Рішення № 80974559, 05.03.2019, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.03.2019
Номер справи
760/14105/18
Номер документу
80974559
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження 2/760/2141/19

Справа № 760/14105/18-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2019 року Солом'янський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді - Букіної О.М.

при секретарі- Кривулько С.В.

за участю позивача-Куницького О.В.

представника позивача -ОСОБА_1

третьої особи- ОСОБА_4

третьої особи - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України, третя особа: ОСОБА_4, ОСОБА_2, Житлова комісія гарнізону м.Києва про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

30.05.2018 позивач звернувся до суду з зазначеним позовом та просив суд:

- визнати дії житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України щодо виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом сім'ї 3 особи з 28.03.2018 - протиправними;

- скасувати підпункт 4.4. пункт 4 протоколу №34 засідання житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України від 28 березня 2018 року щодо виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом сім'ї 3 особи з 28.03.2018;

- зобов'язати житлову комісію Генерального штабу Збройних Сил України поновити ОСОБА_3 із складом сім`ї 3 особи на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 29 квітня 1992 року.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що проходив військову службу у Збройних Силах України, у військовому званні старшого прапорщика, на посаді старшого техніка (водія) взводу ескорту та супроводження роти військової інспекції безпеки дорожнього руху 12 окремого батальйону Військової служби правопорядку.

Вказує, що згідно наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 02.11.2009 № 86-ПМ позивача було звільнено з військової служби у запас відповідно до підпункту "а" частини 6 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у зв'язку з закінченням контракту та направлено на військовий облік до Дарницького районного у місті Києві військового комісаріату.

Крім того, виключений зі списків особового складу 12 окремого батальйону Військової служби правопорядку згідно наказу командира військової частини А 2084 від 14.12.2009 № 244.

Після звільнення з військової служби позивачу 15.12.2009 було призначено пенсію за вислугою років.

Вказує, що під час проходження військової служби у Збройних Силах України позивачу та членів його сім'ї дружину ОСОБА_4 та дочку ОСОБА_2 було зараховано на квартирний облік з 29.04.1992 року.

28.03.2018 житловою комісією Генерального штабу Збройних Сил України було заслухане подання житлової комісії Київського гарнізону щодо подальшого перебування на черзі старшого прапорщика ОСОБА_3 (в/ч А2100), за результатами якого було прийнято рішення про виключення із квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом сім'ї з 3 осіб з 28.03.2018, оскільки останнього було звільнено з військової служби у запас у зв'язку з закінченням контракту, а підстави для залишення на квартирному обліку відсутні.

Позивач вважає, що рішення житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України прийнято з порушенням норм чинного законодавства, а тому просив позов задовольнити.

30.05.2018 згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищезазначену справу було передано до провадження головуючому судді Букіній О.М.

Ухвалою суду від 01.06.2018 відкрито провадження по справі та справу призначено в підготовчому судовому засіданні за правилами загального позовного продовження.

13.07.2018 на адресу суду від третьої особи ОСОБА_4 надійшли письмові пояснення по справі. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

13.07.2018 на адресу суду від третьої особи ОСОБА_2 надійшли письмові пояснення по справі. Просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою суду від 20.07.2018 закрито підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

14.08.2018 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Вважає заявлені позовні вимоги не обгрунтованими, оскільки в переліку підстав звільнення з військової служби, які надають право колишнім військовослужбовцям залишатись на квартирному обліку у військових частинах після їх звільнення з військової служби відсутні підстави звільнення у запас у зв'язку з закінченням строку контракту.

25.09.2018 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив. Проти відзиву заперечує та просить задовольнити його позовні вимоги.

З урахуванням наведеного, просить відмовити в задоволенні позову.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та просили суд їх задовольнити.

В судовому засіданні треті особи ОСОБА_4 та ОСОБА_2 просили задовольнити позовні вимоги.

Представник Житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд до відома не поставив.

Представник Житлова комісія гарнізону м.Києва в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд до відома не поставив.

Вислухавши пояснення позивача та його представника, третіх осіб, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 проходив військову службу у Збройних Силах України, у військовому званні старшого прапорщика, на посаді старшого техніка (водія) взводу ескорту та супроводження роти військової інспекції безпеки дорожнього руху 12 окремого батальйону Військової служби правопорядку, що підтверджується дублікатом військового квитка серії АВ № 403921 (а.с.13-18).

Згідно наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 02.11.2009 № 86-ПМ позивача було звільнено з військової служби у запас відповідно до підпункту "а" частини 6 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" у зв'язку з закінченням контракту (а.с.21).

Як вбачається з довідки ГУ ПФ України в м. Києві № 508 від 03.02.2011, ОСОБА_3 перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу років з 15.12.2009 (а.с.19).

Встановлено, що під час проходження військової служби у Збройних Силах України позивачу та членів його сім'ї дружину ОСОБА_4 та дочку ОСОБА_2 було зараховано на квартирний облік з 29.04.1992 року, що підтверджується витягом з протоколу № 19 засідання житлової комісії гарнізону м. Києві від 15.02.2017. (а.с.31-32)

28.03.2018 житловою комісією Генерального штабу Збройних Сил України було заслухане подання житлової комісії Київського гарнізону щодо подальшого перебування на черзі старшого прапорщика ОСОБА_3 (в/ч А2100). Комісією було прийнято рішення про виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 із квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом 3 особи з 28.03.2018(а.с.24-25).

Як вбачається з матеріалів справи, дане рішення було прийнято відповідно до п. 2.16 розділу II Інструкції про організацію про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень, оскільки ОСОБА_3 було звільнено з військової служби у запас у зв'язку з закінченням контракту, а підстави для залишення на квартирному обліку відсутні.

Суд вважає, що рішення житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України, оформлене протоколом № 34 від 28.03.2018 в частині виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 із квартирного обліку, не узгоджується з вимогами чинного законодавства, виходячи з наступного.

Статтею 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Відповідно до положень Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХII та Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» 21.12.1991 р. № 2011-ХII під військовослужбовцями розуміються громадяни України, які проходять дійсну службу на території України.

Згідно п.1 ст.12 Закону № 2011-ХII держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"" від 24 червня 2004 року N 1865-ІУ (далі - Закон N 1865-ІУ), статтю 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" викладено в новій редакції.

У новій редакції статті 12 Закону доповнено пункт 9, яким передбачено, що військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у військових комісаріатах і квартирно-експлуатаційних частинах районів та користуються правом позачергового одержання житла.

Разом з тим, у пунктом 2 Прикінцевих положень Закону N 1865-ІУ визначено, що військовослужбовці, що перебували на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності цим Законом забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку.

Наказом Міністра оборони України від 30.11.2011 року № 737 затверджено Інструкцію про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень (Інструкція), якою визначено порядок ведення квартирного обліку та надання військовослужбовцям житла.

Пунктом 1.11 Інструкції передбачено, що усі питання, пов'язані з перебуванням військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, на квартирному обліку, із забезпеченням їх жилою площею та розміром жилого приміщення, вирішуються за місцем проходження ними служби, перебування на обліку або в судовому порядку.

Згідно п. 26 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470, громадяни перебувають на квартирному обліку до одержання жилого приміщення, за винятком випадків, передбачених у цьому пункті. Громадяни знімаються з квартирного обліку у випадках:

1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;

2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;

3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, Житловим кодексом УРСР, пунктом 29 цих Правил та актами законодавства Української РСР;

4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;

5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.

Разом з тим, п.30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 №1081 , передбачено, що військовослужбовці знімаються з обліку у разі:

-поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла;

-засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження;

-звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;

-подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік;

-в інших випадках, передбачених законодавством.

Пунктом 2.18 Інструкції передбачено, що військовослужбовці та звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі:

-поліпшення житлових умов у випадках, передбачених законодавством, за перебування на квартирному обліку, унаслідок чого зникла потреба в и жилого приміщення; отримання за рахунок житлових фондів МО України жилого приміщення для постійного проживання; переміщення військовослужбовця нового місця служби в інший населений пункт;

-звільнення з військової служби за підставами, не зазначеними в абзаці першому пункту 2.16 цього розділу;

-подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік або неправомірних дій посадових (відповідальних) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;

-звільнення в запас або відставку до досягнення 20 років вислуги на військовій служби особами, які зараховані на облік після 01 січня 2005 року (крім випадків, вказаних у пункті 2.17 цього розділу);

-обрання для постійного місця проживання іншого населеного пункту особами, звільнені у запас або у відставку; в інших випадках, передбачених законодавством.

Отже, чинним законодавством передбачено виключний перелік підстав для зняття з узагальненого списку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які перебувають у черзі на поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання).

Крім того, вимогами частини другої ст. 40 Житлового кодексу УРСР визначено вичерпний перелік випадків коли громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов. Однин з таких випадків це, припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи також є підставою для зняття особи з квартирного обліку за місцем роботи. Виняток з даного правила, як це зазначено у п. 3 ч. 2 ст. 40 Кодексу може бути встановлений законодавством України.

Так, відповідно до пп. 1 п. 29 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР і Української Республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. N 470 право громадянина перебувати на квартирному обліку за місцем попередньої роботи зберігається у випадках виходу на пенсію.

Як вбачається з матеріалів справи, після звільнення з військової служби ОСОБА_3 з 15.12.2009, відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", було призначено пенсію за вислугою років.

Відповідно до витягу з протоколу Житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України № 34 від 28.03.2018 було прийнято рішення про виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 із квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом 3 особи з 28.03.2018.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 № 1081 "Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями" (далі - Порядок), Міністерством оборони України 30 листопада 2011 року видано наказ № 737, яким затверджено Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень.

Відповідно до вимог пункту 30 Порядку військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.

Пунктом 2.18 розділу II Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень, затвердженої наказом Міністерства оборони України №737 від 30 листопада 2011 року визначено перелік підстав коли військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби), який суттєво різниться від підстав зазначених у пункті 30 Порядку.

Разом з тим, між нормами пункту 30 Порядку та пункту 2.18 Інструкції існує правова колізія, щодо підстав зняття військовослужбовців з квартирного обліку.

Міністерство юстиції України листом 26.12.2008 № 758-0-2-08-19 "Щодо практики застосування норм права у випадку колізії"" (далі - Лист) роз'яснило, що неузгодженість між чинними нормативно-правовими актами, їхнє протиріччя з одного й того самого предмета регулювання, а також суперечність між двома або більше формально чинними нормами права, прийнятими з одного і того ж питання, в теорії права відомі як колізія норм права.

Колізія норм права вирішується шляхом вибору того нормативного акту, який має бути застосований до конкретного випадку (юридичного факту).

У пункті 2 Листа зазначено, що у разі існування суперечності між актами, прийнятими різними за місцем в ієрархічній структурі органами -вищестоящим та нижчестоящим, застосовується акт, прийнятий вищестоящим органом, як такий, що має більшу юридичну силу.

Суд приходить до висновку, що відповідачем було застосовано під час розгляду зазначеного питання не Порядок, який має більшу юридичну силу, а Інструкцію.

Відповідно до ст. 47 Конституції України кожен має право на житло. Держава створює у мови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.

Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону.

Ніхто не може бути примусово позбавлений житла не інакше, як на підставі закону за рішенням суду.

Вимогами пунктів 10.12, 10.13 Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень, затвердженої наказом Міністерства оборони України №737 від 30 листопада 2011 року визначено, що посадові особи житлових комісій повинні виконувати вимоги нормативно-правових актів під час виконання обов'язків голови житлової комісії та члена житлової комісії.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, рішення Житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України, оформлене підпунктом 4.4. пунктом 4 протоколу №34 від 28.03.2018 засідання в частині зняття ОСОБА_3 з квартирного обліку, не узгоджується з вимогами чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню.

Що стосується позовних вимог позивача щодо зобов'язання Житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України поновити ОСОБА_3 із складом сім`ї 3 особи на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 29 квітня 1992 року, суд приходить на наступного.

Згідно з п.22, п.24 Порядку №1081, облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах. Військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини. У рішенні зазначаються дата зарахування на облік, склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою), а також підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства. На засіданні житлової комісії має право бути присутнім військовослужбовець, стосовно якого вирішується питання зарахування на облік. Датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік.

Відповідно до п. 1 положення про Київське квартирно-експлуатаційне управління, затвердженого Тимчасово виконуючим обов'язки начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України 24 вересня 2014 року наказ № 159 від 24.09.2013, Київське квартирно-експлуатаційне управління є державною установою, яка створена Міністерством оборони України з метою здійснення квартирно-експлуатаційного забезпечення військових частин, військово-навчальних закладів, установ та організацій дислокованих у межах її відповідальності.

У п. 4 Положення визначено завдання Київського КЕУ та зазначено, що Київське КЕУ організовує контроль за правильністю ведення в гарнізонах у межах відповідальності Київського КЕУ обліку військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов, а дотримання законності під час розподілу жилих приміщень, крім того веде контрольні списки працівників Збройних Сил України.

Відповідно до п. 2.1. Наказу № 737 «Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» від 30.11.2011, облік військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, ведеться у квартирно-експлуатаційних органах, військових частинах та гарнізонах, п. 2.3 визначає, що на облік приймаються військовослужбовці, які потребують поліпшення житлових умов і зареєстровані в цьому населеному пункті, з дня прийняття рішення житловою комісією військової частини, затвердженого командиром цієї військової частини.

Відповідно до п. 2.5 Наказу № 737 для зарахування на облік військовослужбовець подає через нетаємне діловодство до житлової комісії військової частини рапорт на отримання жилого приміщення, після засідання Житлової комісії виноситься вмотивоване рішення. Дані про військовослужбовців, зарахованих на квартирний облік, заносяться до книги обліку осіб, які перебувають у черзі на поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання), яка ведеться представником житлової комісії.

Відповідно до п.2.8 Наказу № 737 після зарахування військовослужбовця на облік примірник облікової справи, картка обліку та витяг з протоколу житлової комісії направляються для перевірки, обліку і зберігання до КЕВ (КЕЧ) району.

Пунктом 2.16. Інструкції №737 зазначено, що військовослужбовці, які перебувають на обліку, під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку з реформуванням ЗС України, зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі, залишаються (за їх бажанням) на обліку у військовій частині до одержання жилого приміщення з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби, а в разі розформування військової частини - у військовому комісаріаті і КЕВ (КЕЧ) району, на території обслуговування яких знаходилася розформована військова частина, та користуються правом позачергового одержання жилого приміщення.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проходження військової служби у Збройних Силах України позивачу та членів його сім'ї дружину ОСОБА_4 та дочку ОСОБА_2 було зараховано на квартирний облік з 29.04.1992 року, що підтверджується витягом з протоколу № 19 засідання житлової комісії гарнізону м. Києві від 15.02.2017.

Таким чином вбачається, що позивач має право на зарахування на облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 29 квітня 1992 року.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як зазначено вище, з метою зарахування (зняття) військовослужбовців на облік (з обліку) осіб, які потребують поліпшення житлових умов створюються у Збройних Силах України житлові комісії, порядок створення та організації яких визначається Положенням, затвердженого наказом МОУ від 11.09.2007 року № 517.

Таким чином, оскільки суд прийшов до висновку про скасування підпункту 4.4. пункту 4 протоколу №34 засідання житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України від 28 березня 2018 року щодо виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом сім'ї 3 особи з 28.03.2018, а тому ОСОБА_3 із складом сім»ї 3 особи підлягає поновленню на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 29 квітня 1992 року

Зважаючи на зазначене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 40 ЖК УРСР, ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень…» затверджених Постановою Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської Ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470, Порядком забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 року № 1081, Наказом № 737 «Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» від 30.11.2011, ст.ст.12, 13, 76 - 81, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_3 до Житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити.

Визнати дії житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України щодо виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом сім'ї 3 особи з 28.03.2018 - протиправними.

Скасувати підпункт 4.4. пункт 4 протоколу №34 засідання житлової комісії Генерального штабу Збройних Сил України від 28 березня 2018 року щодо виключення старшого прапорщика запасу ОСОБА_3 з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов із складом сім'ї 3 особи з 28.03.2018.

Зобов'язати житлову комісію Генерального штабу Збройних Сил України поновити ОСОБА_3 із складом сім»ї 3 особи на квартирному обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 29 квітня 1992 року.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: О.М. Букіна