
Справа № 161/1352/19
Провадження № 3/161/727/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 25 березня 2019 року
суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Крупінська С.С., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 12.09.19889 року народження, жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, пр.. Соборності, 3/9, не працюючого, -
за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 28.12.2018 року о 13:50 в м. Луцьку по вул.. Привокзальна ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення 2-х пасажирів легковим автомобілем Renault Megane, д.н.з. PGN068HL, який облаштований розпізнавальним ліхтарем таксі, без наявності ліцензії.
Соїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164 ч. 1 КУпАП.
Захисник ОСОБА_1 – ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, а тому справа підлягає закриттю, та надала суду письмове пояснення.
Головний спеціаліст відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті ОСОБА_3 суду пояснив, що протокол відносно ОСОБА_1 винесено правомірно, в його діях наявний склад правопорушення, передбачений ст. 164 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 164 КУпАП, адміністративна відповідальність наступає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Під господарською діяльністю в ст. 3 ГК України розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Відповідно до п.14.1.36. ст.14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, дорученням та агентськими договорами.
Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, як перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», таксі - легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, діючим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих у шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їхнього багажу в індивідуальному порядку.
Ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Доведеність винуватості ОСОБА_4 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП ґрунтується на сукупності наявних доказів.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення убачається, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0019564 від 28.12.2018 року, складеного уповноваженою посадовою особою управління Укртрансбезпеки у Волинській області ОСОБА_3 28.12.2018 року о 13:50 в м. Луцьку по вул.. Привокзальна ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення 2-х пасажирів легковим автомобілем Renault Megane, д.н.з. PGN068HL, який облаштований розпізнавальним ліхтарем таксі, без наявності ліцензії,чим порушив вимоги ст. 164 ч.1 КУпАП.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_4 від дачі пояснень відмовився.
До вказаного протоколу про адміністративне правопорушення додано фото, на якому зображено транспортний засіб, яким ОСОБА_4 керував на час зупинки, на даху якого встановлено розпізнавальний ліхтар служби таксі (а.с. 7).
Посилання захисника правопорушника на те, що ОСОБА_1 уклав з Путрівською філією ТОВ «Надія 2012» договір про надання послуг водія (перевезення) для філії на власному автомобілі та вказує, що перевізником є саме філія, в не він, як водій не заслуговують на увагу. Як встановлено судом, то будь-яких доказів того, що між Путрівською філією ТОВ «Надія 2012» та ОСОБА_1 існує трудовий договір відсутні, наявність ліцензії у даного товариства не надає права водію транспортного засобу, який здійснювати господарську діяльність з переведення пасажирів, використовувати ліцензію підприємства без укладення трудового договору відповідно до вимог ст. 24 КЗпП.
Крім того, п. 30 Ліцензійних умов визначено, що до внутрішніх та (або) міжнародних перевезень пасажирів таксі допускаються автомобілі, які відповідають вимогам п. 27 цих Ліцензійних умов, тобто, зареєстровані відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388, є власністю ліцензіата та мають свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або надані ліцензіату в оренду, кредит, лізинг і мають свідоцтво про реєстрацію та тимчасовий реєстраційний талон, якщо передбачено їх оформлення, пройшов обов’язковий технічний контроль та щодо яких складено протокол перевірки технічного стану транспортного засобу згідно з Порядком проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137, технічний стан яких відповідає вимогам експлуатаційної безпечності та внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, як засоби провадження господарської діяльності ліцензіата, що відповідають цим Ліцензійним умовам.
Зі змісту ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» вбачається, що основним критерієм для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП є відсутність дозволу на перевезення - ліцензії та свідоцтва про підприємницьку діяльність при обладнанні автомобіля знаком «Таксі».
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 164 КУпАП, яке виразилось у надані послуг з перевезення пасажирів без наявності ліцензії.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, відсутність тяжких наслідків від вчиненого, майновий стан, а також обставини, що обтяжують та пом’якшують відповідальність.
Керуючись ст. ст283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 164 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (сорок) копійок за наступними реквізитами: р/р № 31211256026001, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, отримувач коштів ГУК у м. Києві/22030106, код отримувача (код за ЕДРПОУ) - 37993783.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська