Ухвала суду № 80860629, 28.03.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2019
Номер справи
280/5469/18
Номер документу
80860629
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

з питань постановлення окремої ухвали суду

28 березня 2019 року Справа № 280/5469/18 м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача-1 ОСОБА_3, відповідача-2 ОСОБА_4, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача ОСОБА_5, представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача ОСОБА_6, представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача ОСОБА_7 розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (69063, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 52/6; ІПН НОМЕР_1)

до 1.Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області (70452, Запорізька область, Запорізький район, с.Григорівка, вул.Радісна, буд.44; код ЄДРПОУ 25218533); 2.Державного реєстратора ОСОБА_8 реєстраційних послуг Запорізької міської ради ОСОБА_4 (69002, м.Запоріжжя, вул.Олександрівська, буд.84)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача ОСОБА_5 (70452, Запорізька область, Запорізькій район, с.Григорівка, вул.Радісна, буд.114; ІПН НОМЕР_2)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача ОСОБА_8 реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69002, м.Запоріжжя, вул.Олександрівська, буд.84; код ЄДРПОУ 40302133)

про визнання протиправними та скасування рішень, скасування дії, поновлення на посаді,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області (далі - відповідач-1), Державного реєстратора ОСОБА_8 реєстраційних послуг Запорізької міської ради ОСОБА_9 (далі - відповідач-2), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 10.12.2018 №1 “Про дострокове припинення повноважень Григорівського сільського голови ОСОБА_1В.”; 2) визнати протиправним та скасувати рішення Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 10.12.2018 №2 “Про дострокове припинення повноважень секретаря Григорівської сільської ради ОСОБА_5І.”; 3) визнати протиправним та скасувати рішення Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 10.12.2018 №3 “Про обрання секретаря Григорівської сільської ради ОСОБА_10”; 4) скасувати реєстраційну дію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 19.12.2018 за №10851070016000427 “Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов’язані зі змінами в установчих документах” щодо Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області, вчинену державним реєстратором ОСОБА_8 реєстраційних послуг Запорізької міської ради ОСОБА_4; 5) поновити ОСОБА_1 на посаді сільського голови Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області з 20.12.2017.

У позовній заяві позивач просить суд постановити окрему ухвалу щодо перевищення своїх повноважень депутатом Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_10 при прийнятті оскаржуваних рішень та їх реєстрації у ОСОБА_8 реєстраційних послуг Запорізької міської ради і направити її прокурору Запорізької області для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Як зазначено у ст.18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутат місцевої ради зобов'язаний: 1) додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів; 2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень; 3) виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, міського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат місцевої ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень. Кожний депутат місцевої ради у раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат місцевої ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.

Згідно з ч.2 ст.19 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради має право: 1) обирати і бути обраним до органів відповідної ради; 2) офіційно представляти виборців у відповідній раді та її органах; 3) пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами; 4) вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; 5) вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю; 6) вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них; 7) висловлюватися щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою; 8) порушувати питання про недовіру сільському, селищному, міському голові, розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування; 9) брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні; 10) вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території; 11) порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій; 12) виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки; 13) ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань ради та її органів до їх опублікування; 14) оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення; 15) об'єднуватися з іншими депутатами місцевої ради в депутатські групи, фракції, які діють відповідно до регламенту ради.

Порядок реалізації зазначених прав депутатів місцевих рад визначається цим Законом, іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад та їх органів, а також регламентом відповідної ради (ч.4 ст.19 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад").

Отже, до повноважень депутата Григорівської сільської ради ОСОБА_10 входить участь у роботі Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області та право ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, виконання доручень ради.

У той же час, депутат Григорівської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_10 не є стороною по цій справі і її дії при прийнятті оскаржуваних рішень та їх реєстрації у ОСОБА_8 реєстраційних послуг Запорізької міської ради не розглядалися в рамках даної справи.

Відповідно до ч.1 ст.249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб’єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Згідно з ч.2 ст.249 КАС України у разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.

Як зазначено у ч.4 ст.249 КАС України, в окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.

З огляду на викладе, суд приходить до висновку, що заява позивача про постановлення окремої ухвали суду не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.241-243, 248, 249 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви позивача про постановлення окремої ухвали суду щодо перевищення своїх повноважень депутатом Григорівської сільської ради ОСОБА_10 при прийнятті оскаржуваних рішень, та їх реєстрації у ОСОБА_8 реєстраційних послуг і направленні її прокурору Запорізької області для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону - відмовити.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: adm.zp.court.gov.ua/sud0870/.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.О. Прасов