
Справа № 417/8264/19
Провадження № 3/417/132/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" квітня 2019 р. с. Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О.В., розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення АА № 240781 від 13.03.2019 року, АА №240782 від 15.03.2019 року та АА №240790 від 26.03.2019 року, які надійшли з Марківського ВП ГУНП про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянка України, не працюючого, не інваліда, депутатом не являється, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
ВСТАНОВИВ:
03.04.2019 року до Марківського районного суду Луганської області з Марківського ВП ГУНП надійшли протоколи про адміністративні правопорушення АА № 240781 від 13.03.2019 року, АА №240782 від 15.03.2019 року та АА №240790 від 26.03.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1.
Головуючим суддею, згідно протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями, визначено суддю Рукас О.В.
03.04.2019 року постановою судді, справи № 3/417/132/19 (ЄУН № 417/8264/19), № 3/417/133/19 (ЄУН № 417/8265/19) та №3/417/135/19 (ЄУН №417/8267/19) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення було об'єднано в одне провадження та присвоєно єдиний № 3/417/132/19 (ЄУН № 417/8264/19).
Згідно протоколу серії АА №240781 від 13.03.2019 року ОСОБА_1 12.03.2019 року о 23 год. 15 хв. був відсутній за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив п. «А» ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільнених з місць позбавлення волі», що виразилось у порушенні заборони залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. наступної доби.
Згідно протоколу серії АА №240782 від 15.03.2019 року ОСОБА_1 14.03.2019 року о 23 год. 35 хв. був відсутній за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим порушив п. «А» ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільнених з місць позбавлення волі», що виразилось у порушенні заборони залишати місце проживання з 22 год. до 06 год. наступної доби.
Згідно протоколу серії АА №240790 від 26.03.2019 року ОСОБА_1 22.03.2019 року порушив п. «Г» ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільнених з місць позбавлення волі», що виразилось в неявці на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП в період часу з 06 до 17 год. 22.03.2019 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз’яснено його права та обов’язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчиненні правопорушенні за ч.1 ст.187 КУпАП, про що подав до суду відповідну заяву, та пояснив, що дійсно 12.03.2019 року о 23 год. 15 хв. та 14.03.2019 року о 23 год.35 хв. був відсутній за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4.
22.03.2019 року не з’явився на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП в період часу з 06 до 17 год., оскільки не мав можливості.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення АА №240790 від 26.03.2019 року, АА № 240781 від 13.03.2019 року та АА №240782 від 15.03.2019 року та матеріали додані до них, з’ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, які йому інкримінують, а саме ч.1 ст. 187 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку за адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №240781 від 13.03.2019 року (а.с.2);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 01.03.2019 року, відповідно до яких останній дійсно був відсутній за місцем свого мешкання ІНФОРМАЦІЯ_5 12.03.2019 року після 22 години, оскільки в цей день він вживав спиртні напої, а ввечері пішов по сел.Кризьке в пошуках додаткових спиртних напоїв (а.с.3);
- рапортом ДОП СП Марківського ВП ГУНП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2О.(а.с.4);
- постановою про встановлення обмежень піднаглядному ОСОБА_1 19.02.2019 року, відповідно до якої (а.с.5)
- ухвалою Марківського районного суду Луганської області від 06.02.2019 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 на один рік та встановлення йому наступних обмежень згідно ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»:
- заборонено залишати місце проживання з 22.00 до 6.00 години наступної доби;
- заборонено відвідувати заклади, магазини, громадські місця, де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив;
- заборонено виїзд за межі Марківського району Луганської області без відома начальника Марківського ВП ГУНП в Луганській області;
- зобов’язано обов’язково прибувати на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП в Луганській області чотири рази на місяць (а.с.6-7);
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №240782 від 15.03.2019 року (а.с.10);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.03.2019 року, відповідно до яких останній дійсно був відсутній за місцем свого мешкання ІНФОРМАЦІЯ_5 14.03.2019 року після 22 години, оскільки в цей день він знаходився у гостях у ОСОБА_3, де вони разом вживали спиртні напої, після чого він залишився ночувати у останнього (а.с.11);
- рапортом ДОП СП Марківського ВП ГУНП в Луганській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 від 15.03.2019 року (а.с.12);
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №240790 від 26.03.2019 року (а.с.18);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 26.03.2019 року, відповідно до яких останній дійсно не з’явився на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП в період часу з 6.00 до 17.00 години 22.03.2019 року, оскільки в цей день зловживав спиртними напоями, та знаходився у стані алкогольного сп’яніння, тому не зміг прийти (а.с.19);
- реєстраційним листком відносно ОСОБА_1, з якого вбачається, що 22.03.2019 року ОСОБА_1 не з’явився на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП (а.с.23);
- витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1 (а.с.24).
Таким чином в судовому засіданні достеменно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення відповідальність за які передбачено ч.1 ст.187 КУпАП.
Згідно з положеннями ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Згідно ч.1,2 ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до ст. ст.34,35 КУпАП встановлюють обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Обставиною, яка пом’якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом встановлено щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника згідно зі ст. 35 КУпАП, суд не вбачає.
Інших відомостей, які б характеризували особу суду не надано.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у сумі 384 грн. 20 копійок.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 33, 34, 35,178, 276, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п’ятдесят одну) гривню 00 копійок.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з нього подвійний розмір штрафу в сумі 102 (сто дві) гривні 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок в дохід держави. Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 код за ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача казначейство України (ЕАП) код банку (МФО) 899998 номер рахунку 31211256026001 код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її вручення до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд Луганської області.
Суддя О.В.Рукас