
Справа№ 640/6657/19
н/п 2-а/640/306/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"02" квітня 2019 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Попрас В.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ВРОМ ДТП УПП в Харківській області Маргаряна Генріха Аштовича про скасування протоколу про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати адміністративний протокол серії ОБ № 1369943 від 18.03.2019 та закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП, у зв’язку з відсутністю ознаку порушення п.11.9 та п.12.1 Правил дорожнього руху.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд скасувати протокол про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП та закрити провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст. 221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 124 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до положень глави 19 Кодексу України про адміністративні правопорушення, наявність протоколу про адміністративне правопорушення свідчить про те, що є підстави для порушення справи.
При цьому, протокол про адміністративне правопорушення, згідно ст. 251 КУпАП, є джерелом доказів.
Відтак спір, що виник у зв'язку зі складанням протоколу про адміністративне правопорушення, не є адміністративним, оскільки відповідач при складанні відповідного протоколу здійснює не публічно-владні управлінські функції, а процесуальні дії, оцінка яким надається під час розгляду справи про адміністративне правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні КАС України, а складається в порядку та випадках, встановлених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Згідно із ч.ч.1, 2 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення; а справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст.124 КУпАП, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушника.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП, законом віднесено до компетенції суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів за місцем його вчинення, за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушника.
Таким чином, питання про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП вирішується суддями районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушенням під час розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Вищезазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеній в ухвалі від 02.05.2018 по справі №758/16853/17.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 19, 170, 294 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ВРОМ ДТП УПП в Харківській області Маргаряна Генріха Аштовича про скасування протоколу про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання у встановленому порядку апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала складена та підписана 02.04.2019 р.
СУДДЯ