ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.02.10Справа №2а-14807/09/5/0170 (15 годин 05 хвилин) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В., при секретарі Габрись П.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 1593,81 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція в Сімферопольському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати єдиного податку у сумі 1593,81 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не здійснювалась сплата єдиного податку, передбаченого Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва».
Представник позивача у судове засідання не зявився, 16.02.2010 року надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією, про причини неприбуття суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 01.03.2004р. зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим як фізична особа підприємець, про що видане відповідне свідоцтво (а.с.12), та зроблено запис про державну реєстрацію НОМЕР_2.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку у Державній податковій інспекції в Сімферопольському районі АР Крим.
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та не більше 200 гривень на місяць.
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
В матеріалах справи є заява відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік від 09.12.2008 року за видом діяльності маркетингові та інші послуги.
У порушення вимог закону, відповідач не здійснював сплату єдиного податку з квітня по грудень 2009 року (200 х 9), у звязку з чим йому нараховане 1800,00 грн. єдиного податку, що підтверджується обліковою карткою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (а.с.13-15).
Сума переплати по єдиному податку складає 206,19 грн.
Таким чином, сума заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 складає 1593,81 грн. (1800 206,19 = 1593,81).
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості в сумі 1593,81 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити повністю.
У судовому засіданні, яке відбулось 28.01.10р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанова оформлена та підписана 02.02.10р.
На підставі викладено, керуючись статтями ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1: ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплаті єдиного податку у розмірі 1593,81 грн. на р/р 34217379700269, отримувач місцевий бюджет Гвардійської сільської ради, УГК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34741037, код платежу 16050200.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Сидоренко Д.В.