
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/378/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі судді Падій В.В., розглянувши, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, справу за адміністративним позовом Керівника Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Сидорівська загальноосвітня школа I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
Керівник Бахмацької місцевої прокуратури звернувся в інтересах держави до суду з адміністративним позовом до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Сидорівська загальноосвітня школа I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про: визнання протиправною бездіяльності Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області щодо оформлення права власності на будівлю та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область, та правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій розташовані зазначені будівлі та споруди, яка в межах населеного пункту; зобов'язання Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області вчинити дії, спрямовані на оформлення права власності на будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область, та правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій розташовані зазначені будівлі та споруди, яка в межах населеного пункту.
Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що Комарівська сільська рада Борзнянського району Чернігівської області, будучи суб'єктом, який здійснює управління адміністративними приміщеннями навчального закладу, відповідає за його матеріально-технічне забезпечення, не виконала покладені законодавством повноваження, не вжила необхідних дій для оформлення права власності на будівлі та споруди навчального закладу, допустивши протиправну бездіяльність. Також позивачем зазначено, що відповідач, як орган місцевого самоврядування, що виконує функції власника приміщень, у яких розташовано навчальний заклад, не вжила заходів, спрямованих на належне оформлення права постійного користування земельною ділянкою, на якій знаходиться заклад, допустивши протиправну бездіяльність. Вважає, що вказані порушення створюють передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеною земельною ділянкою, ризики для нормального функціонування закладу та навчального, виховного процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушень прав дітей.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 07.02.2019 прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов або заяви про визнання позову та третій особі для подання пояснень щодо позову.
22.02.2019 секретарем Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області до суду подана заява, в якій останній зазначив, що обставини, викладені в позовній заяві, дійсно мають місце, а тому позовну заяву Керівника Бахмацької місцевої прокуратури визнають.
Проте суд не приймає заяву відповідача про визнання позову на підставі частини 6 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки належним суб'єктом визнання позову в даному випадку є Комарівська сільська рада Борзнянського району Чернігівської області, яка може тільки своїм рішенням, прийнятим на пленарному засіданні сесії, визнати даний позов, а не її секретар. Вказане рішення в матеріалах справи відсутнє.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Сидорівська загальноосвітня школа I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області своїм правом на подання пояснень щодо позову не скористалась.
26.02.2019 Керівником Бахмацької місцевої прокуратури подана заява про повернення прокуратурі Чернігівської області з Державного бюджету України 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову платіжним дорученням від 28.01.2019 №74, що становить 1921 грн.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Сидорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ - 33369913) зареєстрована 19.01.2005, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.48-49).
Відповідно до Статуту Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, затвердженого рішенням восьмого скликання Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області від 08.02.2018 №127-08/VIII, заклад знаходиться у комунальній власності Комарівської сільської ради, яка є її засновником. Матеріально-технічна база закладу включає будівлі, споруди, землю, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі. Майно закладу освіти перебуває у комунальній власності Комарівської сільської ради і закріплено за ним на праві оперативного управління (а.с.50-63).
Судом встановлено, що у фактичному користуванні Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області перебуває земельна ділянка площею 1,10 га, яка розташована за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область (а.с.71).
Як вбачається з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, сформованого 21.01.2019, відсутній запис про реєстрацію права власності на будівлі, споруди та земельну ділянку (загальною площею - 1,10 га), що знаходяться за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область (а.с.67,71).
Вважаючи, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у невчиненні дій з приводу оформлення правовстановлюючих документів на будівлі і споруди та земельну ділянку, що знаходяться у користуванні Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, прокурор звернувся до суду з даним позовом.
Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Статтею 38 Закону України від 13.05.1999 №651-XIV «Про загальну середню освіту» (далі - Закон №651-XIV) передбачено, що заклад загальної середньої освіти, зокрема, створює науково-методичну і матеріально-технічну бази для організації та здійснення освітнього процесу.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону №651-XIV матеріально-технічна база закладів загальної середньої освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно закладів загальної середньої освіти належить їм на правах, визначених законодавством України.
Частиною першою статті 80 Закону України від 05.09.2017 №2145-VIII «Про освіту» (далі - Закон №2145-VIII) визначено, що до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо. Майно закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених законодавством.
Порядок, умови та форми набуття закладами освіти прав на землю визначаються Земельним кодексом України (частина 2 статті 80 Закону №2145-VIII).
Відповідно до статті 92 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають, зокрема, підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.
Частиною першої статті 116 ЗК України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Відповідно до частини другої статті 116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
У відповідності до частини першої статті 122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Частиною першою статті 123 ЗК України встановлено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Відповідно до частини другої статті 123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до частини третьої статті 123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу (частина 4 статті 123 ЗК України).
Згідно зі статтею 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Статтею 126 ЗК України передбачено, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Матеріали справи свідчать про відсутність як правовстановлюючих документів на земельну ділянку для обслуговування будівель Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, так і на будівлі і споруди останньої.
Водночас суд також зазначає, що в даному випадку фактичним користувачем земельної ділянки та зацікавленою особою в її отриманні у постійне користування є Сидорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, яка відповідно до зазначених вище положень земельного законодавства повинна звернутися з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,10 га до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, яка наділена повноваженнями щодо передачі у постійне користування зазначеної земельної ділянки. В подальшому, після розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, навчальному закладу необхідно подати зазначений проект до сільської ради для його затвердження та передачі земельної ділянки площею 1,10 га в постійне користування.
При цьому суд відмічає, що за приписами частини 1 статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Оскільки до відповідача у спірних правовідносинах не надходило клопотання зацікавленої особи про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, то цей суб'єкт не мав ані підстав, ані приводів для реалізації наданого законом повноваження згідно зі статтею 122 ЗК України.
Частиною 6 статті 186 ЗК України визначено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Матеріали справи також не містять доказів надходження до відповідача у спірних правовідносинах виготовленого проекту землеустрою, а відтак цей суб'єкт не мав ані підстав, ані приводів для реалізації наданого законом повноваження згідно зі статтею 122 ЗК України.
При цьому суд враховує, що Сидорівська загальноосвітня школа I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, наявним в матеріалах справи (а.с.48-49).
За таких обставин суд вважає, що відсутні правові підстави для визнання протиправною бездіяльності Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область, на якій розташовані будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, а тому в задоволенні позову в цій частині необхідно відмовити.
При цьому позовна вимога про зобов'язання вчинити певні дії є похідною від вимог про визнання протиправними дій чи бездіяльності, рішень владного суб'єкта та, як спосіб захисту порушеного права, застосовується судом у разі невиконання суб'єктом владних повноважень покладених на нього обов'язків.
За таких обставин у задоволенні позову про зобов'язання Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області вчинити дії, спрямовані на оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область, на якій розташовані будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, необхідно також відмовити, оскільки відсутня протиправна бездіяльність позивача.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області щодо оформлення права власності на будівлю та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область та зобов'язання Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області вчинити дії, спрямовані на оформлення права власності на будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область суд зазначає таке.
За приписами частини 2 статті 327 ЦК України управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулює Закон України від 01.07.2004 №1952-VI «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон №1952-VI), який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону №1952-VI загальними засадами державної реєстрації прав є: гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав; публічність державної реєстрації прав; внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом; відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.
Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації (частина 2 статті 3 Закону №1952-VI).
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону №1952-VI державній реєстрації прав підлягають, зокрема, право власності.
Частиною 1 статті 5 Закону №1952-VI встановлено, що у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Відповідно до частин 1 та 5 статті 12 Закону №1952-VI державний реєстр прав містить записи про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва, їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав, відомості та електронні копії документів, поданих у паперовій формі, або документи в електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій. Відомості Державного реєстру прав вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки їх не скасовано у порядку, передбаченому цим Законом.
Як вбачається з копії листа відділу освіти Комарівської сільської ради від 15.01.2019 №36 (а.с.66), документація на нерухоме майно (комплекс споруд та будівель) Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області не виготовлялася, право власності на дане нерухоме майно не реєструвалося та право власності на будівлі закладу та споруди не оформлені.
Матеріали справи також свідчать про відсутність правовстановлюючих документів на будівлі і споруди Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області.
З витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, сформованого 21.01.2019, випливає відсутність запису про реєстрацію права власності на будівлі і споруди Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, що знаходяться за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Вирішуючи даний спір, суд враховує, що стан невизначеності нерухомого майна у зв'язку із відсутністю правовстановлюючих документів на будівлі і споруди Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеним майном, ризики для нормального функціонування школи та учбового процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей.
Ураховуючи, що права на нерухоме майно та їх обтяження мають бути обов'язково зареєстровані відповідно до Закону№1952-VI, та що будівлі та споруди вказаного закладу є комунальною власністю Комарівської сільської раду Борзнянського району Чернігівської області, і той факт, що відповідачем не було забезпечено виконання вимог чинного законодавства в частині оформлення права власності на будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, що свідчить про протиправну бездіяльність з боку відповідача, суд дійшов висновку про необхідність визнання протиправною бездіяльності Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області щодо оформлення права власності на будівлю та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область та зобов'язання Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області вчинити дії, спрямовані на оформлення права власності на будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська області.
У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі, щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Суд звертає увагу, що прокурор у даному випадку, звертаючись до суду з позовом, діяв як посадова особа органу державної влади, виступаючи в інтересах держави.
Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки під час розгляду даної справи свідки судом не залучались та судові експертизи не призначались, суд вважає за необхідне зазначити, що судові витрати, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.
Щодо заяви Керівника Бахмацької місцевої прокуратури про повернення 50% судового збору, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 142 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п'ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Оскільки суд не прийняв заяву секретаря Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання позову на підставі частини 6 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України, то відсутні підстави для розподілу судових витрат згідно з частиною 1 статті 142 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 139, 142, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Керівника Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави до Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Сидорівська загальноосвітня школа I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області щодо оформлення права власності на будівлю та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область.
Зобов'язати Комарівську сільської раду Борзнянського району Чернігівської області вчинити дії, спрямовані на оформлення права власності на будівлі та споруди Сидорівської загальноосвітньої школи I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області за адресою: вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська області.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, через Чернігівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Керівник Бахмацької місцевої прокуратури, вул. Шевченка, 46, м. Бахмач, Бахмацький район, Чернігівська область, 16500, код ЄДРПОУ - 02910114.
Відповідач: Комарівська сільська рада Борзнянського району Чернігівської області, вул. Соборна, буд. 4, с. Комарівка, Борзнянський район, Чернігівська область, 16442, код ЄДРПОУ - 04412225.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Сидорівська загальноосвітня школа I-II ступенів Комарівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області, вул. Шевченка, 21, с. Сидорівка, Борзнянський район, Чернігівська область, 16423, код ЄДРПОУ - 33369913.
Суддя В.В. Падій