
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
02 квітня 2019 року м. Житомир справа № 240/2241/19
категорія 102010000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Майстренко Н.М.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву про збільшення позовних вимог у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання бездіяльності щодо ненадання роз'яснення, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, у якій він просить:
- визнати бездіяльність Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо ненадання роз'яснення з приводу порядку обрахування збитків, завданих заявнику від самовільного використання належної йому земельної ділянки, а також порядку застосування методики для обрахування шкоди за попередні роки;
- зобов'язати Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру розглянути звернення від 20.07.2018 в установленому законом порядку.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
На адресу суду 01.04.2019 від позивача та голови Громадської організації "Проти придурків та ідіотів" надійшла заява про збільшення позовних вимог.
Судом досліджено зміст заяви про збільшення позовних вимог та встановлено, що позивачем збільшено позовні вимоги шляхом заявлення позову про визнання протиправним та скасування листа Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області від 17.08.2018 №1207/1-1073/6-18.
Статтею 47 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У відповідності до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо, зокрема, оскарження бездіяльності суб’єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію. Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Статтею 204 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що головуючий з'ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні або інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Суд зазначає, що уточнений адміністративний позов зі збільшеними позовними вимогами подано поза межами строку, встановленого ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на що подана позивачем 01.04.2019 заява про збільшення позовних вимог підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 47, 204, 241, 248, 256, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Заяву про збільшення позовних вимог залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя Н.М. Майстренко