Рішення № 80885380, 27.03.2019, Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
27.03.2019
Номер справи
742/543/19
Номер документу
80885380
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 2/742/461/19

Єдиний унікальний № 742/543/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2019 року

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді - Коваленка А.В., за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, позивача ОСОБА_2, представника позивача ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4, розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_2 до військової частини А 4245, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: квартирно-експлуатаційний відділ міста Чернігова, про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог та заперечень сторін.

У лютому 2019 року позивач звертаючись до суду з заявою, просить суд визнати незаконним та скасувати рішення житлової комісії військової частини А4245 оформлене протоколом №11 від 05 жовтня 2018 року щодо зняття з житлової черги старшого прапорщика ОСОБА_2 разом із членами його сім»ї у складі трьох осіб з квартирного обліку у військовій частині А4245; зобов»язати житлову комісію військової частини А4245 відновити становище , яке існувало до порушення права на житлове забезпечення та поновити старшого прапорщика ОСОБА_2 разом із членами його сім»ї у складі трьох осіб : дружину ОСОБА_5 та дочку ОСОБА_6 на обліку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов при військовій частині А4245 в загальній черзі з 24.05.2006 року, та в пільговій першочерговій черзі – з 20 лютого 2014 року.

Аргументує свої вимоги тим, що він у період з 11.11.1987 по 30.09.2018 року проходив військову службу у Збройних Силах України. Його звільнено з військової служби у запас на підставі наказу командира в/ч А4245 (по особовому складу) від 17 вересня 2018 року №19-РС за п.2 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов»язок та військову службу», за п. «к» як особу, яка проходить військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, та які вислужили, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду. На момент звільнення його вислуга років у Збройних Силах України склала 31 рік.

Рішенням житлової комісії військової частини А 4245 від 24.05.2006 року, оформленим протоколом №19, ОСОБА_2 разом із членами його сім»ї (дружина та дочка) зараховано в загальну чергу осіб, які потребують покращення житлових умов при військовій частині А 4245 на загальну чергу з 24.05.2006 року.

Рішенням житлової комісії військової частини А 4245 від 20.02.2014 року, оформленим протоколом за результатами розгляду рапорту прапорщика ОСОБА_2, останнього разом із членами його сім»ї (дружина та дочка) зараховано в пільгову першочергову житлову чергу.

Рішенням житлової комісії в/ч А 4245 від 05 жовтня 2018 року, яке оформлено протоколом №11, його разом із членами сім»ї було знято з квартирного обліку з посиланням на те, що підстава його звільнення з військової служби у запас не дає йому права перебувати на квартирній черзі при в/ч А 4245.

Позивач вважає своє зняття з квартирного обліку незаконним, таким, що порушує його конституційні права, оскільки він разом із членами сім»ї був правомірно зарахований на квартирний облік, а тому зняття його та членів його сім»ї з цього обліку суперечить Конституції України, Житловому кодексу України.

04 березня 2019 року відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому останні не погоджуються з позовними вимогами та просять відмовити в їх задоволенні, при цьому посилаються на те, що позивача та членів його сім»ї правомірно, на підставі п.2.18 Інструкції «Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями», затверджена наказом Міністерства оброни України №737 від 30.11.2011 року, виключено з загальної та першочергової черги осіб, які потребують поліпшення житлових умов у зв»язку зі звільненням з військової служби.

ІІ. Заяви, клопотання та інші процесуальні рішення у справі.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду Коваленка А.В. від 12 лютого 2019 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду на 09 год. 00 хв. 07 березня 2019 року.

Ухвалою Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 07 березня 2019 року справу призначено до судового розгляду на 09 год. 00 хв. 27 березня 2019 року.

ІІІ. Позиції сторін.

В судовому засідання позивач та його представник підтримали заявлені позовні вимоги.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити в їх задоволенні.

ІV. Фактичні обставини встановлені судом.

29 вересня 1990 року ОСОБА_2 та ОСОБА_7 зареєстрували шлюб, після реєстрації шлюбу останній присвоєно прізвище «Бабич»(а.с.12)

15 березня 1992 року народилась ОСОБА_6, її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_5(а.с.13)

11 травня 2006 року ОСОБА_2 звернувся з рапортом до командира в/ч А4245, в якому просив зарахувати його та його сім»ю: дружину та дочку ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, на облік для отримання житлової площі у м.Прилуках, в загальну чергу з дня надання документів(а.с.14)

Відповідно до витягу з протоколу №19 засідання житлової комісії військової частини А 4245 від 24 травня 2006 року, прапорщика ОСОБА_2, його дружину ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2, доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, включено в загальну чергу осіб, що потребують покращення житлових умов(а.с.15)

Відповідно до довідки від травня 2006 року виданої в/ч А4245, прапорщика ОСОБА_2, зараховано до списків в/ч А 4245 наказом №203 від 18.10.200 року, його сім»я складається з :дружини ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1. Житлом не забезпечувався(а.с.14)

Відповідно до витягу з протоколу №17 засідання житлової комісії військової частини А4245 від 16 листопада 2017 року, до облікової справи прапорщика ОСОБА_2, склад сім»ї 3 особи (він, дружина, донька ІНФОРМАЦІЯ_1) надані документи для подальшого врахування, а саме: посвідчення УБД №191947 від 08.09.2017 року; копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції від 13.12.2016 року №258(а.с.17)

Згідно з витягу з протоколу №93 засідання житлової комісії військової частини А 4245 від 20 лютого 2014 року, прапорщика ОСОБА_2, його дружину ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, включено в першочергову житлову чергу осіб, що потребують покращення житлових умов(а.с.16)

11 листопада 2013 року ОСОБА_2 та Міністерство оборони України в особі Командира військової частини А 4245 полковника ОСОБА_10 уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України до граничного віку перебування на військовій службі(а.с.23)

25.01.2014 року ОСОБА_2 звернувся з рапортом на ім»я начальника відділення консервації про звільнення з військової служби у Збройних Силах України за віком в запас та залишити в черзі на отримання житла(а.с.23)

Відповідно до контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України від 11 листопада 2013 року ОСОБА_2 продовжено військову службу на період до оголошення демобілізації, а також на строк необхідний для визначення придатності до проходження військової служби за станом здоров»я та прийняття рішення щодо укладення нового контракту(а.с.23)

На підставі наказу командира в/ч А4245 (по стройовій частині) №210 від 28.09.2018 року, на підставі наказу командира військової частини А4245 (по особовому складу) від 17 вересня 2018 року №19-РС, старшого прапорщика ОСОБА_2, техніка відділення консервації, звільненого в запас, відповідно до п.2 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов»язок та військову службу», за п. «к» - (які проходить військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, та які вислужили, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду, з 30 вересня 2018 року виключити зі списків особливого складу частини, усіх видів забезпечення і направити для зарахування на військовий облік до Прилуцького ОМВК, Чернігівської області(а.с.9).

Згідно з витягу з протоколу №11 засідання житлової комісії в/ч А4245 від 05 жовтня 2018 року, відповідно до п.2.18 Наказу від 30.11.2011 №737 «Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями» старшого прапорщика ОСОБА_2, склад сім»ї 3 особи (він, дружина, донька ІНФОРМАЦІЯ_1) виключено з загальної та першочергової черги осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у зв»язку із звільненням з військової служби по закінченню строку контракту(а.с.18).

Відповідно до довідки №100 від 08.01.2019 року, ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: м.Прилуки, в/м 17, буд.16 №2, разом з ним зареєстровані ОСОБА_11 - наймач, ОСОБА_5 -дружина, ОСОБА_6 – донька(а.с.19)

Згідно з витягу з послужного списку старшого прапорщика ОСОБА_2, останній 11.11.1987 по 02.12.1989 року призваний Прилуцьким ВК Чернігівської області та проходив військову службу; 08.10.1990 по 30.09.2018 року проходив надстрокову військову службу(а.с.20)

V. Норми права, які підлягають застосуванню та мотиви суду, щодо оцінки аргументів наведених учасниками справи.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтями 22, 24 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон)держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.

Згідно із статтею 43 ЖК Української РСР громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).

Отже, зазначеним законом держава взяла на себе обов'язок забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями, і зокрема, військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.37 ЖК України, громадяни, які потребують поліпшення житлових умов та залишили роботу на підприємствах, в установах та організаціях у зв'язку з виходом на пенсію беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов нарівні з працюючими на цих підприємствах, в установах, організаціях громадянами.

Порядок обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, згідно ст.38 ЖК України встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

ОСОБА_12 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11 грудня 1984 року №470 були затверджені Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР.

Згідно п.10 цих Правил громадяни, які залишили роботу на підприємствах, в установах, організаціях, що здійснюють квартирний облік, у зв'язку з виходом на пенсію, беруться на облік нарівні з робітниками і службовцями даного підприємства, установи, організації.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №1081 від 03 серпня 2006 року було затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями.

Цей Порядок визначає механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського, старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях (далі - військові частини) після звільнення (далі - військовослужбовці) та членів їх сімей ( п.1 Порядку, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 32 Порядку встановлено, що військовослужбовцям житло надається згідно з чергою. Черговість надання житла визначається за часом зарахування на облік (включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень).

Згідно п.3 даного Порядку в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.

Крім того, даний Порядок передбачає і випадки, коли військовослужбовці знімаються з обліку, а саме у разі: 1) поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; 2) засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; 3) звільнення з військової служби за службовою невідповідністю у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; 4) подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; 5) в інших випадках, передбачених законодавством (п. 30 Порядку в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Системний аналіз зазначених норм права свідчить про те, що військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, а отже і на залишення на обліку до отримання ними житла, в тому числі і у разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, передбачених п.30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1081 від 03 серпня 2006 року.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 має вислугу на військовій службі 31 рік та перебував на квартирному обліку у військовій частині А4245 з 24 червня 2006 року зі складом сім'ї 3 особи, а також у списках осіб, які мають право на першочергове отримання житлових приміщень з 20 лютого 2014 року по 05 жовтня 2018 року.

За цей період житлом зарахунок Міністерства оборони не забезпечувався.

Відповідно до п.3 контракту від 11.11.2013 року ОСОБА_2, укладено контракт на строк – до граничного віку перебування на військовій службі.

Відповідно до ст.22 Закону України «Про військовий обов»язок та військову службу», граничний вік перебування на військовій службі встановлюється:1) для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, - до 45 років;2) для військовослужбовців молодшого офіцерського складу - до 45 років;3) для військовослужбовців старшого офіцерського складу: майорів (капітанів 3 рангу), підполковників (капітанів 2 рангу) - до 50 років; полковників (капітанів 1 рангу) - до 55 років;4) для військовослужбовців вищого офіцерського складу - до 60 років.

Граничний строк перебування на службі ОСОБА_2 повинен був настати 25 квітня 2014 року.

В зв»язку з настанням граничного віку перебування на службі ОСОБА_2 25.01.2014 року звернувся з рапортом про звільнення в запас за віком.

18 березня 2014 року Указом в.о. Президента України оголошено мобілізацію.

В зв»язку з оголошенням мобілізації контракт ОСОБА_2 продовжено до оголошення демобілізації.

Таким чином, суд констатує, що звільнення ОСОБА_2 з військової служби відповідно до поданого ним рапорту ( за вислугою років) не відбулося не з його волі.

Відповідно до п.а,б ч.1 ст.26 Закону України «Про військовий обов»язок та військову службу», звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється: у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров’я придатні до військової служби; у відставку, якщо військовослужбовці досягли граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з виключенням з військового обліку.

Згідно з п.1 пп.к. ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов»язок та військову службу», контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах: у мирний час: у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації та небажанням продовжувати військову службу за новим контрактом військовослужбовцями, які проходили військову службу за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацом другим частини третьої статті 23 цього Закону.

Позивач звільнений в запас на підставі пп. «к» п.2 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов»язок та військову службу».

Посилання представника відповідача на п.2.16 та п.2.18 Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства оборони України №737 від 30 листопада 2011 року, яка була чинною на момент звільнення позивача з військової служби, як на підставу зняття позивача з квартирної черги, не заслуговують на увагу з наступних підстав.

Так, дійсно згідно абз.5 п.2.18 зазначеної Інструкції військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі звільнення з військової служби за підставами, не зазначеними в абзаці першому пункту 2.16 цього розділу, а саме: військовослужбовці, які перебувають на обліку, під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров»я, а також у зв»язку з реформуванням ЗС України, зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі, залишаються (за їх бажанням) на обліку у військовій частині до одержання жилого приміщення з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби, а в разі розформування військової частини – у військовому комісаріаті і КЕВ (КЕЧ) району, на території обслуговування яких знаходилася розформована військова частина, та користуються правом позачергового одержання жилого приміщення.

В такій редакції п.2.16 та п.2.18 Інструкції діють з 19 червня 2014 року на підставі наказу Міністерства Оборони України №401 від 19 червня 2014 року «Про затвердження Змін до Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями».

Забезпечення військовослужбовців належним житлом за безперервну військову службу є певною соціальною допомогою, підтримкою, додатком до основних джерел існування і спрямовані на реалізацію конституційного права кожного громадянина на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48 Конституції України). Таким чином, при вступі на службу позивачу було державою гарантоване певне забезпечення і компенсації, які фінансуються із бюджету. Зупинення або звуження змісту і обсягу гарантованих Конституційних соціальних прав є недопустимим і не повинні погіршувати становище особи, а тому позивач має право отримати житло з державного фонду.

Зазначені положення Інструкції суперечать, нормам Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», нормами ЖК України, зокрема ст.37 цього Кодексу, яка передбачає право працівників, які залишили роботу (службу) на підприємствах, в установах та організаціях у зв'язку з виходом на пенсію залишатися на квартирному обліку нарівні з працюючими на цих підприємствах, в установах, організаціях громадянами.

Відповідно до частини першої статті 10 ЦПК України суд при розгляді справи керується принципом верховенства права.

За змістом статті 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов’язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Згідно із статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Суд бере до уваги, що втрата житла є найбільш крайньою формою втручання у право на повагу до житла (рішення у справі «МакКенн проти Сполученого Королівства» від 13 травня 2008 року пункт 50, (рішення у справі «Кривіцька та Кривіцький проти України» від 02 грудня 2010 року).

Згідно із пунктом 2.5. Наказу МОУ № 737 (Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями) дані про військовослужбовців, зарахованих на квартирний облік, заносяться до книги обліку осіб, які перебувають у черзі на поліпшення житлових умов (одержання житла для постійного проживання) (додаток 6), яка ведеться представником житлової комісії. Дані зазначених книг повинні щороку звірятися (уточнюватися) під час проведення щорічної перереєстрації облікових справ.

Судом встановлено, що позивач має вислугу років 31 рік, разом з членами сім’ї перебував на квартирному обліку, рішення про зарахування позивача та членів його сім’ї на квартирний облік не скасоване, доказів, які б підтверджували вчинення неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на квартирний облік позивача та членів його родини ні під час постановки його та членів його родини на квартирний облік за місцем його служби, відповідачем суду не надано.Протягом тривалого часу позивач та члени його родини перебували на квартирному обліку і у відповідача не виникало питання про дотримання процедури зарахування його на квартирний облік.

Суд виходить з того, що зняття позивача та членів його сім’ї з квартирного обліку у жовтні 2018 року, тобто через 12 років перебування на квартирному обліку в загальній черзі , через 4 роки перебування на квартирному обліку в першочерговій черзі, ураховуючи, що позивач як військовослужбовець має 31 рік календарної вислуги, а також право як військовослужбовець відповідно до Закону, на забезпечення жилим приміщенням, буде становити для позивача надмірний тягар.

Суд вважає, що зняття позивача та членів його сім’ї з квартирного обліку за встановлених обставин не переслідує законної мети, відповідачем не доведено необхідність вказаних заходів щодо позивача відповідно до чинного законодавства України.

Крім того, зняття з квартирного обліку позивача , на переконання суду є втручанням в право позивача, яке захищене статтею 8 Конвенції.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та надаючи їм належну оцінку, враховано баланс між інтересами позивача (приватними інтересами) та військової частини А 4245 (публічними інтересами) та вирішуючи спір з урахуванням принципу верховенства права, суд вважає , що права позивача підлягають відновленню.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного суду від 05 грудня 2018 року (справа №642/6960/16-ц ,провадження № 61-30035св18).

Оскільки , порушено право ОСОБА_2 на одержання житла, передбачене Законом та Конституцією України, тому його позов про скасування рішення житлової комісії про зняття з квартирного обліку та поновлення його на квартирному обліку підлягає задоволенню.

VІІ. Розподіл судових витрат.

На підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники ОСОБА_13, Герої України - у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав.

Відповідно до посвідчення серія УБД №191947 від 08 вересня 2017 року, ОСОБА_2 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій(а.с.24).

Згідно ч.6 ст.141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню, а позивач звільнений від сплати судового збору, тому судовий збір у розмірі 768 грн. 40 коп. підлягає стягненню з відповідача на користь держави.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.258,263-265,273,279,354 ЦПК України, суд –

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 до військової частини А 4245, третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: квартирно-експлуатаційний відділ міста Чернігова, про визнання протиправним та скасування рішення– задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення житлової комісії військової частини А4245 оформлене протоколом №11 від 05 жовтня 2018 року в частині зняття ОСОБА_2 разом із членами його сім»ї у складі трьох осіб з квартирного обліку у військовій частині А4245.

Зобов»язати військову частину А4245 поновити ОСОБА_2 разом із членами його сім»ї у складі трьох осіб : дружину ОСОБА_5 та дочку ОСОБА_6 на обліку військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, які потребують поліпшення житлових умов, в загальній черзі з 24.05.2006 року, та в пільговій першочерговій черзі – з 20 лютого 2014 року.

Стягнути з військової частини А4245 (ЄДРПОУ08302611, місце знаходження в / м 12 м.Прилуки, на користь держави 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. судового збору.

Рішення суду може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення лише вступної та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В.Коваленко