
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження
без повідомлення учасників справи
03 квітня 2019 року м. Житомир справа № 240/4484/19
категорія 112030300
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токарева М.С., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 АДРЕСА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації вул. Привокзальна, 5,м.Олевськ,Житомирська область,11002 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 АДРЕСА_1 із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації вул. Привокзальна, 5,м.Олевськ,Житомирська область,11002 , про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги, з підстав порушення права на соціальний захист.
Зазначений спір згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у відповідності до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовна заява подана у порядку передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на те, що отримує соціальну допомогу та компенсаційні виплати працездатній особі, що не працює і доглядає за інвалідом 1 групи або особи похилого віку, що досягла 80-річчя за 2018 рік в розмірі 4204,82 грн., та інших доходів не має.
Відповідно до частин 1, 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Оскільки позивачем заявлено вимогу немайнового характеру, при зверненні до суду з вказаним позовом, сплаті підлягав судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Як передбачено частиною 1 статті 133 цього Кодексу, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Також, згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
При цьому, за приписами вищезазначених норм, відстрочення або розстрочення сплати судового збору чи звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.
На підтвердження свого скрутного становища, позивачем до клопотання про звільнення від сплати судового збору додано довідку Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, про те, що ОСОБА_1 отримує державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям у розмірі 355,25 грн. та компенсаційні виплати працездатній особі, що не працює і доглядає за інвалідом 1 групи або особи похилого віку, що досягла 80-річчя у розмірі 30,57 грн..
Зазначені докази свідчать про скрутне матеріальне становище ОСОБА_1
Отже, надані позивачем документи належним чином підтверджують факт скрутного матеріального становища останнього та неможливості сплати ним судового збору у визначеному Законом розмірі, у зв'язку з чим, з метою забезпечення гарантованого Конституцією права особи на судовий захист, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання даного адміністративного позову у розмірі 768,40 грн.
Керуючись статтями 19, 20, 160, 161, 171, 243, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору у розмірі 768,40 грн. за подання адміністративного позову до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у справі №240/4484/19/19.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 АДРЕСА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації вул. Привокзальна, 5,м.Олевськ,Житомирська область,11002 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.
Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач у строк встановлений для подання відзиву, а позивач не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву мають право подати до суду клопотання, про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушенням правил підсудності.
Суддя М.С. Токарева