Ухвала суду № 80977035, 04.04.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2019
Номер справи
1.380.2019.001513
Номер документу
80977035
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.001513

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 квітня 2019 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний О.І. одержав позовну заяву ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області та скасування постанов.

В с т а н о в и в :

До Львівського окружного адміністративного суду 01.04.2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами:

- визнати протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області щодо винесення постанови від 06.03.2019 р. про стягнення у межах виконавчого провадження ВП № 53190271 на користь держави виконавчого збору з ОСОБА_1 у сумі 958 922,82 грн;

- визнати протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області щодо винесення постанови від 13.03.2019 р. про відкриття виконавчого провадження ВП № 58610616 про виконання постанови, виданої 06.03.2019 р. Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави виконавчого збору у сумі 958 922,82 грн;

- визнати протиправною і скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області від 06.03.2019 р. про стягнення у межах виконавчого провадження ВП № 53190271 на користь держави виконавчого збору з ОСОБА_1 у сумі 958 922,82 грн;

- визнати протиправною і скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області від 13.03.2019 р. про відкриття виконавчого провадження ВП № 58610616 по виконанню постанови, виданої 06.03.2019 р. Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави виконавчого збору у сумі 958 922,82 грн;

- визнати протиправною і скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про арешт майна боржника у межах виконавчого провадження ВП № 58610722 від 15.03.2019 р.;

- визнати протиправною і скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про арешт коштів боржника у межах виконавчого провадження ВП № 58610722 від 15.03.2019 р.

Суддя після одержання позовної заяви відповідно до п. 6 ч.1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства (КАС України) з'ясовує окрім іншого, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Крім того, частиною 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2019 року становить 1921,00 гривень.

При цьому, необхідним є роз'яснити позивачу, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної особи чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішення про визнання грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій.

Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.

У даному випадку, позивачем оскаржуються постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору у сумі 958 922,82 грн, а тому з урахуванням наведеного, заявлені позовні вимоги є вимогами майнового характеру.

Разом з тим, вимоги позивача про визнання протиправною і скасування постанови державного виконавця про арешт майна боржника у межах виконавчого провадження ВП № 58610722 від 15.03.2019 р. та постанови державного виконавця про арешт коштів боржника у межах виконавчого провадження ВП № 58610722 від 15.03.2019 р. є вимогами немайнового характеру.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем у позовній заяві заявлено вимога майнового характеру на суму сумі 958 922,82 грн та дві вимоги немайнового характеру, тому за звернення до суду з даним адміністративним позовом позивачеві належить сплатити 9589,23 грн судового збору за майнову вимогу та 1536,80 грн за дві немайнові вимоги.

Судом встановлено з матеріалів справи, що згідно з квитанцією №ПН549 від 01.04.2019 року позивачем сплачено судовий збір в сумі 4610,40 грн.

Таким чином, за подання до суду даного адміністративного позову, позивачу слід доплатити судовий збір в сумі 4978,83 грн за майнову вимогу та 1536,80 грн за дві немайнові вимоги за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок - 34315206084082; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).

Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі Судовий збір, а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Належним документом про сплату судового збору в розумінні вищевказаного Закону, є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення (оригінал).

Отже, відсутність документа про сплату судового збору встановленого розміру свідчить про неналежне виконання позивачем вимог КАС України при зверненні до суду з означеним позовом.

Отже, позивачу необхідно надати певний строк для усунення вказаних недоліків, а саме, шляхом сплати судового збору в сумі 4978,83 грн за майнову вимогу та 1536,80 грн за дві немайнові вимоги.

Відповідно до ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,-

п о с т а н о в и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання суду документа про сплату судового збору в сумі 4978,83 грн за майнову вимогу та 1536,80 грн за дві немайнові вимоги.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Коморний О.І.