
Справа № 909/781/13
УХВАЛА
28.03.2019 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О.В.
секретар судового засідання Клапків Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Державного концерну "Укроборонпром" № UOP 13.1.1-1622 від 26.02.2019 (вх.№3509/19) у справі
за заявою директора Державного підприємства "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод"
про банкрутство Державного підприємства "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод"
вул.Хриплинська,11, м.Івано-Франківськ, Івано-Франківської області, 76002
учасники у справі про банкрутство:
від кредитора - ДПІ у м.Івано-Франківську головного управління ДФС в Івано-Франківській області: Воришко Мирослава Василівна;
від кредитора - ДПІ у м.Івано-Франківську головного управління ДФС в Івано-Франківській області: Мельниченко Лілія Михайлівна;
від кредитора - ДПІ у м.Івано-Франківську головного управління ДФС в Івано-Франківській області: Гоголь Мар'яна Михайлівна;
від Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області: Коцан Яна Ярославівна;
від кредитора - Управління пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську: Валило Мар’яна Павлівна;
від кредитора КП Івано-Франківськ Водоекотехпром: Табака Віктор Миколайович;
розпорядник майна, в.о. керуючого санацією: Гунчак Ольга Олександрівна;
від боржника: Біян Богдан Романович
ВСТАНОВИВ: в провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа про банкрутство ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод", яка розглядається в порядку ст.94 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 22.08.2013, суд порушив провадження у справі про банкрутство ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод" та відкрив процедуру санації боржника.
Відповідно до ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 30.12.2014, суд затвердив план санації ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод".
Згідно з ухвалами від 21.01.2015, 11.08.2015, 26.02.2016, 30.08.2016 та 14.03.2017, суд затверджував зміни та доповнення до плану санації ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод", схвалені рішенням комітету кредиторів та погоджені з органом, уповноваженим управляти державним майном - ДК "Укроборонпром"; строк процедури санації боржника продовжував.
Згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 13.06.2018, суд звільнив керуючого санацією ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" Дудишина Сергія Юрійовича від виконання повноважень керуючого санацією ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" та припинив його повноваження, як керівника боржника; поклав тимчасово виконання повноважень керівника та керуючого санацією ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" на розпорядника майна ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" Гунчак О.О. до призначення нового керівника ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" в порядку, визначеному законодавством та установчими документами.
Відповідно до постанови Львівського апеляційного господарського суду від 19.09.2018, ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 13.06.2018 скасовано у частинах: припинення повноважень керівника ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» Дудишина Сергія Юрійовича; покладення тимчасово виконання повноважень керівника ДП «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» на розпорядника майна ДП «Івано-Франківський котельно - зварювальний завод» Гунчак О.О. до призначення нового керівника ДП «Івано-Франківський котельно - зварювальний завод» в порядку, визначеному законодавством та установчими документами. В решті ухвалу суду залишено без змін.
Згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 23.01.2019, суд відмовив в задоволенні клопотання керуючого санацією ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" Гунчак О.О. №02-01/05-041 від 01.10.2018 про перехід з провадження, що здійснюється за особливостями ст.94 Закону України про відновлення, до загального провадження на стадії санації, призначення Гунчак О.О. керуючим санацією та продовження процедури санації на 6 місяців.
28.02.2019 до Господарського суду від ДК "Укроборонпром" надійшло клопотання №UOP 13.1.1-1622 від 26.02.2019 (вх. №3509/19) про припинення провадження у справі №909/781/13 про банкрутство ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод", яке згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 01.03.2019 призначено до розгляду в судовому засіданні на 19.03.2019.
19.03.2019 до господарського суду від керуючого санацією ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" Гунчак О.О. надійшли заперечення проти клопотання при припинення провадження у справі № 02-05/001 від 18.03.2019 (вх. №4740/19).
В судовому засіданні 19.03.2019 представник ДК "Укроборонпром" клопотання про припинення провадження у даній справі підтримала. Зазначила, що згідно наказу Фонду державного майна України №1637 від 27.12.2018 "Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році" ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" включено до переліку об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році. З огляду на пряму імперативну норму п.5 ст.12 Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" провадження у справах про банкрутство підприємств, включених до переліків об'єктів, що підлягають приватизації, підлягають припиненню.
Присутні в судовому засіданні учасники у справі про банкрутство вирішення питання про припинення провадження у справі поклали на розсуд суду в межах чинного законодавства.
Представник боржника та розпорядник майном, в.о. керуючого санації в судове засідання 19.03.2019 не з'явилися. В поданих до суду запереченнях боржник просив клопотання про припинення провадження у справі повернути заявнику без розгляду з огляду на таке:
- до клопотання, підписаного адвокатом Гетта Т.М., додано довіреність ДК Укроборнпром" на її ім"я №Д-2947/2018 від 08.10.2018, строк дії якої закінчився 31.12.2018; - суд не має процесуальної можливості задовольнити клопотання заявника про припинення провадження у справі, оскільки така процесуальна дія не передбачена нормами процесуального законодавства;
- ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" 31.01.2019 подано адміністративний позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправним та скасувати наказ Фонду державного майна України від 27.12.2018 №1637 в частині включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації в 2019 році, цілісного майнового комплексу ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод". Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.02.2019 у справі № 320/563/19 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва. Дана обставина унеможливлює розгляд клопотання про припинення провадження у справі до вирішення вказаної адміністративної справи.
В судовому засіданні 19.03.2019 суд постановив ухвалу, яка занесена до протоколу судового засідання, про оголошення перерви до 28.03.2019.
В судовому засіданні 28.03.2019 в.о. керуючого санацією ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" Гунчак О.О. подала заяву від 28.03.2019 (вх.№ 5442/19) про зупинення провадження у справі по розгляду клопотання про припинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №320/563/19, що розглядається Окружним адміністративним судом міста Києва, до якого долучила ухвалу Окружного Адміністративного суду міста Києва від 20.03.2019 у справі №320/563/19 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, просила задовольнити подану нею заяву.
Представник боржника та кредитора - Головного управління ДФС в Івано-Франківській області заяву про зупинення провадження у справі підтримали.
Інші учасники у справі про банкрутство вирішення питання щодо зупинення провадження у справі поклали на розсуд суду.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, заслухавши учасників у справі про банкрутство, суд відмовив в задоволенні даного клопотання, з огляду на таке.
У відповідності до ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено зупинення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.5 ст.227 Господарського процесуального кодексу України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадках об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
За приписами ч.4 ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Доказів забезпечення позову у справі №320/563/19 про зупинення дії наказу Фонду державного майна України від 27.12.2018 №1637 учасники у справі про банкрутство суду не надали.
Таким чином, суду не доведено неможливості розгляду даної справи до вирішення справи №320/563/19 Окружним адміністративним судом міста Києва, а зупинення провадження у справі могло б призвести до безпідставного затягування розгляду справи.
Розглянувши клопотання Державного концерну "Укроборонпром" про припинення провадження у справі, заслухавши учасників у справі про банкрутство, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
До клопотання Державного концерну "Укроборонпром" №UOP 13.1.1-1622 від 26.02.2019 (вх.№3509/19), підписаного представником за довіреністю Т.Гетта від 11.12.2018 №Д-3769/2018, додано копію відповідної довіреності Державного концерну "Укроборонпром", термін дії якої закінчується 31.12.2019.
Наведене спростовує твердження ДП "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод" про закінчення строку дії довіреності, доданої представником до матеріалів справи.
Згідно з ст.6 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань, зокрема, здійснюють визначені законодавством повноваження під час провадження справ про банкрутство державних підприємств та господарських організацій з корпоративними правами держави, що перебувають у їх управлінні.
Відповідно до п.20 ст.1 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" органи приватизації - Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва у районах і містах, органи приватизації в Автономній Республіці Крим, органи приватизації територіальних громад.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 Закону України "Про Фонд державного майна України" Фонд державного майна України: у сфері приватизації державного майна затверджує переліки об'єктів малої приватизації.
Згідно з п.22 ст.1 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" приватизація державного або комунального майна (далі - приватизація) - платне відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності, на користь фізичних та юридичних осіб, які відповідно до цього Закону можуть бути покупцями.
Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" Державні органи приватизації у межах своєї компетенції, зокрема, приймають рішення про приватизацію об'єктів державної власності у випадках, установлених законодавством.
Згідно з пунктом 2 статті 7 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" державні органи приватизації у межах своєї компетенції здійснюють управління об'єктами державної власності, зокрема, державними підприємствами та корпоративними правами держави у статутних капіталах господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію та затверджено план розміщення акцій товариств, утворених у процесі перетворення (у тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, що належать до сфери управління Фонду державного майна України, а також товариств, утворених за участю Фонду державного майна України.
Відповідно до приписів статті 10 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна України" визначено порядок приватизації державного і комунального майна, що здійснюється в такій черговості: формування та затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації; опублікування переліку об'єктів, що підлягають приватизації, в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, на офіційних сайтах місцевих рад та в електронній торговій системі; прийняття рішення про приватизацію; прийняття місцевою радою рішення про приватизацію об'єкта комунальної власності; опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об'єкта та у випадках, передбачених цим Законом, інформації про вивчення попиту для визначення стартової ціни; проведення інвентаризації та оцінки відповідно до законодавства; проведення у випадках, передбачених законом, аудиту, екологічного аудиту об'єкта приватизації; перетворення державного або комунального підприємства в господарське товариство у процесі приватизації у випадках, передбачених цим Законом; затвердження плану розміщення акцій акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, у випадках, передбачених цим Законом, та його виконання; затвердження у випадках, передбачених цим Законом, умов продажу об'єктів приватизації, розроблених аукціонною комісією; опублікування інформації про умови продажу, в тому числі стартову ціну об'єкта приватизації; проведення аукціону, укладення договору купівлі-продажу; укладення договору купівлі-продажу в разі приватизації об'єкта шляхом викупу; опублікування інформації про результати приватизації; прийняття рішення про завершення приватизації.
Відповідно до наказу Фонду державного майна України від 27.12.2018 №1637, затверджено перелік об'єктів малої приватизації, що підлягають приватизації в 2019 році. Відповідно до Додатку 2 до наказу №1637: "Перелік єдиних майнових комплексів державних підприємств і їх структурних підрозділів, у тому числі тих, що передані в оренду, які підлягають приватизації в 2019 році", до переліку увійшло Державне підприємство «Івано-Франківський котельно - зварювальний завод».
Відповідно до частин 4, 5 ст. 9 Закону України "Про фонд державного майна України" накази Фонду державного майна України, що є нормативно-правовими актами і пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. Усі накази Фонду державного майна України оприлюднюються державною мовою на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.
Наказ Фонду державного майна України від 27.12.2018 №1637 оприлюднено на офіційному веб-сайт Фонду державного майна України веб-сайті "Відомості приватизації" №2 (1230) від 09.01.2019, відомості про що є загальнодоступними.
Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області від 22 січня 2019 року №7 прийнято рішення про приватизацію об'єкта малої приватизації - єдиного майнового комплексу Державного підприємства «Івано-Франківський котельно - зварювальний завод» шляхом продажу на аукціоні. Даний наказ оприлюднено на офіційному веб-сайт Фонду державного майна України веб-сайті "Відомості приватизації №5 (1233) від 30.01.2019 (ст.23).
Відповідно до приписів ч.1,2 ст. 12 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна України" рішення про приватизацію об'єкта, який включено до переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації, приймається державними органами приватизації шляхом видання наказу, але не пізніше 30 днів з дня включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, за винятком випадку, передбаченого частиною другою цієї статті. Опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію об'єкта здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня видання державним органом приватизації відповідного наказу в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації, на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.
За нормами ч.5 ст. 12 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна України", справи про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50 відсотків акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, не порушуються до її завершення. Провадження у справах про банкрутство таких підприємств/господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, підлягає припиненню, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.
Справи про банкрутство підприємств/господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про завершення приватизації, не можуть порушуватися протягом одного року з дня завершення приватизації з підстав, що виникли до завершення приватизації.
Відповідно до пункту 4- 3 Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство боржників, якими є державні підприємства та/або господарські товариства, більше ніж 50 відсотків акцій (часток) яких прямо чи опосередковано належать державі, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, підлягає припиненню, крім тих, що ліквідуються за рішенням власника.
Відповідно до п.12 ч.1 ст.83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство в інших випадках, передбачених законом.
Враховуючи наявність рішення Фонду державного майна України про приватизацію Державного підприємства "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод", господарський суд дійшов висновку про закриття провадження у справі на підставі п.12 ст. 83 та п. 4-3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У зв'язку з закриттям провадження у справі припиняється дія мораторію та повноваження розпорядника майна.
УХВАЛИВ:
клопотання Державного концерну "Укроборонпром" № UOP 13.1.1-1622 від 26.02.2019 (вх.№3509/19) задовольнити.
Закрити провадження у справі №909/781/13 про банкрутство Державного підприємства "Івано-Франківський котельно - зварювальний завод".
Ухвала набирає законної сили після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена у строк, визначений ст.256 ГПК України.
Суддя О.В. Рочняк
Повний текст ухвали складено 04.04.2019.