
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
03 квітня 2019 року
Луцьк
Справа № 803/1125/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Ковальчука В.Д., вивчивши заяву Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Фурніро” до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області звернулася 02 квітня 2019 року за вх. №5113/19 в суд із заявою про перегляд рішення Волинського окружного адміністративного суду від 30 серпня 2018 року за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Фурніро” до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені.
Згідно з частиною першою статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.
Заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 364 КАС України до заяви додається документ про сплату судового збору.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 2 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами – 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як слідує з матеріалів справи, позивачем під час подання позовної заяви сплачено судовий збір в сумі 1762,00 грн., про що свідчить платіжне доручення №918 від 19.06.2018 року, відтак заявнику слід сплатити судовий збір за подання заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме у розмірі 2643,00 грн. (1762 х 150% = 2643,00 грн.).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 364 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, заявник згідно із статтею 5 Закону України “Про судовий збір” не звільнений від сплати судового збору.
Заявнику слід усунути недоліки даної заяви, а саме: сплатити судовий збір у розмірі 2643,00 грн. та надати до суду оригінал відповідного розрахункового документу (квитанції, платіжного доручення тощо).
Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами не відповідає вимогам частини третьої статті 364 КАС України, а саме, до заяви не додано документ про сплату судового збору, її слід залишити без руху, надавши заявнику строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 169, 364 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Фурніро” до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про стягнення пені залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити заявнику, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя В.Д. Ковальчук