
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/383/19
02 квітня 2019 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 (далі – позивач) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (далі – відповідач), в якій просить:
визнати протиправними та скасувати рішення Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області №1 від 03.01.2019 року щодо відмови ОСОБА_1 у призначені пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
зобов'язати Чортківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити, нарахувати і виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 27.10.2018 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 набув право на призначення пільгової пенсії за віком, відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки проживав (працював) на території зони посиленого радіоекологічного контролю станом на 31.12.1992 року не менше 4-х років, що підтверджується посвідченням громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіологічного контролю, записами трудової книжки, що узгоджуються з відповідними наказами та довідками Чортківського міжрайонного управління водного господарства, як роботодавця, а також довідковою Чортківської міської ради, актами про встановлення факту проживання, зазначені періоди проживання в яких не розходяться з даними комунального підприємства "Чортків дім" та будинкової книги.
Проте, на звернення з письмовою заявою від 12.10.2018 року, відповідачем спірним рішенням відмовлено у призначенні пенсії на підставі відсутності підтвердження документами 4 мінімально необхідних років проживання (роботи) на радіаційно забрудненій території в період з моменту аварії по 31.12.1992 року. Вказану відмову позивач вважає протиправною та такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 07.02.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено у справі судове зсідання на 07.03.2019 року.
На виконання вимог вказаної ухвали, Чортківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області подано до суду відзив на позовну заяву (а.с.53-54). Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що відповідно до поданих документів позивач проживає на території що відноситься до зони посиленого радіологічного контролю з 18.10.1991 року. Враховуючи записи трудової книжки ОСОБА_1 він працював на території радіологічного контролю у період з 14.09.1987 року по 06.10.2003 року, однак організація міжрайонна тому потребує уточнення місця безпосередньої роботи.
Оскільки не підтверджено мінімальний необхідний період проживання чи роботи в зоні посиленого радіологічного контролю не менше 4 років станом на 01.01.1993 року, вважає, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
За клопотанням представника позивача судом викликано та в судовому засіданні 07.03.2019 року допитано в якості свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які працювали разом з позивачем та підтвердили місце роботи позивача на території зони посиленого радіологічного контролю з липня 1986 року по 2003 рік. Також повідомили, що позивач постійно працював на будівельному підприємстві повний робочий день без значних відряджень.
Ухвалою суду від 07.03.2019 року, постановленою в судовому засіданні без виходу до нарадчої кімнати згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), оголошено перерву в судовому засіданні до 02.04.2019 року.
Учасниками справи, на підставі ч.3 ст.194 КАС України, заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а.с.58, 76).
Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду справи у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи та з’ясувавши всі обставини справи, суд при прийнятті рішення виходить з наступних підстав і мотивів.
Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 10.04.1993 року Тернопільською обласною державною адміністрацією видано посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю категорії 4 серія В-П №140771 (а.с.13).
Згідно довідки Чортківської міської ради № 2/01-47/308 від 24.10.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 АДРЕСА_1 з 18.10.1991 року по 18.04.2002 року та по вулиці Князя Володимира Великого, будинок 12 А, квартира 1 з 18.04.2002 року по даний час згідно будинкової книги (а.с.26-28) в місті Чорткові Тернопільської області (а.с.24), про що свідчать відомості довідки комунального підприємства "Чортків дім" №2442 від 24.10.2018 року (а.с.25) та дані паспорта громадянина України серії МС 175084, виданого 16.07.1997 року Чортківським РВ УМВС України в Тернопільській області (а.с.8).
Крім цього, актами Чортківської міської ради від 28.03.2019 року та від 27.12.2018 року встановлено факт проживання ОСОБА_1 без реєстрації з січня по травень 1986 року у вихідні дні (субота , неділя), з липня 1986 року по листопад 1987 року – постійно (в якості квартиранта) АДРЕСА_2 та з листопада 1987 року по жовтень 1991 року по вулиці Гранична, будинок 44 в місті Чорткові Тернопільської області відповідно (а.с.74, 29).
У відповідності до записів трудової книжки БТ-ІІ №0207486 від 14.05.1986 року (а.с.14-15) ОСОБА_1 з 14.09.1987 року по 06.10.2003 року перебував у трудових відносинах з Чортківським управлінням осушувальних систем і протипаводкових споруд, що також підтверджується наказами роботодавця: №110-23ок від 14.09.1987 року про прийняття робочим 3-го розряду бригади по ремонту цивільних будівель, №36-вк від 09.10.1989 року про переведення кочегаром на опалювальний сезон, №12-вк від 23.04.1990 року про переведення робітником в рем бригаду по ремонту цивільних будівель, №32-вк від 01.10.1990 року про переведення слюсарем 4-го розряду, №1-вк від 06.10.2003 року про переведення підмінним шофером 3-го класу, №38-к від 06.10.2003 року про звільнення за власним бажанням (а.с.17-22).
Про роботу ОСОБА_1 в спірний період, обіймаючи різні посади у Чортківському управлінні осушувальних систем і протипаводкових споруд, перейменованому з 01.01.2005 року на Чортківське міжрайонне управління водного господарства на основі наказу Державного комітету України по водному господарству №315 від 10.12.2004 року, свідчать і довідки Чортківського міжрайонного управління водного господарства від 03.10.2018 року №21 та від 25.01.2019 року №3 (а.с.16, 23).
На адресу Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області 12.10.2018 року надійшла заява ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком згідно ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.10).
Рішенням Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області №1 від 03.01.2019 року відмовлено в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку, обґрунтоване тим, що в заявника не підтверджено мінімально необхідних 4 роки проживання (роботи) в радіаційно забрудненій зоні в період з 26.04.1986 року по 31.12.1992 року (а.с.11-12).
Не погоджуючись з такою відмовою, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Приписами ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
До спірних правовідносин суд застосовує наступні правові норми, в реакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивно забруднених території, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року №796-ХІІ (далі – Закон №796-ХІІ).
Згідно ст.49 Закону №796-ХІІ пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію. Після 1 січня 2015 року додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 4, не встановлюється.
Так, п.4 ч.1 ст.14 Закону №796-ХІІ передбачено, що для встановлення пільг і компенсацій визначаються категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, - категорія 4.
Умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення викладені у ст.55 Закону №796-ХІІ, згідно п.2 ч.1 якої потерпілі від Чорнобильської катастрофи, а саме особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіоекологічного контролю за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років, мають право на зниження пенсійного віку на 2 роки та додатково на 1 рік за 3 роки проживання або роботи, але не більше 5 років.
Відповідно до ч.3 ст.55 Закону №796-ХІІ призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" регулюються Порядком, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1.
Зі змісту пп.5 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" слідує, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, серед яких, посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування, (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").
Із наведеної правової норми вбачається, що право на зменшення пенсійного віку мають особи, які в установленому законом порядку набули статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи та проживали (працювали) на території зони посиленого радіоекологічного контролю станом на 31.12.1992 року не менше 4-х років.
Відповідно до ч.3 ст.65 Закону №796-XII, посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та надає право користування пільгами, встановлені цим Законом.
Згідно п.6 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року №51 (чинного на час видачі позивачу посвідчення, далі – Порядок №51), особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, і віднесеним до категорії 4, видаються посвідчення коричневого кольору, серія В.
У відповідності до п.10 Порядку №51 посвідчення видаються, зокрема, особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років, - на підставі довідки встановленого зразка (додаток N 7).
Системний аналіз вказаних законодавчих норм дає підстави для висновку, що єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом № 796-ХІІ, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 27.02.2018 року у справі №344/9789/17, від 22.03.2018 року у справі №588/538/16-а.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачу 10.04.1993 року Тернопільською обласною державною адміністрацією видано посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю категорії 4 серія В-П №140771 (а.с.13).
Наявність у позивача статусу потерпілого від Чорнобильської катастрофи відповідачем не оспорюється, посвідчення є чинним і вказує на те, що останній згідно положень Закону №796-XII та Порядку №51, є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Встановлені судом обставини справи свідчать, що позивач дійсно проживав (працював) на території зони посиленого радіоекологічного контролю з липня 1986 року та станом на 31.12.1992 року не менше 4-х років, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами: записами трудової книжки БТ-ІІ №0207486 від 14.05.1986 року (а.с.14-15), наказами Чортківського управління осушувальних систем і протипаводкових споруд №110-23ок від 14.09.1987 року, №36-вк від 09.10.1989 року, №12-вк від 23.04.1990 року, №32-вк від 01.10.1990 року, №1-вк від 06.10.2003 року, №38-к від 06.10.2003 року (а.с.17-22), довідками Чортківського міжрайонного управління водного господарства від 03.10.2018 року №21 та від 25.01.2019 року №3 (а.с.16, 23), довідкою Чортківської міської ради № 2/01-47/308 від 24.10.2018 року (а.с.24), довідкою комунального підприємства "Чортків дім" №2442 від 24.10.2018 року (а.с.25), відомостями будинкової книги (а.с.26-28), даними паспорта громадянина України серії МС 175084, виданого 16.07.1997 року Чортківським РВ УМВС України в Тернопільській області (а.с.8), актами про встановлення факту проживання Чортківської міської ради від 28.03.2019 року та від 27.12.2018 року (а.с.74, 29).
Водночас, факт проживання (роботи) ОСОБА_1 з липня 1986 року на території зони посиленого радіоекологічного контролю та станом на 31.12.1992 року не менше 4-х років також підтверджено отриманими в ході судового розгляду показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 При оцінці показань свідків, які були попереджені судом про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих показань, суд враховує, що зазначені показання є послідовними, між ними відсутні будь-які суперечності, а тому у суду відсутні підстави не брати їх до уваги.
Відтак, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства та фактичних обставин справи, суд дійшов висновку, що наявні в позивача документи, які знаходяться в матеріалах справи, містять достатньо даних, які вказують додержання умови надання пенсій за віком особам, які проживали або працювали на територіях радіоактивного забруднення викладені у ст.55 Закону №796-ХІІ, та наявність права зменшення пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій на п'ять років, як особі, яка з липня 1986 року постійно проживала у зоні посиленого радіоекологічного контролю і станом на 01.01.1993 року прожила у цій зоні не менше чотирьох років.
Таким чином, оцінюючи викладені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позивач є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, 27.10.2018 року досяг відповідного віку та має право на користування пільгами, зокрема, правом на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, а тому рішення Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області №1 від 03.01.2019 року про відмову в призначенні пенсії не відповідає передбаченим ч.2 ст.2 КАС України критеріям, а відтак є протиправним та підлягає скасуванню.
Що стосується позовної вимоги зобов'язати Чортківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 27.10.2018 року, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Як передбачено п.4 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд (ч.4 ст.245 КАС України).
Отже, суд наділений повноваженнями щодо зобов'язання відповідача прийняти рішення, і це прямо передбачено п.4 ч.2 ст.245 КАС України.
З правового аналізу зазначених норм вбачається, що такі повноваження суд реалізує у разі встановленого факту порушення прав свобод чи інтересів позивача і необхідність їх відновлення таким способом, який би гарантував повний захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечував його виконання та унеможливлював необхідність наступних звернень до суду.
Згідно із п.1 ч.1 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Відтак, суд приходить до переконання, що у даному випадку має місце порушення відповідачем прав позивача, які підлягають захисту шляхом зобов’язання відповідача призначити, нарахувати і виплачувати позивачу пенсію із зниженням пенсійного віку, відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, а саме 27.10.2018 року.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За наслідками судового розгляду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності оскаржуваних дій.
Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Згідно із ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позов підлягає до задоволення, то до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає сплачена сума судового збору у розмірі 1536,80 грн. згідно квитанції №38712785 від 04.02.2019 року (а.с.3).
Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (місцезнаходження: 48500, Тернопільська область, Чортківський район, місто Чортків, вулиця Шевченка, будинок 34, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41248539) №1 від 03 січня 2019 року щодо відмови ОСОБА_1 (місце проживання: 48500, АДРЕСА_3, РНОКПП НОМЕР_1) у призначені пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов'язати Чортківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (місцезнаходження: 48500, Тернопільська область, Чортківський район, місто Чортків, вулиця Шевченка, будинок 34, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41248539) призначити, нарахувати і виплачувати ОСОБА_1 (місце проживання: 48500, АДРЕСА_3, РНОКПП НОМЕР_1) пенсію із зниженням пенсійного віку згідно ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 27 жовтня 2018 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чортківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (місцезнаходження: 48500, Тернопільська область, Чортківський район, місто Чортків, вулиця Шевченка, будинок 34, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 41248539) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: 48500, АДРЕСА_3, РНОКПП НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 1536 (одна тисяча п’ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок, сплачений відповідно до квитанції №38712785 від 04 лютого 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 02 квітня 2019 року.
Головуючий суддя Мандзій О.П.
копія вірна
Суддя Мандзій О.П.