Постанова № 80969047, 15.03.2019, Рівненський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
15.03.2019
Номер справи
570/1165/19
Номер документу
80969047
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 570/1165/19

Номер провадження 3/570/621/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2019 року м.Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Остапчук Л.В., за участю прокурора Краснолюби Р.М., розглянувши в залі суду в місті Рівне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, працює менеджером СВ "Альтера", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, паспорт серії СР НОМЕР_2, виданий 30 грудня 1995 року Рівненським МУ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, права, передбачені ст.268 КУпАП, і ст.63 Конституції України, роз'яснені,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

05 березня 2019 року встановлено, що ОСОБА_1, як депутат Кустинської сільської ради Рівненського району Рівненської області, будучи відповідно до п.п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом декларування, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" в частині обов'язкового подання декларації в разі припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування (припинення повноважень депутата сільської ради), станом на 00 год. 00 хв. 16.05.2018 року не подав до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію, порушивши вимоги щодо терміну подачі декларації, передбаченого ч.2 ст.45 вказаного Закону. Фактично згідно відомостей Реєстру НАЗК декларація за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у зв'язку з припиненням повноважень була подана ОСОБА_1 04 лютого 2019 року о 15 годині 52 хвилини.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_1, будучи депутатом Кустинської сільської ради Рівненського району Рівненської області і будучи відповідно до пп."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб'єктом декларування, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", станом на 23 год. 59 хв. 30.04.2017 року не подав до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2016 рік, хоча мав обов'язок та можливість це зробити. Фактично згідно відомостей Реєстру НАЗК декларація за 2016 рік була подана ОСОБА_1 13 травня 2017 року о 12 годині 06 хвилин.

Також встановлено, що ОСОБА_1,будучи депутатом Кустинської сільської ради Рівненського району Рівненської області, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", станом на 23 год. 59 хв. 31.03.2018 року не подав до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2017 рік, хоча мав обов'язок та можливість це зробити. Фактично згідно відомостей Реєстру НАЗК декларація за 2017 рік була подана ОСОБА_1 23 квітня 2018 року о 09 годині 23 хвилин.

Три протоколи про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 були складені 05 березня 2019 року, вони одночасно надійшли до суду і одночасно розглядаються суддею, а тому відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП мають бути об'єднані в одне провадження.

ОСОБА_1 в суді свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, щиро розкаявся і пояснив, що подав декларації з запізненням через те, що доступ до сайту НАЗК не завжди був можливий через некоректну роботу цього сайту і відсутність вдома комп'ютера. А про те, що необхідно подавати декларацію після припинення повноважень депутата не знав. Просить суд суворо його не карати

Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_1 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Також, згідно ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У примітці до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 6 Розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року, встановлено, що до Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону внесено зміни, зокрема доповнено пунктом 5-1 такого змісту: "Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1, відповідно до Рішення про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Кустинської сільської ради Рівненського району Рівненської області від 06 листопада 2015 року, обраний депутатом Кустинської сільської ради Рівненського району Рівненської області.

Після утворення Олександрійської ОТГ, згідно рішення Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області № 1 від 15 травня 2018 року почалися повноваження новообраних депутатів Олександрійської сільської ради, а отже повноваження депутатів Кустинської сільської ради, обраних за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25 жовтня 2015 року, в тому числі ОСОБА_1 були припинені, останнім днем виконання повноважень є 15 травня 2018 року. Про ці рішення ОСОБА_1 знав.

Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік 13 травня 2017 року о 12 годині 06 хвилин, декларацію за 2017 рік 23 квітня 2018 року о 09 годині 23 хвилин, а за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у зв'язку з припиненням повноважень - 04 лютого 2019 року о 15 годині 52 хвилин.

З огляду на вищевикладене, ОСОБА_1, як депутат Кустинської сільської ради Рівненського району Рівненської області порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення враховується особа правопорушника, а також вимоги ст.36 КУпАП, згідно якої якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи відносно якої одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Всі три протоколи складені за однією і тією ж статтею, тому до ОСОБА_1 необхідно застосувати, з врахуванням його матеріального стану, штраф, але у мінімальному розмірі.

В зв'язку з накладенням на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, відповідно до ст.40-1 КУпАП і Закону України "Про судовий збір", з нього має бути стягнуто судовий збір.

Керуючись ст.ст.40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 288, 289, 294 КУпАП, Законом України "Про судовий збір", суддя, -

п о с т а н о в и в :

Справи № 570/1165/19 (номер провадження 3/570/621/2019), № 570/1166/19 (номер провадження 3/570/622/2019), № 570/1167/19 (номер провадження 3/570/623/2019) відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, об'єднати в одне провадження.

Об'єднаній справі присвоїти № 570/1165/19 (номер провадження 3/570/621/2019).

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить суму 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі, код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку 31213206017295, код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, а при подачі апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Остапчук Л.В.