
Справа № 240/143/19
Провадження № 3/240/54/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2019 року смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Шинкаренко А.І., за участі секретаря судового засідання Пліскачової Н.В., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора Коровіна О.А. розглянувши матеріали, які надійшли від начальника відділу Управління захисту економіки в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої на посаді головного бухгалтера Степанівської сільської ради Олександрівського району Донецької області, зареєстрованої за адресою: вул. Октябрська-1, буд. 3, с. Степанівка, Олександрівського району Донецької області, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ВВ №457859, виданий 29.05.1998 року Олександрівським РВУМВС України в Донецькій області, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного бухгалтера Степанівської сільської ради Олександрівського району Донецької області з 18.02.2003 року на підставі Розпорядження голови сільської ради № 3 «Про кадри» від 18.02.2003 року, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону. Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 05.04.2018 року о 09 годині 09 хвилин, чим порушила ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала та пояснила, що вона була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та їй достовірно було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави до 01.04.2018 року. 27.03.2018 року вона через "Приват-24" зробила електронний ключ для входу на сайт НАЗК. Після чого, вона почала робити спроби входу на сайт, але подати декларацію не вдалося через проблеми на сайті. Лише 05.04.2018 року їй вдалося подати декларацію.
Прокурор в судовому засіданні зазначив про наявність у діях ОСОБА_1 ознак адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на доведеність її винуватості зібраними доказами, які містяться в матеріалах справи, просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового засідання, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена дослідженими судом доказами, а саме:
-протоколом № 122 від 23.02.2019 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією (а.с. 2-9);
-скрін-шотом сторінки з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого декларація ОСОБА_1 подана 05.04.2018 року о 09 годині 09 хвилин (а.с. 16);
-щорічною декларацією ОСОБА_1 за 2017 рік (а.с. 17-23).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 займаючи посаду головного бухгалтера Степанівської сільської ради Олександрівського району Донецької області, є суб'єктом декларування, який згідно ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічно в строк до 1 квітня шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Проте електронна декларація за 2017 рік подана ОСОБА_1 до реєстру 05.04.2018 року о 09:09 годині, тобто із запізненням на 4 дні, що є порушенням вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Отже, ОСОБА_1 у передбачений законом строк щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2017 рік подала не своєчасно.
Відповідно до роздруківки послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1, у 2018 році, перші дії в реєстрі були вчинені нею 05.04.2018 року (а.с. 38).
Згідно листа Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 08.10.2018 року, у період подачі щорічної декларації за 2017 рік (з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року) доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був відсутній тільки раз: з 12:00 до 12:40 15.03.2018 року (а.с.40).
Таким чином, з огляду на викладені фактичні обставини справи, суд вважає, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Розглядаючи питання, щодо доцільності застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, суд виходить із наступного.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Малозначними вважаються такі адміністративні правопорушення, які не становлять великої суспільної шкідливості й не завдають значних збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам.
У ході судового розгляду справи судом було встановлено, що на своєчасне самостійне електронне декларування ОСОБА_1 впливала відсутність у неї достатніх знань і практичного досвіду роботи на комп'ютері з електронною версією Єдиного державного реєстру декларацій (в особистому кабінеті), що ускладнювало організаційно та у часі особисту подачу електронної декларації без звернення за за допомогою до інших осіб.
Таким чином, суд встановив, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією внаслідок необізнаності з законодавством та відсутністю досвіду з декларування.
З огляду на це, та беручи до уваги, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, не становило значної суспільної шкідливості, а виховних та попереджувальних цілей можливо досягти без застосування засобів адміністративного впливу, також беручи до уваги особу ОСОБА_1, яка раніше до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень не притягувалась, є пенсіонером, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення із звільненням ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та оголошенням їй усного зауваження.
Керуючись ст. 22, ч.1 ст.172-6, п.1 ч.1 ст. 247, ст. 278, ст. 280, ст.283, ст.284, ст.ст.287-289 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 172-6 КУпАП закрити, у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Олександрівський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.І. Шинкаренко