
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2019 року о 12 год. 47 хв.Справа № 280/116/19 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Новікової І.В.,
за участю секретаря судового засідання Ширшова А.А.,
представників позивача - Салій Т.М., Зеленого С.М.,
представника відповідача - Сиваш П.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаснафтопродукт»
до Головного управління ДФС у Запорізькій області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИВ:
09 січня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаснафтопродукт» (далі - позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просив суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0169825006 від 12.12.2018 в частині визначення штрафних санкцій за податковими накладними №155 від 30.09.2018, №147 від 30.09.2018, №177 від 30.09.2018, №149 від 30.09.2018, №178 від 30.09.2018.
Ухвалою суду від 14.01.2019 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання на 05.02.2019.
В підготовчому засіданні 05.02.2019 оголошено перерву до 05.03.2019.
Ухвалою суду від 05.03.2019 відкладено підготовче засідання до 03.04.2019, а також продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів.
В підготовчому засіданні 03.04.2019 закрито підготовче провадження та за згодою представників сторін розпочато розгляд справи по суті в цей же день.
В обґрунтування позовних позивач посилається на те, що висновок контролюючого органу про те, що ТОВ «Донбаснафтопродукт» несвоєчасно зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні №155 від 30.09.2018, №147 від 30.09.2018, №177 від 30.09.2018, №149 від 30.09.2018, №178 від 30.09.2018 є необґрунтованим. Позивач зазначає, що всі спірні податкові накладні були направлено до ЄРПН засобами електронного зв'язку протягом операційного дня 11.10.2018, проте, з невідомих позивачу причин спірні податкові накладні зареєстровані в ЄРПН лише 02.11.2018. Вказує, що позивачу від контролюючого органу не надходило жодних рішень про зупинення реєстрації спірних податкових накладних та/або квитанцій про неприйняття податкових накладних. Зазначає, що оскільки реєстрація податкових накладних в ЄРПН з порушенням строків відбулась з незалежних від позивача причин, то відповідно відсутні правові підстави для застосування до ТОВ «Донбаснафтопродукт» штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.
В судовому засіданні представники позивача підтримали заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень посилається на те, що ГУ ДФС у Запорізькій області сформовано податкове повідомлення- рішення від 12.12.2018 №0169825006 про порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на загальну суму 212219,73 грн. Зазначає, що відповідно до ст.617 Цивільного кодексу України, особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Засвідчити форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), перелік яких визначено п.2 ст.14 прим.1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», має торгово-промислова палата України. Зазначає, що позивачем не надано доказів наявності обставин непереборної сили, які б перешкодили своєчасній реєстрації накладних в ЄРПН.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав позицію викладену в письмових поясненнях та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Суд, дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.
З матеріалів справи встановлено, що 28.11.2018 ГУ ДФС у Запорізькій області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, за результатами якої складено Акт перевірки від 28.11.2018 №5295/08-01-50-06/24811068 (далі - Акт перевірки).
Відповідно до висновків Акту перевірки встановлено порушення ТОВ «Донбаснафтопродукт» вимог п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України - платником зареєстровано виписані податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підлягають наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, а саме:
податкова накладна №10378 від 14.01.2017 зареєстрована в ЄРПН 15.02.2017;
податкова накладна №3091 від 31.07.2018 - 16.08.2018;
податкова накладна №155 від 30.09.2018 - 02.11.2018;
податкова накладна №147 від 30.09.2018 - 02.11.2018;
податкова накладна №177 від 30.09.2018 - 02.11.2018;
податкова накладна №149 від 30.09.2018 - 02.11.2018;
податкова накладна №178 від 30.09.2018 - 02.11.2018.
На підставі висновків Акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення - рішення від 12.12.2018 №0169825006, яким до позивача застосовано штрафні санкції на загальну суму 212219,73 грн., в т.ч. за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної №10378 від 14.01.2017 застосовано штраф в розмірі - 1349,52 грн., №3091 від 31.07.2018 - 57,80 грн., №155 від 30.09.2018 - 41056,38 грн., №147 від 30.09.2018 - 37867,81 грн., №177 від 30.09.2018 - 41255,14 грн., №149 від 30.09.2018 - 42620,32 грн., №178 від 30.09.2018 - 48012,76 грн.
Не погодившись з прийнятим податковим повідомленням - рішенням в частині застосування штрафних за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних №155 від 30.09.2018, №147 від 30.09.2018, №177 від 30.09.2018, №149 від 30.09.2018, №178 від 30.09.2018, позивач звернувся з даним позовом до суду. В іншій частині податкове повідомлення - рішення позивачем не оскаржується.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідно до яких У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що підставою для прийняття оскаржуваного рішення став висновок контролюючого органу про те, що ТОВ «Донбаснафтопродукт» податкові накладні №155 від 30.09.2018, №147 від 30.09.2018, №177 від 30.09.2018, №149 від 30.09.2018, №178 від 30.09.2018 зареєстровані в ЄРПН з пропуском передбаченого чинним законодавством України строком на 18 днів, а саме 02.11.2018.
Позивач, в свою чергу, обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги посилався на те, що ТОВ «Донбаснафтопродукт» своєчасно направлено на реєстрації спірні податкові накладні, проте, з незалежних від позивача причин накладні зареєстровані ДФС з порушення строків.
Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані ПК України.
Відповідно до п.201.1 ст.201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно п.201.10 ст.201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
З матеріалів адміністративної справи встановлено, що ТОВ «Донбаснафтопродукт» податкові накладні №155, №147, №177, №149 та №178 складені 30.09.2018, у зв'язку з чим відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України, позивач зобов'язаний був зареєструвати зазначені накладні в ЄРПН до 15 жовтня 2018 року.
Разом з тим, податкові накладні №155, №147, №177, №149 та №178 від 30.09.2018 фактично зареєстровані в ЄРПН 02.11.2018.
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) (далі - Порядок №1246).
Відповідно до пункту 2 Порядку №1246, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації (пункт 2 Порядок №1246).
Згідно пункту 3 Порядку №1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Судом встановлено та не спростовано представником відповідача, що податкові накладні №155, №147, №177, №149 та №178 від 30.09.2018 направлені на реєстрацію в ЄРПН 11.10.2018 о 18 год. 57 хв. (а.с.19-21, 25-27, 31-33, 37-39, 43-45).
Отже, судом встановлено, що податкові накладні №155, №147, №177, №149 та №178 від 30.09.2018 направлені на реєстрацію в ЄРПН протягом операційного дня 11.10.2018.
Відповідно до пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (пункт 13, 14 Порядку №1246).
Згідно п.201.10 ст.201 ПК України, підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Отже, протягом операційного дня 11.10.2018 на адресу позивача повинно було бути направлено квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації спірних податкових накладних, проте, як встановлено судом протягом операційного дня 11.10.2018 позивачу не надійшло жодних квитанції щодо направлених на реєстрацію податкових накладних.
Судом встановлено, що податкові накладні №155, №147, №177, №149 та №178 від 30.09.2018 були прийняті контролюючим органом та зареєстровані в ЄРПН лише 02.11.2018, що підтверджується відповідними квитанціями, які надійшли позивачу засобами електронного зв'язку.
При цьому, суд вважає за необхідне звернути увагу на ту обставину, що чинне законодавство України не зобов'язує платника податків повторно направляти податкові накладні до ЄРПН, у разі якщо протягом операційного дня такому платнику податків не надійшла квитанція про прийняття або не прийняття податкової накладної. Суд зазначає, що обов'язок платника податків щодо направлення до ЄРПН податкової накладної вважається виконаним після накладення електронного цифрового підпису, шифрування податкової накладної в електронній формі та надсилання її ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
В даному випадку відповідний обов'язок щодо направлення на реєстрацію податкових накладних №155, №147, №177, №149 та №178 від 30.09.2018, ТОВ «Донбаснафтопродукт» виконано 11.10.2018, оскільки відповідачем зворотного не доведено.
Щодо твердження представника контролюючого органу про те, що з наданих до справи документів неможливо встановити, що саме 11.10.2018 було позивачем направлено на реєстрацію до ЄРПН, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Такий підхід узгоджується також з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у п.110 рішення у справі «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та Вуліч проти Швеції» Суд визначив, що адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління. У пункті 110 рішення Європейського суду з прав людини "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" (Vastberga taxi Aktiebolag and Vulic v. Sweden № 36985/97) Суд визначив, що "…адміністративні справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення штрафних санкцій має саме суб`єкт владних повноважень".
Суд зазначає, що саме відповідач, як суб'єкт владних повноважень, зобов'язаний був довести суду те, що податкові накладні ТОВ «Донбаснафтопродукт» від 30.09.2018 №155, №147, №177, №149, №178 були направлені на реєстрацію в ЄРПН іншого дня, аніж 11.10.2018, проте відповідних доказів представник контролюючого органу суду не надав.
Як і не надав представник відповідача жодних доказів на підтвердження того, що саме з вини платника податків реєстрація спірних податкових накладних відбулась з порушенням строків передбачених чинним законодавством України, зокрема відповідачем не надано доказів, що позивачем порушено порядок складання та направлення на реєстрацію податкових накладних, доказів того, що у контролюючого органу були наявні обґрунтовані підстави для реєстрації спірних податкових накладних саме 02.11.2018.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що твердження контролюючого органу про порушення позивачем строку реєстрації податкових від 30.09.2018 №155, №147, №177, №149, №178 в ЄРПН є необґрунтованими та безпідставними, оскільки як встановлено в ході судового розгляду позивачем спірні податкові накладні направлено на реєстрацію 11.10.2018, тобто в межах строку визначеного чинним законодавством України, а їх реєстрації в ЄРПН з порушенням строку відбулась за відсутності вини ТОВ «Донбаснафтопродукт».
Відповідно до ч.2 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Як зазначено Європейським судом з прав людини у п.71 Рішення по справі «Рисовський проти України» від 20.10.2011 (Заява №29979/04): «71. Принцип "належного урядування", як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість (див. зазначене вище рішення у справі "Москаль проти Польщі" (Moskal v. Poland), п.73). … Іншими словами, державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (див. зазначене вище рішення у справі "Лелас проти Хорватії" (Lelas v. Croatia), п.74). Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються (див., серед інших джерел, mutatis mutandis, зазначене вище рішення у справі "Пінкова та Пінк проти Чеської Республіки" (Pincova and Pine v. the Czech Republic), п.58, а також рішення у справі "Ґаші проти Хорватії" (Gashi v. Croatia), заява № 32457/05, п.40, від 13 грудня 2007 року, та у справі "Трґо проти Хорватії" (Trgo v. Croatia), заява № 35298/04, п.67, від 11 червня 2009 року). …».
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що під час прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення в частині застосування до позивача штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН податкових накладних від 30.09.2018 №155, №147, №177, №149, №178, відповідач діяв необґрунтовано та без урахування всіх обставин, які мають значення під час прийняття рішень, у зв'язку з чим спірне податкове повідомлення - рішення підлягає скасуванню в частині застосованих штрафних санкцій на суму 210812,41 грн.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи встановлено, що позивачем оскаржувалось податкове повідомлення - рішення на суму 210812,41 грн., що є вимогою майнового характеру, у зв'язку з чим позивач зобов'язаний був сплатити судовий збір за звернення до суду з зазначеною позовною заявою в розмірі 3162,19 грн.
За таких обставин, сума сплаченого судового збору в розмірі 3162,19 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаснафтопродукт» (69091, м.Запоріжжя, бул. Шевченка, 71-А, кім.904, код ЄДРПОУ 24811068) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області від 12.12.2018 №0169825006 в частині застосування штрафних санкцій в розмірі 210812,41 грн. (двісті десять тисяч вісімсот дванадцять гривень 41 копійка).
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаснафтопродукт» судовий збір в розмірі 3162,19 грн. (три тисячі сто шістдесят дві гривні 19 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 04.04.2019.
Суддя І.В. Новікова