Рішення № 80923651, 02.04.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2019
Номер справи
280/5182/18
Номер документу
80923651
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2019 року Справа № 280/5182/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Новікової І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Запорізькій області про скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

05 грудня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» (далі - позивач, ТОВ «ЗОГ-Рітейл») до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 05.09.2018 №906629/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 17.11.2017 №45 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 17.11.2017 №45, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 06.09.2018 №907941/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 28.11.2017 №46 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 28.11.2017 №46, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 05.09.2018 №906669/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 20.11.2017 №48 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 20.11.2017 №48, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 05.09.2018 №906671/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 28.11.2017 №49 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 28.11.2017 №49, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 06.09.2018 №907944/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №53 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 27.11.2017 №53, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 05.09.2018 №906653/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №59 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 27.11.2017 №59, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 05.09.2018 №906670/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 27.11.2017 №62 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 27.11.2017 №62, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 05.09.2018 №906673/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 29.11.2017 №80 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 29.11.2017 №80, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних;

визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ГУ ДФС України в Запорізькій області від 06.09.2018 №907943/41224168 про відмову в реєстрації податкової накладної від 30.11.2017 №85 та зобов'язати ГУ ДФС України в Запорізькій області зареєструвати податкову накладну від 30.11.2017 №85, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл», в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвалою суду від 10.12.2018 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 09.01.2019.

Ухвалою суду від 09.01.2019 підготовче засідання відкладено на 30.01.2019.

28.01.2019 від позивача до суду надійшла уточнююча позовна заява, в якій позивачем в якості співвідповідача визначено Державну фіскальну службу України.

30.01.2019 в підготовчому засіданні оголошено перерву у підготовчому засіданні до 27.02.2019, прийнято уточнюючу позовну заяву, а також продовжено строку підготовчого провадження на 30 днів.

Ухвалою суду від 27.02.2019 відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідачів про залишення позовної заяви без розгляду, а також ухвалою суду від 27.02.2019 відкладено підготовче засідання до 05.03.2019.

Ухвалою суду від 05.03.2019 закрито підготовче провадження та призначено судове засідання на 26.03.2019.

В судовому засіданні 26.03.2019 судом оголошено перерву в розгляді справи до 02.04.2019.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на виконання вимог чинного законодавства України ТОВ «ЗОГ-Рітейл» направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкові накладні від 17.11.2017 №45, від 28.11.2017 №46, від 20.11.2017 №48, від 28.11.2017 №49, від 27.11.2017 №53, від 27.11.2017 №59, від 27.11.2017 №62, від 29.11.2017 №80, від 30.11.2017 №85, проте, позивачем було отримано квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, в якій зазначено, що документи прийнято, але реєстрація зупинена. Зазначає, що реєстрація податкової накладної зупинена на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, а у якості підстави для зупинення реєстрації накладної вказано, що ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД. Зазначає, що позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п.«в» пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу. Вказує, що позивач скористався наданим правом та подав письмові пояснення та документи на їх підтвердження. Проте, пояснення та подані документи не були враховані, а відповідачем прийнято протиправні рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних.

Позивач вважає прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН необґрунтованими, протиправними та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства України, оскільки оскаржувані рішення не містять підкреслень тих документів, які на думку відповідачів не надані, що в свою чергу робить ці рішення формальними та такими, що не ґрунтуються на результатах аналізу пакету документів платника податків. Крім того, позивач вказав і на ту обставину, що підприємство-позивач не підпадає під критерії ризиковості, а також позивач надав на адресу відповідача всі необхідні документи, які підтверджують законність здійснення позивачем господарської діяльності та реальне виконання операцій, за якими складені податкові накладні, проте, відповідачем не надано належної оцінки поданим документам.

Представник позивача просив задовольнити позовні вимоги, а справу розглядати в порядку письмового провадження.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечив. Зокрема зазначив, що реєстрація податкових накладних від 17.11.2017 №45, від 28.11.2017 №46, від 20.11.2017 №48, від 28.11.2017 №49, від 27.11.2017 №53, від 27.11.2017 №59, від 27.11.2017 №62, від 29.11.2017 №80, від 30.11.2017 №85, виписаних ТОВ «ЗОГ-Рітейл», зупинена відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України. В свою чергу, комісією ГУ ДФС прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, у зв'язку із ненаданням платником податків первинних документів, а саме причиною відмови у реєстрації податкової накладної є ненадання позивачем копій документів, відповідно до п.«в» пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Представник відповідачів підтримав позицію викладену в письмових запереченнях проти позову та просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Бревес» укладено договір поставки нафтопродуктів від 17.11.2017 року №ТЗТАт171117001, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ «Бревес» (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.61-65, т.1).

На виконання даного договору позивачем ТОВ «Бревес» поставлено товар (бланки паливних талонів) на бензин А-92, газ скраплений на загальну суму у розмірі 16290,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №Т-000002454 від 17.11.2017 року (а.с.59, т.1). Крім того, 28.11.2017 ТОВ «Бревес» наданий товар (бланки паливних талонів) на бензин А-92, газ скраплений на загальну суму у розмірі 16290,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №Т-000002609 від 28.11.2017 року (а.с.84 зворот, т.1).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданими до матеріалів справи платіжними дорученнями №90 від 17.11.2017 та №144 від 28.11.2017 (а.с.67, 91, т.1).

Судом встановлено, що ТОВ «ЗОГ-Рітейл» під час здійснення операцій з поставки товарів для ТОВ «Бревес», а саме поставки бланків паливних талонів оформлена податкова накладна від 17.11.2017 №45 на суму 16290,00 грн. (а.с.53, т.1), в тому числі ПДВ 2715,00 грн., та податкова накладна від 28.11.2017 №46 на суму 16290,00 грн., в тому числі ПДВ 2715,00 грн. (а.с.78, т.1).

15.12.2017 ТОВ «ЗОГ-Рітейл» направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну від 17.11.2017 №45 та від 28.11.2017 №46. Згідно інформації зазначеної у Квитанціях від 15.12.2017, реєстраційний номер документів 9269209856 та 9269203065 відповідно (а.с.54, 79, т.1), які були направлені ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» на адресу позивача, реєстрація документів була зупинена у зв'язку із тим, що відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПК України, ТОВ «ЗОГ-Рітейл» були подані повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

05.09.2018 комісією ГУ ДФС у Запорізькій області прийнято рішення від 05.09.2018 №906629/41224168, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №45 від 17.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, в додатковій інформації зазначено, що відсутні документи щодо постачання, зберігання, складські документи (інвентаризаційні описи). Крім того, 06.09.2018 комісією ГУ ДФС у Запорізькій області прийнято рішення від 06.09.2018 №907941/41224168, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №46 від 28.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків, в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Судом встановлено, що позивачем а адміністративному порядку подано скарги на рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №906629/41224168 від 05.09.2018 та по рішенню №907941/41224168 від 06.09.2018. За результатами розгляду скарг ТОВ «ЗОГ-Рітейл» були отримані рішення комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32686/41224168/2 про розгляд скарги №906629/41224168 від 05.09.2018 та від 26.09.2018 №32682/41224168/2 про розгляд скарги №907941/41224168 від 06.09.2018, якими були залишені скарги без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Крім того, судом встановлено, що між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Венбест» Запорізька філія ТОВ «Венбест» укладено договір поставки нафтопродуктів від 20.11.2017 року №ТЗТА0201117001, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ «Венбест» Запорізька філія ТОВ «Венбест» (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.115-118, т.1).

На виконання даного договору позивачем ТОВ «Венбест» Запорізька філія ТОВ «Венбест» наданий товар (бланки паливних талонів) на газ скраплений на загальну суму у розмірі 11750,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №Т-000002473 від 20.11.2017 року (а.с.110, т.1) та 28.11.2017 року наданий товар (бланки паливних талонів) на газ скраплений на загальну суму у розмірі 11750,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №Т-000002600 від 28.11.2017 року (а.с.145, т.1).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданими до матеріалів справи платіжними дорученнями №3326 від 20.11.2017 та №241 від 28.11.2017 (а.с.122, 152, т.1).

15.12.2017 ТОВ «ЗОГ-Рітейл» направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну від 20.11.2017 №48 та податкову накладну від 28.11.2017 №49. Згідно інформації зазначеної у Квитанціях від 15.12.2017 реєстраційний номер документу 9269199318 та 9269142675 відповідно (а.с.105, 140, т.1), які направлені ДФС України на адресу позивача, реєстрації документів була зупинені з однакових причин відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, ТОВ «ЗОГ-Рітейл» подані повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

05.09.2018 року позивачем отримано рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 05.09.2018 №906669/41224168 (а.с.131, т.1), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №48 від 20.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання, зберігання, складські документи (інвентаризаційні описи). Крім того, 05.09.2018 року позивачем отримано рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 05.09.2018 №906671/41224168 (а.с.158, т.1), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №49 від 28.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання, зберігання, складські документи (інвентаризаційні описи).

Позивач, в порядку адміністративного оскарження, подав скарги на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №906669/41224168 від 05.09.2018 та по рішенню №906671/41224168 від 05.09.2018. Разом з тим, рішеннями комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32685/41224168/2 про розгляд скарги №906669/41224168 від 05.09.2018 та від 26.09.2018 №32687/41224168/2 про розгляд скарги №906671/41224168 від 05.09.2018, були залишені без задоволення скарги та без змін рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також, судом встановлено, що між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Торговий Дім «Запорізька трейдингова компанія» укладено договір поставки нафтопродуктів від 30.10.2017 року №ЗОГРЗТК-ЗО1017, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ «Торговий Дім «Запорізька трейдингова компанія» (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.173-176, т.1).

На виконання зазначеного договору позивачем поставлено ТОВ «Торговий Дім «Запорізька трейдингова компанія» товар (бланки паливних талонів) на газ скраплений на загальну суму у розмірі 11500,00 грн., що підтверджується видатковою накладною №Т-000002581 від 27.11.2017 року (а.с.171, т.1).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданим до матеріалів справи платіжним дорученням №218 від 27.11.2017 (а.с.178, т.1).

15.12.2017 ТОВ «ЗОГ-Рітейл» направлено для реєстрації податкову від 27.11.2017 №53. Згідно інформації зазначеної у Квитанції від 15.12.2017, реєстраційний номер документу 9269201727 (а.с.166), яка направлена ДФС України на адресу позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, ТОВ «ЗОГ-РІТЕЙЛ» подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

06.09.2018 року позивачем отримано рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 06.09.2018 №907944/41224168 (а.с.184, т.1), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №53 від 27.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки- фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Позивач, в порядку адміністративного оскарження, подав скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №907944/41224168 від 06.09.2018, разом з тим, рішенням комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32670/41224168/2 про розгляд скарги №907944/41224168 від 05.09.2018, залишено скаргу позивача без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Крім того, між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Мікс-Інвест» укладено договір поставки нафтопродуктів від 05.10.2017 року №ЗОГРМІ290917, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ «Мікс-Інвест» (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.199-200, т.1).

На виконання даного договору позивачем поставлено ТОВ «Мікс-Інвест» товар (бланки паливних талонів) на газ скраплений на загальну суму у розмірі 2950,00 грн., що засвідчується видатковою накладною №Т-000002588 від 28.11.2017 (а.с.197, т.1).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданим до матеріалів справи платіжним дорученням №582 від 27.11.2017 (а.с.202, т.1).

ТОВ «ЗОГ-Рітейл» 15.12.2017 направлено для реєстрації в ЄРПН податкову від 27.11.2017 №59. Згідно інформації зазначеної у Квитанції від 15.12.2017 реєстраційний номер документу 9269207234 (а.с.192, т.1), яка направлена ДФС України на адресу позивача засобами електронного зв'язку, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, ТОВ «ЗОГ-Рітейл» подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

05.09.2018 позивачем отримано рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 05.09.2018 №906653/41224168 (а.с.206, т.1), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №59 від 27.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання, зберігання та складські документи (інвентаризаційні описи).

Позивач, в порядку адміністративного оскарження, подав скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №906653/41224168 від 05.09.2018, проте, рішенням комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32683/41224168/2 про розгляд скарги №906653/41224168 від 05.09.2018, залишено скаргу позивача без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Судом також встановлено, що між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Підприємство «Промелектроремонт» укладено договір поставки нафтопродуктів від 27.11.2017 року №ТЗТА0271117001, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ «Підприємство «Промелектроремонт» (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.221-222, т.1).

На виконання даного договору позивачем на ТОВ «Підприємство «Промелектроремонт» поставлено товар (бланки паливних талонів) на бензин А-92, бензин А-95, газ скраплений на загальну суму у розмірі 7360,00 грн., що засвідчується видатковою накладною №Т-000002586 від 27.11.2017 (а.с.219, т.1).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданим до матеріалів справи платіжним дорученням №4751 від 27.11.2017 (а.с.1, т.2).

ТОВ «ЗОГ-Рітейл» 15.12.2017 направлено для реєстрації податкову від 27.11.2017 №62. Згідно інформації зазначеної у Квитанції від 15.12.2017, реєстраційний номер документу 9269194202 (а.с.214, т.1), яка направлена ДФС України на адресу позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, ТОВ «ЗОГ-РІТЕЙЛ» подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

05.09.2018 року позивачем отримано рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 05.09.2018 №906670/41224168 (а.с.5, т.2), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №62 від 27.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання, зберігання та складські документи (інвентаризаційні описи).

Позивач, в порядку адміністративного оскарження, подав скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №906670/41224168 від 05.09.2018, проте, рішенням комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32680/41224168/2 про розгляд скарги №906670/41224168 від 05.09.2018, залишено без задоволення скаргу позивача, а рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.

Також, між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ Українсько-Іспанське товариство з обмеженою відповідальністю «Урожай» укладено договір поставки нафтопродуктів від 09.11.2017 року №ЗОГРУ091117, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ Українсько-Іспанське товариство з обмеженою відповідальністю «Урожай» укладено (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.18-19, т.2).

На виконання даного договору позивачем на ТОВ Українсько-Іспанське товариство з обмеженою відповідальністю «Урожай» поставлено товар (бланки паливних талонів) на газ скраплений на загальну суму у розмірі 14040,00 грн., що засвідчується видатковою накладною №Т-000002641 від 29.11.2017 року (а.с.21, т.2).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданим до матеріалів справи платіжним дорученням №1716 від 29.11.2017 (а.с.24, т.2).

ТОВ «ЗОГ-Рітейл» 15.12.2017 направлено для реєстрації податкову накладну від 29.11.2017 №80. Згідно інформації зазначеної у Квитанції від 15.12.2017, реєстраційний номер документу 9269207580 (а.с.13, т.2), яка направлена ДФС України на адресу позивача, реєстрація документа зупинена відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, ТОВ «ЗОГ-Рітейл» позивачем подане повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

05.09.2018 року ТОВ «ЗОГ-Рітейл» отримано рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиного реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 05.09.2018 №906673/41224168 (а.с.28, т.2), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №80 від 29.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки- фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання, зберігання та складські документи (інвентаризаційні описи).

Позивач, в порядку адміністративного оскарження, подав скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №906673/41224168 від 05.09.2018, проте, рішенням комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32684/41224168/2 про розгляд скарги №906673/41224168 від 05.09.2018, залишено скаргу ТОВ «ЗОГ-Рітейл» без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Крім того, встановлено, що між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Науково-Виробниче підприємство «Електроіндустрія» укладено договір поставки нафтопродуктів від 17.11.2017 року №ТЗТА0171117002, відповідно до умов якого продавець - ТОВ «ЗОГ-Рітейл» зобов'язується при наданні покупцем - ТОВ «Науково-Виробниче підприємство «Електроіндустрія» укладено (його довіреною особою) бланків поставити товар покупцю (його довіреній особі), а саме здійснити заправку автотранспорту покупця на АЗС, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар в порядку і на умовах, визначених цим Договором (а.с.43-44, т.2).

На виконання даного договору позивачем на ТОВ «Науково-Виробниче підприємство «Електроіндустрія» поставлений товар (бланки паливних талонів) на бензин А-92, газ скраплений на загальну суму у розмірі 11340,00 грн., що засвідчується видатковою накладною №Т-000002665 від 30.11.2017 року (а.с.41, т.2).

Оплата придбаного у ТОВ «ЗОГ-Рітейл» товару підтверджується наданим до матеріалів справи платіжним дорученням №3410 від 30.11.2017 (а.с.46, т.2).

ТОВ «ЗОГ-Рітейл» 15.12.2017 направлено для реєстрації в ЄРПН податкову від 30.11.2017 №85. Згідно інформації зазначеної у Квитанції від 15.12.2017, реєстраційний номер документу 9269207746 (а.с.36, т.2), яка направлена ДФС України на адресу позивача, реєстрація документа зупинена відповідно до пункту 201.16 ст.201 ПК України, оскільки податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 2711. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, відповідно до пункту «в» п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ, ТОВ «ЗОГ-РІТЕЙЛ» подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

06.09.2018 року позивачем отримано рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 06.09.2018 №907943/41224168 (а.с.50, т.2), яким відмовлено у реєстрації податкової накладної №85 від 30.11.2017 з підстави: ненадання платником податку копій документів, а саме первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки- фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, які не надано підкреслити), в додатковій інформації зазначено, що відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Позивач, в порядку адміністративного оскарження, подав скаргу на рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних по рішенню №907943/41224168 від 06.09.2018, проте, рішенням комісії з питань розгляду скарг від 26.09.2018 №32674/41224168/2 про розгляд скарги №907943/41224168 від 06.09.2018, залишено скаргу позивача без задоволення, а рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.

Позивач, не погодившись з відмовою відповідачів в реєстрації спірних податкових накладних, звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Як зазначено у п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до пп.201.16.1 п.201 ст.201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з пп.201.16.2 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

У пп.201.16.3 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту. Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з пп.201.16.4 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567, який був чинним до 25.05.2018 року було затверджено:

критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №754/30621 (надалі Критерії);

вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за №754/30622 (надалі - Перелік).

Пунктом 1 Критеріїв передбачено, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).

Відповідно до пункту 2 Критеріїв моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).

Згідно з пунктами 3, 4 Критеріїв платник податку має право подати до ДФС інформацію за встановленою формою щодо: видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010); кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку; кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010), що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку. Інформація за встановленою формою подається із поясненням платника податків, в якому зазначається специфіка господарської діяльності, що має незмінний характер, із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку. Інформація за встановленою формою із поясненням розглядається ДФС протягом п'яти робочих днів, що настають за днем її отримання.

Інформація за встановленою формою подається платником податку в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Відповідно до пункту 5 Критеріїв усі податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі з метою оцінки ступеня ризиків, достатніх для їх зупинення, до проведення Моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються ДФС відповідно до ознак, визначених підпунктами 1 - 4 цього пункту. У разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1 - 4 цього пункту, така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.

Згідно з пунктом 6 Критеріїв моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60 % - від 0,02 до 0,03; більше 50 % - від 0,015 до 0,02; більше 40 % - від 0,01 до 0,015, більше 30 % - від 0,005 до 0,01, більше 20 % - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі;

3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпунктах 2, 3 цього пункту, реєстрація такої (такого) податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

Затверджений наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 1), передбачав що, у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, такими документами є:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до пункту 2 Переліку письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Постановою №190 від 29.03.2017 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» Кабінет Міністрів України постановив: «Установити, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу Державної фіскальної служби за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу …".

Згідно з п.2 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженого 13.06.2017 Наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620, комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».

Відповідно до п.19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано до суду документи первинної податкової та бухгалтерської звітності, якими підтверджується виконання господарських операцій з контрагентами ТОВ «Бревес», ТОВ «Венбест» Запорізька філія ТОВ «Венбест», ТОВ «Торговий дім «Запорізька трейдингова компанія», ТОВ «Мікс-інвест», ТОВ «Підприємство «Промелектроремонт», ТОВ Українсько-Іспанське товариство з обмеженою відповідальністю «Урожай», ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Електроіндустрія».

Більш того, позивачем надавались документи на обґрунтування можливості надавати послуги з поставки нафтопродуктів шляхом надання талонів для заправки автотранспортних засобів, що підтверджується договором роботи за довірчими документами №ЗОГРТДЗОГ-010917 від 01.09.2017 року укладеного між ТОВ «ЗОГ-Рітейл» та ТОВ «Торговий дім «Запоріжоілгруп», за яким ТОВ «ТД «Запоріжоілгруп» відпускає нафтопродукти через власну мережу АЗС, а ТОВ «ЗОГ-Рітейл» в свою чергу відшкодовує вартість відпущеного своїм контрагентам товару.

В оскаржуваних рішеннях комісії ГУ ДФС у Запорізькій області підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: «надання платником податку копій документів», проте, з спірних рішень контролюючого органу неможливо встановити, яких документів не було надано позивачем.

В свою чергу, як з'ясовано судом і не заперечується сторонами до повідомлень позивачем додавались документи на підтвердження операції купівлі-продажу бланків на отримання нафтопродуктів та додані до них документи, яким відповідачами не була надана належна оцінка під час прийняття спірних рішень.

Відповідачем документально не доведена відповідність податкових накладних ТОВ «ЗОГ-Рітейл» критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

У чому саме полягає «невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД: 2711», відповідач документально суду не довів.

Звідси, пропонування відповідачем надати позивачу «пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК», як то зазначено у Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних- є необґрунтованим.

Судом з'ясовано, що вказані пояснення надаються платником податків у довільній формі.

Суд вважає, що контролюючий орган не може вимагати від позивача того, що не регламентовано нормою права. Що саме повинен був зазначити у поясненнях позивач, хід викладення інформації - відповідач суду не довів. Як свідчать матеріали справи, позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Отже, позиція відповідача щодо ненадання позивачем письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України - є необґрунтованою.

Контролюючим органом не висувалась вимога щодо надання позивачем конкретних документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як свідчать матеріали справи, позивачем до суду надані копії документів відповідно до пп.«в» пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, до контролюючого органу надані пояснення.

У позивача, на думку суду, були наявні документи достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідачем не надано до суду доказів подання платником податку контролюючому органу копій документів, які складені з порушенням законодавства.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України, суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що спірні рішення про відмову реєстрації податкових накладних прийнято відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Щодо позовних вимог про реєстрацію податкової накладної, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Отже, з метою поновлення порушених прав та інтересів позивача, ДФС України зобов'язане зареєструвати спірні податкові накладні ТОВ «ЗОГ-Рітейл» в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її надходження до контролюючого органу.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Всупереч наведеним вимогам відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не довели правомірності винесення оскаржуваних рішень.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких умов, судовий збір, сплачений позивачем, стягується відповідно до ч.1 статті 139 КАС України на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, яким прийнято протиправне рішення про відмову в реєстрації спірної податкової накладної, а саме - ГУ ДФС у Запорізькій області.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» (69050, м. Запоріжжя, бул. Шевченка, буд.28, код ЄДРПОУ 41224168) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146), Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, код ЄДРПОУ 39292197), про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області від 05.09.2018 №906629/41224168, №906669/41224168, №906671/41224168, №906653/41224168, №906670/41224168 та №906673/41224168, якими відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» №45 від 17.11.2017, №48 від 20.11.2017, №49 від 28.11.2017, №59 від 27.11.2017, №62 від 27.11.2017, №80 від 29.11.2017.

Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області від 06.09.2018 №907941/41224168, №907944/41224168 та №907943/41224168, якими відмовлено у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» №46 від 28.11.2017, №53 від 27.11.2017 та №85 від 30.11.2017.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» №45 від 17.11.2017, №46 від 28.11.2017, №48 від 20.11.2017, №49 від 28.11.2017, №53 від 27.11.2017, №59 від 27.11.2017, №62 від 27.11.2017, №80 від 29.11.2017 та №85 від 30.11.2017.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗОГ-Рітейл» судовий збір в розмірі 15858,00 грн. (п'ятнадцять тисяч вісімсот п'ятдесят вісім гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду у повному обсязі виготовлено та підписано 03.04.2019.

Суддя І.В. Новікова