Рішення № 80977331, 26.03.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2019
Номер справи
440/4066/18
Номер документу
80977331
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/4066/18

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Гнітько О.О.,

представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Полтавської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

15 листопада 2018 року ОСОБА_2 (надалі - позивач; ОСОБА_2) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Полтавської міської ради (надалі - відповідач) про визнання протиправними дій Відділу ведення реєстру територіальної громади управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо відмови 17.07.2018 представнику ОСОБА_2 за довіреністю - ОСОБА_1 у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 та зобов'язання виконавчого комітету Полтавської міської ради зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою АДРЕСА_1.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_2 є громадянином Російської Федерації, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2. Водночас позивач також зареєстрований з 18.06.2010 за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою № 3769 КП "ЖЕО №2", але не проживає за вказаною адресою. Вказує, що ОСОБА_2 є співвласником квартири за адресою: АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 17.04.2003 Головним управлінням з питань житлово-комунального обслуговування населення, однак, у 2005 році виїхав до Російської Федерації на постійне місце проживання. Пояснює, що оскільки не проживає за вище вказаною адресою, тому за комунальні послуги не сплачує, чим перешкоджає іншим співвласникам у реалізації їх права на отримання субсидії, у зв'язку з чим представник ОСОБА_2 в інтересах позивача подав заяву про зняття з реєстрації з місця проживання. Однак, відповідачем відмовлено позивачу у знятті з реєстрації місця проживання у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 при подачі відповідної заяви не подав паспорт та військовий квиток. Позивач вважає дії відповідача щодо відмови у знятті позивача з реєстрації місця проживання протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 440/4066/18, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання, витребувано докази.

06 грудня 2018 року до суду надійшов відзив на позов, у якому представник відповідача просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, посилаючись на те, відмова у знятті з реєстрації позивача є правомірною, оскільки усупереч вимог п. 26 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, позивачем не подано документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місяця проживання, що відповідно до п.п. 1 п. 11 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, є підставою для відмови у знятті з реєстрації місця проживання /а.с. 54-56/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2018 року клопотання представника позивача про витребування доказів задоволено. Витребувано від УДМС України в Полтавській області інформацію про те, чи отримував ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, (зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1) паспорт громадянина України та чи звертався ОСОБА_2 із відповідною заявою про видачу йому паспорта громадянина України. Оголошено перерву у підготовчому судовому засіданні до 16:00 08 січня 2019 року.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 08 січня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 14:00 05 лютого 2019 року.

Протокольною ухвалою суду від 05 лютого 2019 року визнано поважними причини неявки представника позивача у судове засідання та розгляд справи відкладено до 11:00 28 лютого 2019 року у зв'язку з першою неявкою у судове засідання представника позивача, якого повідомлено про дату, час та місце судового засідання, який повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними.

Судове засідання у даній справі № 440/4066/18, що було призначене на 11:00 28 лютого 2019 року, не відбулося у зв'язку із знаходженням головуючого судді на лікарняному.

У судовому засіданні 26 березня 2019 року представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання 26 березня 2019 року не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки у судове засідання не повідомив. У відзиві на позов представник відповідача заявив клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Пунктом 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті за відсутності представника відповідача.

Суд, заслухавши вступне слово представника позивача, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

Позивач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою КП "Житлово-експлуатаційна організація № 2" від 07.08.2018 (а.с. 40) та не заперечується відповідачем.

Представник позивача за довіреністю ОСОБА_1 звернувся Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, дата та місце народження - ІНФОРМАЦІЯ_3, м. Полтава, громадянство - України, у зв'язку з вибуттям на постійне проживання до Російської Федерації. /а.с. 12-15/.

Представник позивача у судових засіданнях пояснював, що при зверненні до відповідача із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 ним також було подано такі документи: довіреність /а.с. 13-15/; копія паспорта громадянина Російської Федерації, виданого на ім'я ОСОБА_2 /а.с. 16-32/; копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого 15.11.1993 /а.с. 33-35/; квитанції /а.с. 37/.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року витребувано від відповідача виконавчого комітету Полтавської міської ради засвідчені належним чином копії заяви представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1 про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 від 16.07.2018 разом з доданими до неї документами.

На виконання вказаної ухвали суду листом Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради від 03.12.2018 №16-19/23509 суд повідомлено про те, що надати належним чином засвідчені копії заяви та усіх доданих до неї документів технічно не можливо, оскільки відповідно до пункту 11 Правил реєстрації місця проживання зазначена заява повертається особі або її представнику, тобто заява про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 (представника ОСОБА_2 - ОСОБА_1) повернута представнику після прийняття рішення про відмову в знятті з реєстрації місця проживання /а.с. 52/.

17.07.2018 працівником Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради прийнято рішення про відмову у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 на підставі п.п. 1 п. 1 Правил реєстрації місця проживання (особа не надала необхідних документів) /а.с. 12/.

Вважаючи протиправними дії Відділу ведення реєстру територіальної громади управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо відмови 17.07.2018 представнику ОСОБА_2 за довіреністю - ОСОБА_1 у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи оцінку оскаржуваному рішенню про відмову у занятті з реєстрації місця проживання, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-IV (надалі - Закон № 1382-IV) громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Відповідно до приписів частини 1 статті 3 Закону № 1382-IV реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Згідно з частиною 1 статті 7 Закону № 1382-IV зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі, зокрема, заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації.

Відповідно до частини 4, 5 Закону № 1382-IV разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника (законного представника).

Механізм здійснення реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів визначено Правилами реєстрації місця проживання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (надалі - Правила).

Відповідно до пункту 3 Правил реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Згідно з пунктом 8 Правил документи для здійснення реєстрації / зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

Відповідно до пункту 9 Правил відомості про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.

Відомості про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України:

у вигляді книжечки (зразка 1993 року) - шляхом проставлення в ньому штампа реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 1 або штампа зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 2;

у формі картки (зразка 2015 року) - шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт, у разі наявності робочих станцій та підключення органу реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр). У разі непідключення органу реєстрації до Реєстру особі видається довідка про реєстрацію або зняття з реєстрації місця проживання, а внесення інформації до безконтактного електронного носія здійснюється територіальним підрозділом ДМС на підставі такої довідки.

Відповідно до приписів пункту 26 Правил зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11; рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні); підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).

Пунктом 27 Правил встановлено, що працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.

Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:

приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;

вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;

формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;

формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку;

оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;

повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.

Як встановлено судом, представник позивача за довіреністю ОСОБА_1 звернувся Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, дата та місце народження - ІНФОРМАЦІЯ_3, м. Полтава, громадянство - України, у зв'язку з вибуттям на постійне проживання до Російської Федерації. /а.с. 12-15/.

17.07.2018 працівником Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради відмовлено у знятті з реєстрації місця проживання на підставі п.п. 1 п. 1 Правил реєстрації місця проживання (особа не надала необхідних документів) /а.с. 12/.

Представник відповідача у відзиві на позов пояснив, що при поданні заяви про зняття з реєстрації місця проживання особа не подала документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місяця проживання, що відповідно до п.п. 1 п. 11 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, є підставою для відмови у знятті з реєстрації місця проживання /а.с. 54-56/.

Представник позивача у судових засіданнях пояснював, що при зверненні до відповідача із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 ним також було подано такі документи: довіреність /а.с. 13-15/; копія паспорта громадянина Російської Федерації, виданого на ім'я ОСОБА_2 /а.с. 16-32/; копія свідоцтва про народження серії НОМЕР_3, виданого 15.11.1993 /а.с. 33-35/; квитанції /а.с. 37/.

У позовній заяві зазначено, що позивач не міг подати паспорт громадянина України, оскільки не отримував такий документ.

Листом УДМС в Полтавській області №5301.4-24920/53.1-18 від 26.12.2018 на виконання вимог ухвали суду повідомлено, що за обліками УДМС України в Полтавській області інформація щодо документування паспортом громадянина України на ім'я ОСОБА_2 відсутня /а.с. 79/.

Представник позивача у судовому засіданні стверджував, що позивач втратив громадянство України, оскільки отримав паспорт громадянина Російської Федерації.

Однак, у заяві про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, яка подавалася представником позивача Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради, ним самостійно зазначено громадянство/підданство ОСОБА_2 - Україна.

Відповідно до приписів статті 1 Закону України "Про громадянство" громадянство України - правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов'язках; іноземець - особа, яка не перебуває в громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.

Статтею 17 Закону України "Про громадянство" встановлено, що громадянство України припиняється: 1) внаслідок виходу з громадянства України; 2) внаслідок втрати громадянства України; 3) за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Відповідно до частини 15 статті 18 Закону України "Про громадянство" датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного Указу Президента України.

Підстави втрати громадянства України визначені статті 19 Закону України "Про громадянство".

Частиною 3 статті 19 Закону України "Про громадянство" передбачено, що датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України.

Позивачем та його представником не надано до суду належних доказів на підтвердження припинення громадянства України ОСОБА_2

Позивачем та його представником не було подано разом із заявою паспорта громадянина України чи тимчасового посвідчення громадянина України чи посвідки на постійне проживання чи посвідки на тимчасове проживання чи посвідчення біженця чи посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту чи посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (тобто - документів, до яких вносяться відомості про місце проживання).

Отже, у порушення вимог частини 4 статті 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-IV та пункту 26 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, разом із заявою не було надано документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання.

Відповідно до статті 9-1 Закону № 1382-IV орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку. Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.

Отже, не подання особою до органу реєстрації передбачених Законом № 1382-IV документів або інформації є підставою для відмови в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання.

Положеннями пункту 11 Правил визначено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації/зняті з реєстрації місця проживання, якщо:

особа не подала необхідних документів або інформації;

у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;

звернулася особа, яка не досягла 14 років.

Рішення про відмову в реєстрації / знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.

При цьому, суд зауважує, що допущена відповідачем у рішенні про відмову у знятті з місця реєстрації від 17.07.2018 описка у зазначенні номеру пункту "1" замість "11" Правил реєстрації місця проживання, враховуючи, що у рішенні вказано підставу, з якої позивачу відмовлено у знятті з реєстрації місця проживання (особа не подала необхідних документів), не може бути підставою для визнання протиправним та скасування такого рішення, оскільки можливо встановити зміст цього рішення та підстави, з яких воно було прийнято, та у самій назві графи "(зазначаються підстави, визначені пунктом 11 Правил реєстрації місця проживання)" міститься номер пункту "11".

Таким чином, оскільки при зверненні із заявою до Управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради із заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, дата та місце народження - ІНФОРМАЦІЯ_3, м. Полтава, громадянство - України, особою не було подано документа, передбаченого Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-IV, рішення про відмову у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 від 17.07.2018 прийнято відповідачем на підставі, у межах повноважень, у спосіб, що визначені Конституцією та Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-IV, Правилами реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, та обґрунтовано.

Зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправними дій Відділу ведення реєстру територіальної громади управління реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб виконавчого комітету Полтавської міської ради щодо відмови 17.07.2018 представнику ОСОБА_2 за довіреністю - ОСОБА_1 у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 та похідної від неї вимоги про зобов'язання виконавчого комітету Полтавської міської ради зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за адресою АДРЕСА_1.

У зв'язку з відмовою у задоволення адміністративного позову, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, АДРЕСА_1) до виконавчого комітету Полтавської міської ради (ідентифікаційний код 05384689, вул. Соборності, 36, м. Полтава, 36000) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 05 квітня 2019 року.

Суддя С.С. Сич