Постанова № 80935924, 01.04.2019, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
01.04.2019
Номер справи
403/130/19
Номер документу
80935924
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 403/130/19

Провадження № 3/403/40/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2019 р. Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Годованець І. А. розглянувши матеріали, які надійшли від відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1, дата народження: 08 квітня 1975 року, місце народження: місто Дніпрорудний Запоріжської області (в протоколі не зазначено: національність, громадянство, освіта, сімейний стан, відомості про судимість), голови фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович», зареєстрованого жителем за адресою: с.Седнівка вул. Молодіжна,10 Устинівського району Кіроградської області, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, протокол про адміністративне правопорушення №КР0839/1124/АВ/П/ПТ від 06 березня 2019 р. за ч.1 ст.41 КпАП України,- В С Т А Н О В И В :

Голова фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» ОСОБА_1, є службовою особою, яка несе персональну відповідальність за дотримання на підприємстві законодавства про працю, в тому числі виплати заробітної плати, так як відповідно до ч.1 ст.265 КЗпП України, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством, та допустив порушення законодавства про працю. За липень 2018 року у фермерському господарстві «Абара Геннадія Анатолійович» заступнику голови фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» ОСОБА_2 виплачено заробітну плату 29 липня 2018 року, коли відповідно до ст.115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Наказом голови фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» ОСОБА_1 за №20 від 12 листопада 2018 року, розірвано трудовий договір із заступником голови фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» ОСОБА_2 за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП України), а виплату всіх сум що належать працівнику проведено 13 листопада 2018 року в сумі 3153.99 грн. Таким чином, при звільненні заступника голови фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» ОСОБА_2 виплату всіх сум, що належать їй від підприємства в день звільнення не проведено,коли відповідно до ст.116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення; якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок; про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум; в разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму. Внаслідок чого, голова фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» ОСОБА_1 вчинив порушення встановлених термінів виплати заробітної плати. В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з"явився, про день та час судового розгляду справи повідомлений, подав письмову заяву про закриття провадженням справи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.41 КпАП України.

Частиною 1 ст.41 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтями 9,23 КпАП України встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності. Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. По справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 характеризується посередньо. Обставинами, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 вважається: до адміністративної відповідальності не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено. Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступні обставини. Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 41 КпАП України підтверджується: актом інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю за №КР0839/1124/АВ від 06 березня 2019 року, випискою з ЄДР про державну реєстрацію юридичної особи фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович», табелем обліку робочого часу у фермерському господарстві «Абара Геннадія Анатолійович», видатковими касовими ордерами фермерського господарства «Абара Геннадія Анатолійович» від 06 липня 2018 року, 29 липня 2018 року, 13 листопада 2018 року. Таким чином, під час судового розгляду встановлено вчинення ОСОБА_1 порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, тобто адміністративного правопорушення за ч.1 ст.41 КпАП України. Положеннями ст.247 КпАП України передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу. Згідно ч.2 ст.38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Пунктом 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення пов’язані з корупцією» за №13 від 25 травня 1998 року передбачено, що відповідно до ст.38 КпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніш як через два місяці з дня вчинення корупційного правопорушення, при триваючому правопорушенні - через два місяці з дня його виявлення, а також не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи чи про її закриття за наявності в діях особи ознак корупційного правопорушення. Будь-яке поновлення, продовження чи зупинення перебігу таких строків КпАП не передбачено. Тому в разі закінчення строків накладення адміністративного стягнення провадження у справі має бути закрито.

ОСОБА_1 визнано винним у порушенні встановлених термінів виплати заробітної плати, тобто адміністративного правопорушення за ч.1 ст.41 КпАП України. Зі змісту наведених правових норм вбачається, що закриття провадження на підставі п.7 ст. 247 КпАП України можливе за одночасної наявності певних умов, а саме вчинення адміністративного правопорушення та сплив строку, встановленого статтею 38 цього Кодексу, перебіг якого розпочинається з дня вчинення адміністративного правопорушення (при триваючому правопорушенні - з дня його виявлення). Закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення на підставі п.7 ст. 247 КпАП України, можливе лише за умови встановлення судом вчинення особою винної протиправної дії чи допущення винної протиправної бездіяльності, що підпадає під ознаки адміністративного правопорушення. Відповідно до положень ч.2 ст.38 КпАП України, строки накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення закінчилися 13 листопада 2018 року, тобто, з дати коли ОСОБА_2 проведено виплату всіх сум, що належать їй від підприємства в день звільнення. Таким чином, адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за ч.1 ст.41 КпАП України, може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, тобто, по 13 лютого 2019 року. Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.41 КпАП України подано до суду 18 березня 2019 року. А отже, після 13 лютого 2019 року, в розумінні п.7 ч.1 ст.247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні правопорушника ОСОБА_1 за ч.1 ст.41 КпАП України не могло бути розпочато, а розпочате підлягало закриттю. Cтаттею 40-1 КпАП України встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.41, ст. 221 КпАП України, ст.40-1 Закону України "Про судовий збір" суд, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КпАП України. Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41КпАП України провадженням закрити, так як адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) в сумі 384 (триста вісімдесят чотириста) грн. 20 коп. На постанову може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Строк пред"явлення до виконання 3 місяці.

Суддя Устинівського

районного суду ОСОБА_3