позовом до адміністративного суду становить 1095 днів і обчислюється з дня отримання платником податків рішення, що оскаржено. Зазначений строк продовжується на час досудового врегулювання спору - процедури адміністративного оскарження відповідного рішення до контролюючого органу (від дня подачі скарги до моменту отримання рішення контролюючого органу за результатами її розгляду).
З матеріалів справи вбачається, що строк на оскарження податкової вимоги від 31.08.2017р. станом на час вирішення справи не закінчився, а відтак податкове зобов'язання визначене згадуваними податковими повідомленнями-рішеннями є неузгодженим, що вказує на відсутність правових підстав для задоволення позову.
Матеріалами справи підтверджується, що ТОВ «Трініті» в судовому порядку до Окружного адміністративного суду міста Києва оскаржив податкову вимогу від 31.08.2017р. та податкові повідомлення – рішення від 11.11.2016р.
Як вбачається з Комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», станом на момент прийняття рішення у справі №826/10839/18, рішення у справі №826/12277/17 про оскарження податкової вимоги від 31.08.2017р. не прийнято.
Таким чином, суд приходить до висновку, що сума заборгованості у розмірі 758 855,54грн. станом на момент прийняття рішення у справі №826/10839/18 є неузгодженою.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача задоволеними бути не можуть.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 – 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову Головному управлінню ДФС у м. Києві (м. Київ, 04116, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980) відмовити повністю.
Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.В. Амельохін