Рішення № 80859999, 28.03.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2019
Номер справи
120/399/19-а
Номер документу
80859999
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

28 березня 2019 р. Справа № 120/399/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши в письмовому проваджені в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу:

за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: проспект Юності, 10/23, кімната 1, м. Вінниця, Вінницька область, 21021)

до: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (код ЄДРПОУ 37979905, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21028)

про: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: проспект Юності, 10/23, кімната 1, м. Вінниця, Вінницька область, 21021) до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (код ЄДРПОУ: 37979905, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21028) про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії, у якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці щодо не включення до страхового стажу ОСОБА_1 періоду роботи у середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року, періоду роботи у клубі шахти 1-1 біс ВО «Макіїввугілля» на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року, періоду роботи в об’єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року;

- зобов’язати управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці включити до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи у середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року, період роботи у клубі шахти 1-1 біс ВО «Макіїввугілля» на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року, період роботи в об’єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 27.07.2018 року звернулася до управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці із заявою про призначення пенсії. За результатами розгляду вказаної заяви прийнято рішення про призначення позивачу пенсії за віком з 02.07.2018 року. При цьому, розмір пенсії був визначений з урахуванням страхового стажу 35 років 11 місяців 21 день, що підтверджується розрахунком № 26 від 05.09.2018 року.

Однак, як видно із трудової книжки, відповідачем не враховано при розрахунку страхового стажу наступні періоди роботи позивача, а саме: у середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року, у клубі шахти 1-1 біс ВО "Макїїввугілля" на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року та в об'єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року.

З метою зарахування спірних періодів роботи до страхового стажу, позивачем направлялися до відповідача відповідні листи. Однак, за результатами їх розгляду спірні періоди до страхового стажу позивача не включено. Вважаючи такі дії відповідача протиправними, з метою зобов'язання відповідача вчинити певні дії, позивач звернулась до суду.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 01.03.2019 року відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

20.03.2019 року на адресу суду від управління Пенсійного фонду України в місті Вінниця надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що доводи, наведені у адміністративному позові, не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а тому, не можуть бути задоволені, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 20 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Порядок) затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 визначено перелік документів, необхідних для призначення пенсії, що подаються до органу Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.

При призначенні пенсії не зараховані періоди роботи:

- 27.03.1978 – 13.11.1980, оскільки в трудовій книжці містяться виправлення в даті звільнення;

- 14.11.1980 – 11.10.1981, оскільки в трудовій книжці число звільнення дописано іншим чорнилом;

- 05.12.1991 – 21.04.1992, оскільки дата наказу про прийняття містить виправлення.

Зазначені виправлення в трудовій книжці не завірені належним чином згідно Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом ОСОБА_2 соціального захисту населення України від 29.07.1993 року № 58. Виходячи з наведеного, управління діяло правомірно та відсутні будь-які підстави для задоволення адміністративного позову.

В судове засідання, призначене на 28.03.2019 року, учасники справи не прибули, поряд із цим подали заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідно до частини 3 статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

У пункті 10 частини 1 статті 4 КАС України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на наведене вище, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також достатність письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, суд приходить висновку про можливість розглянути та вирішити справу у письмовому провадженні.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Згідно довідки № 509621539 від 12.01.2015 року позивач має статус внутрішньо переміщеної особи та станом на час розгляду справи в суді перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у місті Вінниці.

Відповідно до звіту розрахунку пенсії за віком управління Пенсійного фонду України в місті Вінниця № 26 від 02.07.2018 року страховий стаж, ОСОБА_1, з урахуванням перетину періодів склав 35 років 11 місяців 21 день.

Листом № 289/4-1 від 14.09.2018 року відповідачем зазначено, що згідно даних трудової книжки управлінням не зараховано період роботи позивача з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року в середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої (містить виправлення в даті звільнення), з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року в клубі шахти 1-1 біс ВО "Макїїввугілля" на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми (в даті звільнення число дописано іншим чорнилом), з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року в Об'єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови (підтерто дату наказу на прийняття).

Визначаючись щодо позовних вимог, суд керується та виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4)безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV(надалі - Закон №1058-IV) законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною ОСОБА_3 України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно п.4 ст.24 Закону України №1058-IV періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Законом, що відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій є Закон України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (надалі - Закон №1788-XII).

Відповідно до ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" трудова книжка є основним документом, що підтверджує загальний стаж роботи. Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється ОСОБА_3 Кабінету Міністрів України № 637 від12.08.1993 року.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості про видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, видані за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Аналіз норм чинного законодавства дозволяє зробити висновок, що необхідність підтверджувати періоди роботи для визначення стажу роботи виникає у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Трудова книжка позивача заповнена відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 року № 162 та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом ОСОБА_2 праці України, ОСОБА_2 юстиції України, ОСОБА_2 соціального захисту населення України 29 липня 1993 року №58.

Суд також зауважує, що статтею 56 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" встановлено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру і тривалості роботи і тривалості перерв.

Отже, суд звертає увагу, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст. 62 ЗУ "Про пенсійне забезпечення").

ОСОБА_3 Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній ( далі - Порядок ).

Пунктом 1 цього Порядку передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Зважаючи на викладене, у разі відсутності відповідних записів у трудовій книжці, особа має право подати до органів пенсійного фонду довідку, що містить інформацію на підтвердження загального страхового стажу.

Згідно п. 18 вказаного Порядку за відсутності документів, про наявний стаж роботи і неможливістю одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, які зазначені в п.17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань неменше двох свідків, які знають заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Як уже зазначалося, відповідачем відмовлено у зарахуванні періоду роботи з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року в середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої (містить виправлення в даті звільнення), з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року в клубі шахти 1-1 біс ВО "Макїїввугілля" на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми (в даті звільнення число дописано іншим чорнилом), з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року в Об'єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови (підтерто дату наказу на прийняття).

Відповідно до трудової книжки позивача, копія якої наявна в матеріалах справи, суд встановив, що у ній є записи під номерами 4, 5 про те, що з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року ОСОБА_1 працювала в середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої; під номерами 6, 7 про те, що з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року ОСОБА_1 працювала в клубі шахти 1-1 біс ВО "Макїїввугілля" на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми; під номерами 10, 12 про те, що з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року ОСОБА_1 працювала в Об'єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови.

На момент внесення у трудову книжку позивача зазначених записів, була чинна Інструкція "Про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах, організаціях", затверджена постановою Держкомпраці СРСР по праці і соціальних питаннях від 20.06.1974 № 162 (Інструкція № 162).

Підпунктом 1.1. Інструкції № 162 було встановлено, що трудова книжка є основним документом трудової діяльності робочих і службовців.

Відповідно до п. 1 ОСОБА_3 Міністрів СРСР та ВЦСПС "Про трудові книжки робітників і службовців" № 656 від 06.09.1973, що була чинна на момент внесення у трудову книжку позивача запису № 21 від 16.05.1992, трудова книжка є основним документом про трудову діяльність робітників і службовців. Трудові книжки ведуться на всіх робітників і службовців державних, кооперативних і громадських підприємств, установ і організацій, які працювали понад 5 днів, у тому числі на сезонних і тимчасових працівників, а також на позаштатних працівників за умови, якщо вони підлягають державному соціальному страхуванню.

Згідно з п.п. 2.11 Інструкції № 162 першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після того ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка. переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюється в такому ж порядку, як і прийом на роботу.

Відповідно до 2.3 Інструкції № 162 усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагородження і заохочення вносяться адміністрацією підприємства після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а при звільнені - в день звільнень повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Пунктом 4.1 Інструкції 162 було передбачено, що при звільненні робітника чи службовця всі записи про роботу, нагородження та заохочення, внесені в трудову книжку за час роботи на даному підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи і печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

З аналізу вказаних нормативно-правових актів випливає, що законодавцем покладено обов'язок ведення трудових книжок на адміністрацію підприємств, тому її не належне ведення не може позбавити позивача права на включення спірного періоду роботи до його страхового стажу і на отримання пенсії з його врахуванням.

Також варто зазначити, що трудовим законодавством України не передбачено обов'язку працівника здійснювати контроль за веденням обліку та заповнення роботодавцем, іншими органами трудової книжки, а тому працівник не може нести і негативних наслідків порушення порядку заповнення його трудової книжки.

Крім того, згідно наявних в матеріалах справи доказів, позивачем вживались усі можливі заходи щодо підтвердження спірного періоду роботи.

Листом Державного архіву Донецької області № 01-23/211вх. від 30.11.2018 року позивача повідомлено про те, що надати архівну довідку про трудовий стаж ОСОБА_1, за періоди роботи у клубі шахти 1-1 біс ВО «Макіїввугілля» на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року та в обєднанні молодіжних спілок Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року за фондами держархіву області неможливо. Крім того зазначено, що запит для розгляду та надання відповіді щодо підтвердження стажу у клубі шахти 1-1 біс ВО направлено до засновника ДП «Орджонікідзевугілля» - ОСОБА_2 енергетики та вугільної промисловості України, а провести пошук документів з особового складу об’єднання молодіжних спілок Червоногвардійського району м. Макіївки, яке знаходилось у м. Макіївка, та направити запит за належністю неможливо, оскільки це тимчасово окупована територія.

ОСОБА_2 енергетики та вугільної промисловості України № 07/19-11310 від 20.12.2018 року позивача повідомлено, що Міненерговугілля не має на збереженні архівних документів з особового складу підприємств, установ та організацій, які знаходяться або коли-небудь знаходилися у сфері управління Міненерговугілля, або у сфері управління центральних органів влади, правонаступником яких є ОСОБА_2. Архівні документи про трудовий стаж працівників, що накопичуються за час діяльності підприємств, установ і організацій, знаходяться на збереженні на підприємствах, установах і організаціях за основним місцем роботи працівника. У випадку ліквідації чи реорганізації підприємств, установ і організацій архівні документи, що нагромадилися за час їхньої діяльності, передаються в упорядкованому стані правонаступникам. Якщо підприємство припиняє свою діяльність без правонаступника – архівні документи передаються до державних архівних установ.

ДП «Макіїввугілля» здійснило перереєстрацію на підконтрольну Україні територію та відомості щодо зміни його місцезнаходження внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, але через галузеві особливості гірничої промисловості фактично не здійснило переміщення та не забезпечило провадження своєї діяльності. З огляду на викладене, не виявляється можливим звернутися до ДП «Макіїввугілля» для сприяння в наданні довідки про підтвердження трудового стажу.

ОСОБА_4 освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації 227/0/167-18/01-19 від 05.12.2018 року позивача повідомлено, що у зв’язку з тим, що м. Макіївка Донецької області належить до населених пунктів, на території яких, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року № 1085-р (зі змінами), органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, департамент не має можливості надати інформацію щодо трудового стажу за період роботи у середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року.

Суд вважає, що не прийняття вказаних відповідачем обставин до уваги для зарахування стажу не може бути підставою для позбавлення конституційного права позивача на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії за віком на умовах відповідно до законодавства України.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави; суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини (далі ЄСПЛ).

ЄСПЛ неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (п.53 рішення у справі «Ковач проти України», п.59 рішення у справі «Мельниченко проти України», п.50 рішення у справі «Чуйкіна проти України», тощо).

Суд повинен оцінювати фактичні обставини справи з урахуванням того, що права, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, мають залишатися ефективними, іншими словами, людину не можна ставити в ситуацію, коли вона завідомо не може реалізувати своїх прав.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, адміністративний позов належить задовольнити.

Розподіл судових витрат здійснено відповідно до вимог ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці щодо не включення до страхового стажу ОСОБА_1 періоду роботи у середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року, періоду роботи у клубі шахти 1-1 біс ВО «Макіїввугілля» на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року, періоду роботи в об’єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року;

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці включити до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи у середній школі № 8 м. Макіївки Донецької області на посаді старшої піонервожатої з 27.03.1978 року по 13.11.1980 року, період роботи у клубі шахти 1-1 біс ВО «Макіїввугілля» на посаді завідувача відділу по роботі з дітьми з 14.11.1980 року по 11.10.1981 року, період роботи в об’єднанні молодіжних організацій Червоногвардійського району м. Макіївки на посаді заступника голови з 05.12.1991 року по 21.04.1992 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: проспект Юності, 10/23, кімната 1, м. Вінниця, Вінницька область, 21021) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці сплачений при звернені до суду судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, адреса: проспект Юності, 10/23, кімната 1, м. Вінниця, Вінницька область, 21021);

Відповідач: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (код ЄДРПОУ: 37979905, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21028).

Рішення у повному обсязі виготовлене: 02.04.2019 року.

Суддя Чернюк Алла Юріївна