
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2019 року м. Житомир справа № 240/624/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов"язання провести нарахування та виплату додаткової пенсії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- зобов'язати Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести нарахування та виплатити йому додаткову пенсію у відповідності із ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком та доплату до пенсії згідно ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 14.05.2018 і по даний час.
Обґрунтовуючи позовні вимоги вказує, що отримує пенсії та доплати в нижчому розмірі, відповідач зробити йому нарахування виплат за період з 14.05.2018 і по даний час відмовляється. При цьому в позові зазначає:
"Згідно ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю виплачується в розмірі 15% від мінімальної пенсії за віком.
Згідно ст. 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення проводиться доплата у зоні безумовного (обов'язкового відселення) три мінімальні заробітні плати.
За весь цей час виплати передбачені ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мені не виплачується не в розмірах передбачених цими законами та кратним розміром мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, що призвело до порушення моїх прав."
Ухвалою від 06.03.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач надіслав письмовий відзив (а.с. 15), в якому просив відмовити в позові з тих підстав, що відповідач не порушував законних прав позивача, адже діяв та діє в межах визначених чинним законодавство, а саме проводить виплату позивачеві у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі визначеному постановою КМУ від 23.11.2011 № 1210, а саме 170,82 грн.; ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" скасована Законом № 75-VIII та не підлягає виплаті.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач має посвідчення громадянина, який постійно проживає у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття рішення про відселення 2 категорії серії Б № 038078 від 05.11.1993 (а.с. 5).
Позивач подав до відповідача звернення від 14.11.2018 щодо нарахування та виплати щомісячного підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру у відповідності до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та щодо нарахування та виплати щомісячного підвищення до пенсії у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Листом від 15.11.2018 № 1392/02.3 (а.с. 10) Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області повідомила позивача про те, що щомісячне підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру у відповідності до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 14.05.2018 по даний час йому не нараховується і не виплачується; щомісячне підвищення до пенсії у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому виплачується в розмірі 170,82грн.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
01.01.2015 набрав чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII від 28.12.2014, в редакції якого текст ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" викладений наступним чином: "Особам, віднесеним до категорій 2, 3, 4 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України."
Підпунктом 2 пункту 13 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 передбачено, що щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується особам, що належать до категорії 2 у розмір 170,82 гривні.
Матеріалами справи підтверджено та не заперечується учасниками справи, що позивачу нараховується та виплачується щомісячне підвищення до пенсії у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 170,82 грн. (а.с. 10), у зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно проводиться виплата позивачу щомісячної додаткової пенсії у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Стаття 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (включеною згідно із Законом України "Про внесення зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 987-VIII від 04.02.2016), станом на 14.05.2018 передбачала, що громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 23 липня 1991 р. N 106 "Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи", с. Селець Народицького району Житомирської області є зоною безумовного (обов'язкового) відселення.
Враховуючи те, що станом на 14.05.2018 статті 31, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мали іншу редакцію, ніж ті, які зазначені в позові в обґрунтування позовних вимог, суд вважає позов не обґрунтованим та відмовляє в його задоволенні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
В позові ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, номер НОМЕР_1) до Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Гетьмана Виговського, 12, м. Овруч, Житомирська обл., 11101, код 40380946) відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.М. Семенюк