Рішення № 80861606, 01.04.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2019
Номер справи
520/1552/19
Номер документу
80861606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

01 квітня 2019 р. № 520/1552/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 61072, ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ14099344) , Харківського обласного військового комісаріату (вул. Коцарська, буд. 56, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ08166355) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд: визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем; зобов’язати Харківський обласний військовий комісаріат повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146; для забезпечення належного захисту прав позивача у разі необхідності вийти поза межі заявлених позовних вимог; стягнути з відповідачів витрати на оплаті судового збору.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 28.02.2019 року у справі відкрито спрощене провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що дії (бездіяльність) відповідача щодо не проведення йому перерахунку пенсії є неправомірними, такими що порушують його право на належне пенсійне забезпечення та потребують захисту в судовому порядку. Стверджував, що має право на здійснення перерахунку пенсії, яке закріплено у ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14 лютого 2018 року №146 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 без урахування положень постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018, а з моменту набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало застосувати положення ч.4 ст.63 Закону № 2262, згідно якої у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення його закріпленого у ст.46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення.

Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, з поданим позовом не погодився, зазначив, що перерахунок пенсій особам, пенсії яких призначено згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" з 01.01.2018р. проводиться саме відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018р. №103, тобто з урахуванням трьох складових: розміру посадового окладу, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною та аналогічною посадою. Відтак, довідки, надані Харківським ПГЗ-ДКАУ, які були надані для перерахунку пенсій підлягали поверненню без виконання.

Відповідач, Харківський обласний військовий комісаріат, правом надати відзив на позовну заяву не скористався.

Дослідивши долучені до матеріалів справи документи, суд встановив наступні обставини.

Згідно витягу з наказу Міністра оборони України (по особовому складу) № 563 від 01.10.2002 позивач відряджений наказом до Національного космічного агентства України (далі - НКАУ), із залишенням на військовій службі (а.с. 14).

Наказами Генерального директора НКАУ від 16.10.2002 №28-ко та начальника Харківського представництва генерального замовника - НКАУ № 3 від 17.10.2002 року, позивач зарахований до НКАУ та призначений до філії Харківського представництва Генерального замовника - НКАУ на посаду провідного інженера групи контролю виготовлення та випробовувань електрониих приладів СУ КРК І КА , ВОС-4111003 (а.с. 15-16).

Наказом заступника Міністра оборони України від 30.03.2009р. № 38 позивач звільнений з військової служби у запас за пунктом "б" (за станом здоров’я) з правом носіння військової форми одягу (а.с. 19).

Наказом Голови Державного космічного агенства України від 24.04.2009р. №15-ко позивача звільнено від займаної посади у НКА України (а.с.20).

Згідно витягу з наказу ДКАУ від 15.05.2009 року № 20-ос, позивача направлено для зарахування на військовий облік до Київського РВК м.Харкова (а.с. 21).

Згідно протоколу ГУ ПФУ у Харківській області від 20.05.2009р., позивачу з призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб'' (пенсійна справа НОМЕР_1 (Міноборони) (а.с. 22).

Супровідним листом №126 від 14.02.2018 року до Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України для виконання службових обов'язків та були звільнені із військової служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у Харківському ПГЗ - ДКАУ, в тому числі довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 146 на ім'я позивача (а.с. 27-28).

Супровідним листом Харківського ОВК від 21.02.2018 року № ФХ-430/ВСЗ було направлено на адресу ГУ ПФУ у Харківській області, зокрема, довідку Харківського ПГЗ-ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача станом на 01.01.2018 року (а.с.26).

Згідно зазначеної довідки від 14.02.2018р. №146 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 р. складається з: посадовий оклад - 4916,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років (40% від ПО та ОВЗ) - 2018,40 грн., надбавка за виконання особливо важливої роботи (50% від ПО) відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 року №1298 - 2458,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15% від ПО) - 737,40грн., премія (191,18% від ПО) - 9398,41грн. Всього -19658,21 грн., для обчислення пенсії - 19658,21грн.

Учасниками справи не оспорюється, що на підставі цієї довідки перерахунок пенсії не проводився.

Як свідчить копія листа ГУПФУ у Харківській області від 28.02.2018 року № 5736-14/20, направлені до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, серед яких довідка позивача від 14.02.2018 року № 146, повернуто ГУПФУ у Харківській області до Харківського ОВК без виконання, оскільки з 01.01.2017 року Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VШ внесено зміни в частину четверту статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яким передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1037 "Про оплату праці в працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій.

Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Закономдержава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої статті 63 Закону № 2262-XII у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З аналізу змісту зазначеної норми вбачається, що остання не визначає в якості підстави для перерахунку пенсії рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.

01.01.2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у наступній редакції: «усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України».

Отже, з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та надано Кабінету Міністрів України повноваження визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.

З врахуванням вищевикладеного слід дійти висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Під час судового розгляду справи встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: "Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року".

Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Вищевикладене свідчить, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 внесено зміни, якими щорічно було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01.01.2017 року та з 01.01.2018 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивача.

Позивачем у адміністративному позові вказано, що відповідачем в останнє було проведено перерахунок його пенсії з урахуванням зміни розмірів грошового забезпечення з 01.01.2017 року, тобто вже під час дії постанови постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28.12.2016 року №1037 та Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року № 1774-VIII, відповідно до якого внесено зміни до п. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується наявними в матеріалах справи довідкою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (а.с.23)

Вказані обставини свідчать про те, що відповідачем після набуття чинності вказаними змінами з 01.01.2017 визнано право позивача на здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

При цьому, як встановлено судовим розглядом справи після надходження довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 146 відмовлено у перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року із посиланням на обставини того, що постановою Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій.

Таким чином, з огляду на встановлені судом обставини слід дійти висновку, що позивач отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що свідчить про наявність у нього права на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу станом на 01.01.2018 року.

Вказані обставини свідчать про допущення відповідачем протиправної бездіяльності щодо не проведення позивачеві перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146, у звязку з чим позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Також судовим розглядом справи встановлено, що відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, з 01.01.2018 року.

Також, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 № визначено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що, на думку позивача, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Харківській області протиправно проведено 2018 році перерахунок його пенсії довідку про новий розмір грошового забезпечення за посадою з 01.01.2018 року підставі довідки Харківського обласного військового комісаріату про новий розмір грошового забезпечення за посадою з 01.01.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб від 21 лютого 2018 р. № 103, оскільки перерахунок його пенсії мав бути проведений на підставі довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 146 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 року без урахування положень постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року.

Враховуючи встановлені під час судового розгляду справи обставини, суд зазначає, що постанова Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 р. № 103 набула чинності тільки 24.02.2018 року, а отже позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 146 від 14.02.2018 року, яка була отримана відповідачем до прийняття вказаної постанови Кабінету Міністрів України.

Таким чином після проведення перерахунку пенсії позивача на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 146 від 14.02.2018 року, відповідачем мало бути проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб від 21 лютого 2018 р. № 103 із застосуванням приписів ч.4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.

При цьому, суд вважає неналежними доводи представника відповідача стосовно того, що постанова Кабінету Міністрів України "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" від 28 грудня 2016 року №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, оскільки вказаний довід не може бути належною підставою для не здійснення перерахунку пенсії позивача відповідно до довідки про грошове забезпечення за відповідною посадою, яка надійшла до відповідача у встановленому порядку.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці ОСОБА_1 ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146 та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року.

Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року без обмеження максимальним розміром пенсії суд зазначає наступне.

Матеріали справи не містять доказів того, що проведення перерахунку пенсії позивачу буде здійснено з обмеженням граничного розміру пенсії, а отже у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.

Стосовно позовних вимог позивача про зобов'язання відповідача здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем суд зазначає наступне.

Спосіб виконання дій, які має вчинити за рішенням суду суб'єкт владних повноважень, не визначений в спірних правовідносинах нормативно.

Отже, у випадку набрання чинності рішенням суду про зобов'язання сплатити недоплачену частину пенсії за період з 01.01.2018 перерахування недоплачених сум буде вважатися належним виконанням судового рішення, як у разі перерахування присудженої суми кількома платежами, так і однією сумою, а повним виконанням рішення суду буде сплата відповідачем всієї недоплаченої різниці.

При цьому, враховуючи обставини того, що відповідачем повернуто без виконання до Харківського обласного військового комісаріату довідку Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146, наявні підстави для зобов'язання Харківського обласного військового комісаріату повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №146.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Розподіл судових витрат належить провести за правилами ст.ст. 139, 143 КАС України та Закону України "Про судовий збір".

Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст.6-9, ст.ст.72-77, 211, 241-243, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення ОСОБА_1 (61070, м.Харків. АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер 21678229958) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 146.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років проведення ОСОБА_1 (61070, м.Харків. АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер 21678229958) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 146 з 01.01.2018 року, з проведенням відповідних виплат з урахуванням виплачених сум.

Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення проведення ОСОБА_1 (61070, м.Харків. АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер 21678229958) з урахуванням таких показників в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 146.

В решті вимог - позов залишити без задоволення.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (61070, м.Харків. АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер 21678229958) судові витрати в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (м.Харків, м-н Свободи, Держпром, 3 під., 2 пов., м.Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344).

Роз'яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч.1 ст. 295 КАС України, тобто протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення, а набирає законної сили відповідно ст. 255 КАС України після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду.

Роз'яснити, що скарга може бути подана у порядку ч.1 ст.297 КАС України безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Суддя Зоркіна Ю.В.