
Провадження № 3-2757/19
Справа №760/6135/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2019 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, студента, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 214575 від 25.02.2019 року, ОСОБА_1, 25.02.2019 року о 10 год. 20 хв. в м. Києві по бульв. Чоколівський керував транспортним засобом Ford Orion, д.н.з. НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога, за адресою: м. Київ, вул. Визволителів, 6 у КМНКЛ «Соціотерапія», чим порушив вимоги п. 2.9А ПДР України.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Дії вчинені особою характеризуються умисною формою вини, складають підвищену суспільну небезпеку, становлять небезпеку дорожнього руху та несуть загрозу для його учасників.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що не перебував у стані будь-якого сп'яніння. При поверхневому огляді лікар КМНКЛ «Соціотерапія» повідомив про відсутність ознак наркотичного сп'яніння. Запропонували здати матеріал для лабораторного дослідження та відібрали його. Під час очікування результатів працівники поліції заходили до лабораторії. Через 8-10 хв. працівник КМНКЛ «Соціотерапія» повідомила, що результат є позитивним та виявлено наркотичні засоби.
На підтвердження своїх слів, про те що він не керував транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння ОСОБА_1 було надано суду копію висновку експертного дослідження №053-2-2019 Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи. Із даного висновку вбачається, що ОСОБА_1 самостійно звернувся до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи 26.02.2019 року з метою виявлення наркотичних речовин. Згідно проведеного дослідження сечі від ОСОБА_1 не знайдено наркотичні, лікарські та психотропні речовини.
У зв'язку з вищевикладеним просив суд, закрити адміністративне провадження за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія БД № 214575 від 25.02.2019 року, висновком КМНКЛ «Соціотерапія» від 25.02.2019 року, згідно якого ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння, рапортом поліцейського роти №6 батальйону №2 полку №1 УПП в м. Києві ДПП капрала поліції Крашенініна С.І. з якого вбачається, що за адресою: м. Київ, бульв. Чоколівський, 37 було виявлений транспортний засіб Ford Orion, д.н.з. НОМЕР_2 водій якого порушував вимоги правил дорожнього руху, а саме: вимоги дорожнього знаку 4.1 «Рух прямо». У водія ОСОБА_1 було виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точні відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи є обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється органом /посадовою особою/ за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до частини 1 розділу 1 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МОЗ та МВС України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі - Інструкція), визначено процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), та оформлення результатів такого огляду.
Огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану, визначеними частиною 3 розділу 1 цієї Інструкції.
Відповідно до ст.266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Враховуючи те, що огляд ОСОБА_1 був проведений з порушеннями зазначених вище вимог Закону, а саме аналіз сечі для експертного дослідження було відібрано 26.02.2019 року о 12 год. 45 хв., тобто майже через добу після зупинки його працівниками поліції, суддя на підставі ч. 5 ст. 266 КУпАП не бере наданий ОСОБА_1 висновок до уваги.
Висновком медичного огляду №002084, проведеного Київською міською наркологічною клінічною лікарнею " Соціотерапія" підтверджується той факт, що на час огляду ОСОБА_1 25.02.2019 року о 12 год. 15 хв. він перебував в стані наркотичного сп'яніння.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 був оглянутий в закладі охорони здоров'я в законний спосіб і результатом огляду встановлдено, що він перебував стані наркотичного сп'яніння, чим порушив вимоги ПДР України, зокрема вимоги п. 2.9 а ПДР України водію заборонено управляти транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або знаходячись під дією наркотичних або токсичних засобів.
В силу ст.34 КУпАП обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
В силу ст.35 КУпАП обставиною, яка обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом встановлено вчинення правопорушення в стані наркотичного сп'яніння.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги наведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, керуючись ст. ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, який необхідно сплатити на р/рахунок отримувача: 31113149026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві, код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача /МФО/: 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: отримувач коштів: УК у Солом'янському р-н., код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38050812, р/рахунок отримувача: 31218206026010, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача /МФО/: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя О.І. Курова