
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у адміністративній справі
02 квітня 2019 рокум. Ужгород№ 807/370/18
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Плеханова З.Б.
при секретарі Копосович Е.О.
за участю:
позивача: ОСОБА_1 ,- представник адвокат Меженна В.І.
відповідача: Госпітальна військово - лікарська комісія Головного військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України ,- представник не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Госпітальна військово - лікарська комісія Головного військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України про визнання протиправним, скасування висновку військово-лікарської комісії та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Госпітальної військово - лікарської комісії Головного військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, яким просить:
1. Призначити незалежну судово - медичну експертизу в не військових медичних закладах, на вирішення якої поставити питання відповідності діагнозу порушення у нього функцій зору встановленому висновком госпітальної військово - лікарської комісії № 69 від 07.02.2018 року реальному стану функцій зору, включаючи визначення параметрів порушення рефракції та акомодації Н52, з врахуванням яких, надати висновок щодо ступеня придатності його до проходження військової служби у відповідності до Розкладу хвороб, станів, фізичних вад та пояснення щодо застосування статей, що визначають ступінь придатності до військової служби, встановлених Положенням про проходження медичного огляду у Державній прикордонній службі України.
2.Визнати протиправним та скасувати висновок (довідка) госпітальної військово - лікарської комісії № 69 від 07.02.2018 року.
3. Зобов'язати Госпітальну військово - лікарську комісію Головного військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України повторно розглянути питання визначення ступеню придатності мене до проходження військової служби з прийняттям відповідної постанови 20 серпня 2018 року представником позивача було подано до суду клопотання про призначення незалежної судово - медичної експертизи.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 січня 2019 року було зупинено провадження в адміністративній справі до одержання результатів судово-медичної експертизи, проведення якої доручено Хмельницькому обласному бюро судово-медичних експертиз (29000, м.Хмельницький, вул. Пілотська, буд.1,код ЄДРПОУ 02004166).
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 12 березня 2019 року було поновлено провадження у даній справі для вирішення питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, визначеними цим Кодексом для витребування доказів.
26 березня 2019 року відповідно до супровідного листа від 20.03.2019 року №62, на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від 12.03.2019 року , Хмельницьким обласним бюро судово-медичних експертиз, було повернуто матеріали даної адміністративної справи .
В судовому засіданні судом було поставлено на обговорення питання щодо необхідності надання експертам медичних документів та зупинення провадження у даній справі до одержання результатів експертизи та направлення справи до Хмельницького обласного бюро судово-медичних експертиз.
Представник позивача в судовому засіданні пояснила, що медичні документи вже передані суду, щодо оплати, то позивач оплатить за проведення експертизи в порядку вказаному у листі згідно наданого експертами рахунку.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, однак був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, що вбачається з повідомлення про вручення ( штрихкод 8801707901324).
Заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.105 КАСУ, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Згідно з положенням ст.103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Представником позивача запропоновано доручити провести експертизу в обсязі, необхідному для розгляду справи, Хмельницькому обласному бюро судово-медичних експертиз (29000, м.Хмельницький, вул. Пілотська, буд.1,код ЄДРПОУ 02004166), куди і направлялися матеріали .
11 березня 2019 року від начальника Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи надійшов лист, в якому зазначено, що для проведення судово-медичної експертизи по даній справі необхідними є вивчення медичної карти амбулаторного хворого та медичних документів з військової частини, де проходив службу ОСОБА_1 Також у листі зазначено, що рахунок на оплату за проведення комісійної експертизи буде оформлений після її завершення, оскільки її вартість враховується за фактично відпрацьовний час.
14 березня 2019 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшли медична документація ОСОБА_1 для направлення Хмельницькому обласному бюро судово-медичних експертиз, необхідної для проведення комісійної судово-медичної експертизи, а саме:
- амбулаторна картка ОСОБА_1;
- паспорт здоровя ОСОБА_1
У відповідності до ст.72 КАСУ доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.2. Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;3) показаннями свідків.
У відповідності до ст. 80 КАСУ про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
У відповідності до ст. 9 частини 4 КАСУ суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі, щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Оскільки при матеріалах даної адміністративної справи відсутні медична карта амбулаторного хворого з поліклініки за місцем проживання із записами про стан здоров'я позивача, а також медична документація із військової частини, де проходив службу ОСОБА_1, суд дійшов висновку про долучення вказаних доказів справи та направлення даної справи разом з поданими доказами експертам.
У відповідності до п.4 ч.2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Керуючись ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Зупинити провадження у справі 807/370/18 за позовом ОСОБА_1 до Госпітальна військово - лікарська комісія Головного військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України про визнання протиправним, скасування висновку військово-лікарської комісії та зобов'язання вчинити дії - до одержання результатів експертизи.
2.Надіслати Хмельницькому обласному бюро судово-медичних експертиз (29000, м.Хмельницький, вул. Пілотська, буд.1,код ЄДРПОУ 02004166) для проведення судово-медичної експертизи письмові докази:
-паспорт здоровя ОСОБА_1, який вівся Державною прикордонною службою України для здійснення стану здоровя військовослужбовця
- медичну карту ОСОБА_1 за місцем його проживання.
3.Зобовязати позивача провести оплату за проведення експертизи на підставі наданого експертною установою рахунку після її завершення.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адмінсуду через Закарпатський окружний адмінсуд протягом пятнадцяти днів з дня виготовлення повного тексту ухвали.
Суддя Плеханова З.Б.
Ухвала виготовлена та підписана 03 квітня 2019 року.