Постанова № 80936258, 03.04.2019, Троїцький районний суд Луганської області

Дата ухвалення
03.04.2019
Номер справи
433/566/19
Номер документу
80936258
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Троїцький районний суд Луганської області

Справа №: 433/566/19

Провадження №3/433/192/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.04.2019

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Суський О.І., за участю прокурора Сафонова Є.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з управління захисту економіки в Луганській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, працюючу молодшою медичною сестрою Тарасівської АСЛ, РНОКПП НОМЕР_1, проживаючу за адресою: вул. Центральна, б. 80, с. Тарасівка Троїцького району Луганської області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Тарасівької сільської ради Троїцького району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закону) є суб’єктом, на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (далі-Декларація), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за наступними обставинами.

Так, ОСОБА_1, визнано депутатом відповідно до Рішення Тарасівської сільської ради сьомого скликання від 12.11.2015 « 1/1 «Про визнання повноважень Тарасівського сільського голови та депутатів сільської ради».

У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, а саме депутатом Тарасівської сільської ради, зобов’язана була подати Декларацію за 2017 рік до 01.04.2018 року.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), ОСОБА_1 подала Декларацію за 2017 рік лише 20.02.2019 року о 22 годині 05 хвилин, тобто несвоєчасно.

В зв’язку з чим у відношенні ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення № 77 від 25.03.2019.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнала та щиро розкаялася.

Прокурор в судовому засіданні підтримав даний протокол, вважав його обгрунтованим та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення.

Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши письмові докази, дійшов до наступного висновку.

Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до положень ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, підлягають з'ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, рішення приймається на підставі доказів долучених у суді і оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Як зазначено у диспозиції ч.1 ст.172-6 КУпАП відповідальність за даною нормою закону настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до даної норми закону суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції".

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 є суб’єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки її визнано депутатом відповідно до Рішення Тарасівської сільської ради сьомого скликання від 12.11.2015 « 1/1 «Про визнання повноважень Тарасівського сільського голови та депутатів сільської ради» (а.с. 22).

У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Згідно наявними в матеріалах справи письмовими доказами, ОСОБА_1 була ознайомлена з необхідністю й строками подання декларації за 2017 рік (а.с.23).

Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб’єктом декларування, а саме депутатом Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області, зобов’язана була подати Декларацію за 2017 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), ОСОБА_1 подала Декларацію за 2017 рік лише 20.02.2019 року о 22 годині 05 хвилин, тобто несвоєчасно (а.с.29).

Згідно додатку до листа НАЗК № 71-03/18328/19 від 12.03.2019, в якому викладено послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 27.02.2019, встановлено, що фактично остання вперше за вказаний період увійшла до Реєстру 15.02.2019, а 20.02.2019 декларацію було успішно подано (а.с. 26, 27-29).

Для встановлення поважних причин несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1, остання зазначила, що поважних причин для несвоєчасної подачі декларації за 2017 рік у неї не було.

Як зазначено в положеннях ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Таким чином, суд вважає доведеним факт про наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

До обставин, які пом’якшують відповідальність правопорушника, суд відносить щире каяття.

Обставин, які обтяжують відповідальність правопорушника, судом не вбачається.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, наявність пом’якшуючих та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, у зв’язку з чим суд вважає за необхідне призначити порушнику адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із розрахунку 1921 грн.).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 268, 283, 284, 294 КУпАП України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави (Номер рахунку 31118106012354, Код отримувача ( ЄДРПОУ) 37981102, ОСОБА_2 отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, Призначення платежу – УК у Троїцьк. р-ні/ТРОЇЦЬК Р-Н, Код класифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ОСОБА_2 коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, ОСОБА_2: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня отримання її копії.

Суддя ОСОБА_3