
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 квітня 2019 року № 640/5430/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.,
суддів Літвінової А.В., Погрібніченка І.М.
при секретарі судового засідання Борсуковській А.О.,
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1,
представників відповідача: Дубрія І.В., Бурої О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом офіційного спостерігача Громадської організації «Українська Асоціація Акціонерів» ОСОБА_1
до Голови Окружної виборчої комісії з виборів Президента України 2019 Територіального виборчого округу 221 Левицького Володимира Володимировича
про позбавлення повноважень,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся офіційний спостерігач Громадської організації "Українська Асоціація Акціонерів" ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Голови Окружної виборчої комісії з виборів Президента України 2019 Територіального виборчого округу 221 Левицького Володимира Володимировича (далі - відповідач) про позбавлення повноважень.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач вказав на те, що здійснюючи спостереження за виборчим процесом у Територіальному виборчому окрузі 221, зафіксував численні порушення виборчого процесу на Територіальному виборчому окрузі 221, які неможливо усунути по причині некваліфікованої роботи відповідача та його перешкоджання підготовці виборчих дільниць, що призводить до порушення прав виборців, систематичним порушенням законодавства, виборчого процесу, та безпосередньо прав позивача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.04.2019 відкрито провадження у адміністративній справі та призначено її до розгляду.
У судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідно до частини десятої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України суд невідкладно повідомляє відповідну виборчу комісію або комісію з референдуму та комісію вищого рівня про відкриття провадження у справі та про ухвалене судом рішення.
Частина перша статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.
На виконання вказаних приписів судом повідомлено відповідача про надходження позовної заяви засобами електронного зв'язку та шляхом надсилання телефонограми, відповідно.
Представники відповідача у судове засідання проти задоволення позовних вимог заперечували, вказавши на те, що в межах приписів Закону України «Про вибори Президента України» позивачу надано відповіді на його скарги, а відтак відсутній факт бездіяльності голови Окружної виборчої комісії щодо ненадання відповіді.
Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представників учасників справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, є офіційним спостерігачем за виборами Президента України 2019 року, що підтверджується посвідченням №19 від 01.03.2019, виданим головою Окружної виборчої комісії з Виборів Президента України 2019 Територіального виборчого округу 221.
Відповідно до матеріалів справи, позивач неодноразово звертався до Голови Окружної виборчої комісії з виборів Президента України 2019 Територіального виборчого округу 221 Левицького Володимира Володимировича зі скаргами, в яких були виявлені порушення виборчого процесу, зокрема:
від 26.03.2019 вх.№187 на дії дільничної виборчої комісії 800 624, в якій вказано про відсутність у дільничної виборчої комісії окремого приміщення для роботи, усе майно дільничної виборчої комісії, техніка, сейф, тощо, знаходились просто на коридорі серед пересічних відвідувачів. Не вивішені плакати з біографіями кандидатів, не визначений зал для голосування, тощо;
від 26.03.2019 вх.№177 на дії дільничної виборчої комісії 800 975, у якій зазначено про відсутність у ДВК усього технічного забезпечення, а саме: відсутність скотчу та мотузок, з огляду на те, що члени ДВК відмовлялись розвішувати на стіни плакати з біографіями кандидатів. Не вивішена табличка з інформацією про дільничну виборчу комісію на вході до дільничної виборчої комісії;
від 26.03.2019 вх.№178 на дії дільничної виборчої комісії 800 889, у якій зазначено про відсутність у дільничної виборчої комісії усього технічного забезпечення, а саме: відсутність урн для голосування та плакатів з кандидатами. У дільничної виборчої комісії не було діючого Голови, комісія не працювала другий день. Член комісії не знав де приміщення для голосування. Приміщення для роботи дільничної виборчої комісії було менше 5 м.кв, хоча має бути не менше 30 м.кв.;
від 26.03.2019 вх.№179 на дії дільничної виборчої комісії 800 884, у якій зазначено про відсутність у дільничної виборчої комісії сейфу. Не вивішені плакати з біографіями кандидатів, не визначений зал для голосування, тощо;
від 26.03.2019 вх.№ 180 на дії дільничної виборчої комісії 800 842, у якій зазначено про відсутність у дільничної виборчої комісії усього технічного забезпечення, а саме: відсутність урн для голосування та плакатів з кандидатами. Приміщення для роботи дільничної виборчої комісії було менше 6 м.кв, хоча має бути не менше 30 м.кв.;
від 26.03.2019 вх.№181 на дії дільничної виборчої комісії 800 840, у якій зазначено про відсутність у дільничної виборчої комісії усього технічного забезпечення, а саме: відсутність зібраних урн для голосування. Зал для голосування забитий меблями та сміттям, головний вхід до дільничної виборчої комісії перекопаний. Приміщення для роботи дільничної виборчої комісії менше 3 м.кв, хоча має бути не менше 30 м.кв.
Крім того позивач вказав на те, що він не зміг подати особисто скаргу 30.03.2019 року, та не зміг додзвонитись до відповідача за стаціонарним номером телефону, на дільничній виборчій комісії 800958 орієнтовно близько 12-13 годин, працівник поліції безпідставно не допускав члена дільничної виборчої комісії та позивача, як спостерігача, до приміщення комісії, в якому знаходилось майно державної виборчої комісії, списки виборців.
Також зазначив, що 30.03.2019 приміщення відповідача по вул.Московській, де знаходиться штаб для контактування з членами дільничної виборчої комісії, спостерігачами, вже з 14:00 було зачинено (тобто за пів доби до дня виборів Президента України 2019 року), що унеможливило звернення позивача, як спостерігача, зі скаргою про виявлені в цей день порушення, та неможливості членів дільничної виборчої комісії звернутись зі скаргами до Окружної виборчої комісії. 31.03.2019 позивач з'явився для подачі скарг, які він не зміг подати 30.03.2019, водночас штаб Окружної виборчої комісії знаходився за іншою адресою, що позбавило позивача попередити про істотні порушення виборчого процесу в день виборів.
Вказане слугувало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 № 474-XIV.
Відповідно до частини шостої статті 103 Конституції України порядок проведення виборів Президента України встановлюється законом.
Верховна Рада України постановою від 26.11.2018 № 2631-VIII «Про призначення чергових виборів Президента України» призначила чергові вибори Президента України на 31 березня 2019 року.
Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 253 «Про початок виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року» оголосила з 31 грудня 2018 року початок виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.
Згідно з положеннями частини першої статті 21 Закону України «Про вибори Президента України», вибори Президента України організовують і проводять: 1) Центральна виборча комісія; 2) окружні виборчі комісії; 3) дільничні виборчі комісії.
Відповідно до частин четвертої, п'ятої статті 22 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія є юридичною особою. Окружна виборча комісія є комісією вищого рівня щодо усіх дільничних виборчих комісій на території відповідного територіального виборчого округу з питань виборів Президента України.
Дільнична виборча комісія не є юридичною особою. Дільнична виборча комісія є суб'єктом відповідного виборчого процесу, має право звернення у межах своїх повноважень до органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів, установ та організацій, їх посадових та службових осіб. Дільнична виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією.
Згідно з частини першої статті 26 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія щодо організації підготовки і проведення виборів Президента України: 1) здійснює контроль за додержанням законодавства про вибори Президента України; 2) утворює спеціальні виборчі дільниці у випадках, визначених цим Законом; 3) утворює дільничні виборчі комісії; 4) спрямовує діяльність дільничних виборчих комісій; 5) скликає в разі необхідності за власною ініціативою засідання дільничної виборчої комісії; 6) надає правову, організаційно-методичну, технічну допомогу дільничним виборчим комісіям, організовує навчання їх членів з питань організації виборчого процесу; 7) у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, вирішує питання розподілу та використання коштів дільничними виборчими комісіями, контролює забезпечення дільничних виборчих комісій приміщеннями, транспортом, засобами зв'язку; в межах своєї компетенції розглядає і вирішує інші питання матеріально-технічного забезпечення проведення виборів; 8) контролює складання списків виборців і подання їх для загального ознайомлення; 9) сприяє разом з відповідними органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування організації зустрічей кандидатів з виборцями; 10) забезпечує передачу дільничним виборчим комісіям після їх утворення виборчих бюлетенів встановленого зразка, інформаційних плакатів, плакатів, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, отриманих від Центральної виборчої комісії, а також виготовлення та постачання бланків іншої документації відповідно до цього Закону; 11) встановлює підсумки голосування по територіальному виборчому округу, складає протокол про підсумки голосування та надсилає його до Центральної виборчої комісії; 12) визнає голосування на виборчій дільниці недійсним у випадках, передбачених цим Законом; 13) забезпечує проведення повторного голосування відповідно до рішення Центральної виборчої комісії про призначення повторного голосування по виборах Президента України, а також проведення повторних виборів відповідно до цього Закону; 14) реєструє офіційних спостерігачів від кандидатів у Президенти України, від партій - суб'єктів виборчого процесу, від громадських організацій у відповідному територіальному окрузі; 15) забезпечує передачу дільничним виборчим комісіям після їх утворення отриманих від Центральної виборчої комісії печаток цих комісій та штампів "Вибув" дільничних виборчих комісій;16) розглядає в межах своїх повноважень звернення, заяви і скарги щодо організації та проведення виборів у межах територіального виборчого округу, а також звернення, заяви і скарги на рішення та дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій та/або їх членів і приймає щодо них рішення; 17) заслуховує інформацію дільничних виборчих комісій, місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування з питань підготовки і проведення виборів Президента України; 18) забезпечує передачу на зберігання до відповідної державної архівної установи виборчої та іншої документації в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією; 19) здійснює інші повноваження відповідно до цього та інших законів України.
Розділ XII Закону України «Про вибори Президента України» встановлює процедуру оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів виборчого процесу, відповідальність за порушення виборчого законодавства.
Так, статтею 91 вказаного Закону передбачено, що суб'єктом звернення із скаргою до виборчої комісії у випадках, передбачених цим Законом, може бути кандидат на пост Президента України, партія - суб'єкт виборчого процесу, в особі її керівника чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії, офіційний спостерігач - суб'єкт виборчого процесу, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження. Від імені кандидата на пост Президента України суб'єктом звернення із скаргою може бути також його уповноважений представник у Центральній виборчій комісії, довірена особа у відповідному виборчому окрузі.
Оскільки позивач відповідно до посвідчення №19 є офіційним спостерігачем, відтак є суб'єктом виборчого процесу, який може звертатися зі скаргою до виборчої комісії.
Скарги, що стосуються підготовки і проведення виборів Президента України, можуть бути подані на рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій та/або їх членів, дій кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, партій - суб'єктів виборчого процесу (стаття 92 Закону України «Про вибори Президента України»).
Частини перша, друга, п'ята, шоста статті 93 Закону України «Про вибори Президента України» передбачають, що скарга, зазначена у статтях 91 і 92 цього Закону, розглядається відповідною виборчою комісією згідно з цим та іншими законами України.
Суд, до якого подано адміністративний позов щодо підготовки і проведення виборів Президента України, невідкладно повідомляє Центральну виборчу комісію, відповідну окружну та (чи) дільничну виборчу комісію про його надходження та про ухвалене судом рішення. Якщо судом прийнято до провадження адміністративний позов із того ж питання та з тих же підстав, що подано скаргу до виборчої комісії, виборча комісія після отримання повідомлення суду про прийняття до провадження адміністративного позову повертає таку скаргу суб'єкту звернення без розгляду не пізніше наступного дня з дня отримання повідомлення суду із зазначенням підстав її повернення.
Рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до окружної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію, або до суду.
Рішення, дії чи бездіяльність окружної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до Центральної виборчої комісії або до суду.
Водночас, як свідчать матеріали справи, відповідачем на скарги позивача були надані відповіді від 27.03.2019 вих.№№ 193 194, 195, 196, 197, за підписом Голови Окружної виборчої комісії Левицького В.В., у яких зазначено, що скарги позивача повернуті без розгляду, як такі що оформлені без дотримання вимог частини другої статті 95 Закону України «Про вибори Президента України» та пункту 6.2 розділу 6 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28.03.2014 №114.
Вимоги до форми та змісту скарги встановлені статтею 95 Закону України «Про вибори Президента України».
Частина друга зазначеної статті встановлює, що скарга, що подається до виборчої комісії, повинна містити:
1) назву виборчої комісії, до якої вона подається;
2) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) суб'єкта звернення із скаргою, його місце проживання (поштову адресу), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є;
3) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) суб'єкта оскарження, його місце проживання (поштову адресу), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі;
4) суть порушеного питання;
5) виклад обставин і зазначення доказів, якими заявник скарги обґрунтовує свої вимоги;
6) чітко сформульовані вимоги із зазначенням суті рішення, ухвалення якого вимагається від виборчої комісії;
7) перелік документів і матеріалів, що додаються;
8) у разі наявності зазначення зацікавлених осіб, яких суб'єкт подання скарги вважає за потрібне залучити до розгляду скарги;
9) підпис заявника скарги (представника юридичної особи - заявника) із зазначенням дати підписання.
До скарги додаються її копії, докази, зазначені у скарзі, та копії усіх документів, що приєднуються до неї, у кількості, яка дорівнює кількості суб'єктів оскарження та заінтересованих осіб, зазначених у скарзі (частина четверта статті 95 Закону України «Про вибори Президента України»).
Аналогічні вимоги до скарги закріплені у пунктах 6.2, 6.6 пункту 6 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з виборів президента України, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 28.03.2014 №114
З копій скарг наявних у матеріалах справи вбачається, що в порушення наведених приписів останні містять невірну назву виборчої комісії, до якої звертається скаржник, не чітко сформульовано вимоги останнього, що позбавляло відповідача прийняти обґрунтоване рішення та до скарги не було додано її копії та копії доказів, зазначених у скарзі, у відповідності до кількості суб'єктів оскарження та заінтересованих осіб.
Відповідно до частини третьої статті 96 Закону України «Про вибори Президента України» скарга, оформлена без дотримання вимог статті 95 цього Закону, повертається відповідно Головою Центральної виборчої комісії або іншим членом Центральної виборчої комісії за дорученням Голови Центральної виборчої комісії чи головою або заступником голови окружної або дільничної виборчої комісії суб'єкту звернення із скаргою без розгляду не пізніш як на наступний день після дня надходження скарги, а скарга, подана напередодні дня голосування, в день голосування чи наступного дня, - невідкладно. При поверненні скарги без розгляду зазначається вичерпний перелік недоліків, які перешкоджають розгляду скарги, і вказується на можливість повторного звернення із скаргою, оформленою відповідно до вимог цього Закону, у передбачені ним строки.
Враховуючи, що позивачем не було дотримано вимог щодо оформлення скарг поданих до Окружної виборчої комісії, її голова обґрунтовано повернув зазначені скарги позивача без розгляду.
З огляду на встановлені обставини, колегія суддів приходить до висновку про відсутність бездіяльності з боку Голови Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 221 відносно ненадання відповіді на скарги позивача.
На запитання колегії суддів відносно того, чи вплинули викладені у скаргах позивача порушення на виборчий процес, вказав, що зазначені ним у скаргах обставини на виборчий процес не вплинули.
Крім того, судом встановлено, що позивач у відповідності до приписів статті 93 Закону України «Про вибори Президента України» не оскаржив у судовому порядку відповіді на його скарги, а скористався правом на оскарження відповідей до Центральної виборчої комісії.
На час вирішення даного спору судом, інформація щодо результатів розгляду Центральною виборчою комісією скарг позивача відсутня.
Про оскарження рішень Центральної виборчої комісії, прийнятих за результатом звернення позивача чи відповідей Голови Окружної виборчої комісії на його скарги, окремо позивач до суду не звертався, жодних судових рішень не надав.
У судовому засіданні позивач наполягав на позовних вимогах відносно позбавлення повноважень саме Голови Окружної виборчої комісії Левицького В.В., а не члена Окружної виборчої комісії, з огляду на систематичні порушення закону, викладені у його скаргах.
З огляду на вказане, суд вважає за необхідне зазначити, що припинення повноважень виборчої комісії та члена виборчої комісії визначені статтею 30 Закону України «Про вибори Президента України», частина друга якої містить положення про те, що повноваження усього складу окружної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені виборчою комісією, яка її утворила, за власною ініціативою або на підставі рішення суду в разі порушення комісією Конституції України, цього та інших законів України. Дострокове припинення повноважень усього складу виборчої комісії не є ліквідацією цієї комісії.
Пункт 8 частини четвертої вказаної статті передбачає, що повноваження члена окружної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково виборчою комісією, яка її утворила, зокрема, у зв'язку з систематичним або грубим порушенням ним законодавства України про вибори, встановленим рішенням суду або рішенням виборчої комісії вищого рівня, двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування.
У той же час вказана правова норма не передбачає право суду на припинення повноважень Голови Окружної виборчої комісії.
При цьому, аналізуючи зазначені норми, слід дійти висновку про те, що для дострокового припинення повноважень члена Окружної виборчої комісії повинен бути встановлений факт систематичного або грубого порушення ним законодавства України про вибори.
Крім того, частина дев'ять статті 69 Закону України «Про вибори Президента України» передбачає, що офіційний спостерігач від партії, кандидата на пост Президента України, громадської організації має право, зокрема складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду (пункт 6).
Позивачем не надано суду доказів складання актів про виявлені порушення під час виборчого процесу щодо виявлених порушень, а судом не встановлено під час розгляду справи систематичного або грубого порушення відповідачем законодавства України про вибори.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 99 Закону України «Про вибори Президента України» рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, кандидатів на пост Президента України, їхніх довірених осіб, партій - суб'єктів виборчого процесу, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України
Згідно частиною першою статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Отже, відповідач довів, що при наданні відповіді на скарги позивача діяв лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, жодних інших обставин для наявності підстав для позбавлення відповідача повноважень судом не встановлено, а відтак у задоволенні позову слід відмовити.
Щодо наявності підстав для розподілу судових витрат, слід зазначити наступне.
Відповідно до частини дев'ятої статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру фізичною особою передбачено сплату судового збору за ставкою, що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).
За приписами статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
З огляду на те, що при поданні даного позову судовий збір позивачем не було сплачено, та останнім заявлено вимогу немайнового характеру, колегія суддів на виконання положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України дійшла висновку про необхідність стягнення з позивача судового збору за подання позовної заяви у розмірі 768,40 грн.
Керуючись статтями 2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 139, 242, 245, 246, 268-273, 277 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог офіційного спостерігача Громадської організації «Українська Асоціація Акціонерів» ОСОБА_1 до Голови Окружної виборчої комісії з виборів Президента України 2019 Територіального виборчого округу 221 Левицького Володимира Володимировича про позбавлення повноважень - відмовити.
Стягнути з офіційного спостерігача Громадської організації "Українська Асоціація Акціонерів" ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1) до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва (Отримувач коштів - УК у Печерському р-ні м.Києва; Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897; Рахунок отримувача - 34310206084021; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача - 899998; Код класифікації доходів бюджету - 22030101) судовий збір за подання адміністративного позову у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог частини першої статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені частиною другою статті 278 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У судовому засіданні 02 квітня 2019 року проголошено повний текст судового рішення.
Головуючий суддя Є.В. Аблов
Судді А.В. Літвінова
І.М. Погрібніченко