
Справа № 161/4789/19
Провадження № 3/161/1520/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 01 квітня 2019 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Філюк Т.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії АЮ 224037, -
за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
До Луцького міськрайонного суду з Департаменту запобігання політичній корупції Національного агенства з питань запобігання корупції надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-15 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/243 від 27.02.2019 року, за результатами аналізу звіту політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 20069956) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IIІ квартал 2018 року було встановлено, що 20 липня 2018 року ОСОБА_1 здійснив внесок на користь Партії у розмірі 100000 грн. Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 20.12.2018 року № 24094/5/99-99-17-02-16 на дату здійснення внеску (20.072018 р.) ОСОБА_1 мав податковий борг у сумі 42,92 грн. Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, які мають непогашений податковий борг. Таким чином, ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку надання внесків на підтримку політичної партії, відповідальність за яке передбачена ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП не визнав, та пояснив, що податковий борг щодо нього у сумі 42,92 грн. станом на 20.07.2018 року обліковувався в інформаційній системі ДФС помилково, про що свідчить лист від начальника Луцького управління ДФС у Волинській області №1719/ФОП/03-20-53-13 від 13 лютого 2019 року, наданий у відповідь на його звернення. Крім цього, ОСОБА_1 зауважив, що дані обставини повідомляв в поясненнях, наданих керівнику Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агенства та надав відповідні підтверджуючі документи, однак такі факти не було враховано уповноваженою особою при складанні протоколу. Просив закрити провадження у справі у зв»язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до відповідальності, дослідивши матеріали справи, вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-215 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю виходячи із наступного.
Пуктом 8 статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Відповідно до ст.. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/243 від 27.02.2019 року, складеного уповноваженою особою – головним спеціалістом відділу роботи із політичними партіями, що не отримують державне фінансування на статутну діяльність Департаменту з питань запобігання корупції ОСОБА_3, вбачається, що за результатами аналізу звіту політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 20069956) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IIІ квартал 2018 року було встановлено, що 20 липня 2018 року ОСОБА_1 здійснив внесок на користь Партії у розмірі 100000 грн. Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 20.12.2018 року № 24094/5/99-99-17-02-16 на дату здійснення внеску (20.07.2018 р.) ОСОБА_1 мав податковий борг у сумі 42,92 грн.
Як вбачається з листа начальника Луцького управління ДФС у Волинській області №1719/ФОП/03-20-53-13 від 13 лютого 2019 року, наданого на запит ОСОБА_1, оскільки були відсутні дані про продаж земельних ділянок на території Піддубцівської сільської ради, ОСОБА_1 було помилково здійснено нарахування з плати за землю протягом 2015-2018 років, внаслідок чого виник податковий борг в сумі 274, 63 грн ( в тому числі борг в сумі 42,92 грн. станом на 20.07.2018 року). Відповідно до наданих підтверджуючих документів щодо продажу земельної ділянки база даних, яка використовується для нарахування земельного податку, приведена у відповідність, а також здійснено перерахунок в ІКП «Плата за землю».
Копію даного листа разом із поясненнями по суті правопорушення ОСОБА_1 направляв керівнику Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства, однак, як вбачається зі змісту протоколу, такі пояснення не були враховані при складанні протоколу.
Таким чином, суд вважає доведеним той факт, що на момент здійснення перерахування коштів 20.07.2018 року ОСОБА_1 у сумі 100000 грн. (сто тисяч) гривень 00 коп., на рахунок політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 20069956) у особи, відносно якої складено протокол, був відсутній податковий борг, що підтверджується листом начальника Луцького управління ДФС у Волинській області №1719/ФОП/03-20-53-13 від 13 лютого 2019 року, яким повідомлено про коригування помилкових нарахувань земельного податку та відповідно до якого податковий борг у нього відсутній.
Статтею 7 КпАП України передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях і всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Доказами по справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Оцінка доказів, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об»єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили
Відповідно до п.1 ст.247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вказане, проаналізувавши та оцінивши відповідно до вимог статті 252 КУпАП наведені вище обставини справи та докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв»язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст. 212-15 Кодексу України, закрити на підставі ст. 247 п.1 КУпАП, у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М.