
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
з питань судового контролю за виконанням судового рішення
04 квітня 2019 р. Справа №805/875/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2019 року представником позивача ОСОБА_2 подана скарга на невиконання судового рішення, в якій з посиланням на статтю 382 Кодексу адміністративного судочинства України та статтю 5 Закону України «Про державні гарантії виконання судових рішень», позивач просив:
- накласти на керівника Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області штраф за невиконання рішення суду в частині, яка була звернута до негайного виконання та виплати заборгованості з квітня 2016 року по грудень 2018 року з компенсацією втрати частини доходів;
- зобов'язати Великоновосілківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області виплатити 3% річних від суми заборгованості.
Сторони у судове зсідання не з'явилися, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачає дві процесуальні форми контролю адміністративного суду за виконанням рішень в адміністративних справах - це зобов'язання судом суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення (стаття 382 КАС України) та шляхом вирішення і розгляду справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби (стаття 287 КАС України).
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Указаній норми кореспондують положення пункту 1 частини 6 статті 246 КАС України, згідно з якими у резолютивній частині рішення суду першої інстанції може бути встановлений строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання судового рішення, якщо воно вимагає вчинення певних дій.
Такий контроль здійснюється шляхом зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення до суду першої інстанції, розгляду поданого звіту на виконання судового рішення, а в разі неподання такого звіту - шляхом встановлення нового строку для подання звіту та накладення штрафу.
Зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов'язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої інстанції може лише під час прийняття судового рішення у справі.
Під час прийняття рішення у давній справі суд не встановив судового контролю за виконанням рішення відповідачем, а тому заява позивача про накладення штрафу на керівника Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області не підлягає задоволенню.
У відповідності до статті 3 Закону України від 05 червня 2012 року № 4901 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі - Закон №4901) виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження», із заявою про виконання рішення суду. Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
За приписами частини 1 статті 5 Закону №4901 у разі якщо центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом трьох місяців не перерахував кошти за рішенням суду про стягнення коштів, крім випадку, зазначеного в частині четвертій статті 4 цього Закону, стягувачу виплачується компенсація в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Позивачем не надано доказів того, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом трьох місяців не перерахував кошти за рішенням суду про стягнення коштів, а тому у задоволенні зави про зобов'язання Великоновосілківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області виплатити 3% річних від суми заборгованості слід відмовити.
Керуючись статтями 2, 3, 5, 205, 241, 248, 250, 251, 254, 256, 294, 295, 297, 382, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
в задоволенні заяви ОСОБА_1 про накладення штрафу та зобов'язання виплатити 3% річних від суми заборгованості відмовити.
Повний текст ухвали складений 04 квітня 2019 року.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Донецького окружного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Циганенко А.І.