
Справа № 712/3436/19
Провадження № 3/712/940/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2019 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Черкаській області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
13.03.2019 до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення за ст. 185 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 08.03.2019 ОСОБА_1 08.03.2019 о 23:00 год., знаходячись у громадському місці в м.Черкаси біля будинку № 214 по вул. Надпільна, в стані алкогольного сп'яніння, поводив себе зухвало виражався нецензурною лайкою на адресу перехожих громадян, чим порушував громадянський спокій та громадський порядок і спокій громадян.
Статтею 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суддя вважає, що адміністративний матеріал, який складено відносно ОСОБА_1 необхідно направити на дооформлення з наступних підстав.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Згідно з ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол. Диспозиція ст. 185 КУпАП не відповідає складу адміністративного правопорушення, яка зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, протокол про адміністративне правопорушення від 08.03.2019 серії АА 321414 містить ознаки дрібного хуліганства , тобто перебування ОСОБА_2 в стані алкогольного сп'яніння в громадському місці, який поводив себе зухвало, виражався нецензурною лайкою на адресу перехожих громадян, що порушувало громадський порядок і спокій громадян, за що передбачена відповідальність ст. 173 КУпАП, однак в протоколі зазначено ст. 185 КУпАП (як злісна непокора законному розпорядженню по вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків).
Вказане позбавляє суд повно, об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.
За таких обставин, матеріали адміністративної справи підлягають поверненню до органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283-285 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 направити для дооформлення до Управління патрульної поліції в Черкаській області для виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І.Кончина