Ухвала суду № 80837167, 29.03.2019, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
29.03.2019
Номер справи
522/3316/19
Номер документу
80837167
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

29.03.2019

Справа 522/3316/19

Провадження № 1-кс/522/3955/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2019 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Куцаров В.І., за участю секретаря судового засідання Гасанова Р.Н., слідчого Лук?янчук Є.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого 3 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області Лук?янчук Є.С., про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий 3 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області Лук?янчук Є.С. звернулась до суду із клопотанням про арешт майна.

Як вбачається з клопотання слідчого, третім відділом розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019160000000006 від 28.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стало повідомлення про злочин ОУ ГУ ДФС в Одеській області.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи ТОВ «Спецінформ безпека» (код ЄДРПОУ 33659565) в період з січня 2016 по листопад 2018 року, шляхом здійснення безтоварних господарських операцій з придбання послуг (товарів) у підприємств з ознаками фіктивності занизили податок на додану вартість у розмірі 1 766 284, 32 грн. що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів у значних розмірах.

Згідно матеріалів ОУ ГУ ДФС в Одеській області, встановлено, що основним видом діяльності ТОВ «Спецінформ безпека» є діяльність приватних охоронних служб, а саме надання фізичної охорони об`єктам. ТОВ «Спецінформ безпека» здійснює придбання послуг (товарів) у підприємств,яких визнано фіктивними судом та такими, що мають ознаки фіктивності,та таким чином здійснює заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету.

Згідно аналізу інформаційної системи «Податковий блок» встановлено, що підприємства-контрагенти ТОВ «Спецінформ безпека» купують товари широкого асортименту, а саме, сигарети, будівельні блоки, посуд, кухонну побутову техніку, фрукти, харчові продукти, паливні конденсати, виконують будівельні роботи та інше, тобто на них відбувається обрив ланцюга постачання послуг. Крім того, встановлено, що підприємства, в який здійснюється придбання послуг не мають належної кількості трудових ресурсів та не мають змоги надати послуги в тому об`ємі, що вказується у податковій звітності.

Висновком економічного дослідження №67 від 18.01.2019, встановлено, що за податковими деклараціями з податку на додану вартість за звітні періоди січень 2016 - листопад 2018, за умови фіктивності (недійсності) фінансово-господарських операцій з контрагентами-постачальниками ТОВ «Спецінформ безпека», заниження розміру податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, документально підтверджується на суму 1 766 284, 32 грн.

Проведеними оперативними заходами встановлено, що керівником та бухгалтером ТОВ «Спецінформ безпека» виступає гр. ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований та фактично мешкає за адресою АДРЕСА_1

Одним з доказів умисного ухилення від сплати податків являються первинні бухгалтерські, облікові та інші документи, чорнові записи, носії електронної інформації, які відображають об`єми, хронологію та інші дані про фактичні фінансово - господарські операції, що є об`єктами оподаткування.

З метою відшукання доказів, що вказують на факти умисного ухилення від сплати податків, на виконання ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси Куцарова В.І. про проведення обшуку, 12.03.2019 проводився обшук за адресою: АДРЕСА_1.

За результатами проведення якого виявлено та вилучено:

?Блокнот зеленого кольору з чорновими записами у яких містяться: назви об`єктів, що охороняються ТОВ «Спецінформ безпека», з адресами розташування та контактними даними; інформація щодо рівней охорони на обєктах; записи, що свідчать про перевірку несення служби на об`єктах, з помітками про необхідність перевірки актів; записи про кількість працівників ТОВ «Спецінформ безпека» та ТОВ «Служба безпеки бізнесу»; інформаця щодо тендерної діяльності;

?Блокнот зеленого кольору з чорновими записами (контактні дані ТОВ «Сліжба безпеки бізнесу»; інформацією щодо свідоцтв охоронників; списом працівників ТОВ «Спецінформ безпека», ТОВ «Трансфорт», ВП «Южно -Українська АЕС», АТ «Укртрансгаз», ДГП «Укргеофізика») та товарними чеками на покупку спец-засобів, бейджиків, жерналів та ін.).

Таким чином, виявлені та вилучені в ході обшуку по кримінальному провадженню первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи, печатки та грошові кошти згідно положень ст.ст. 98, 99 КПК України є речовими доказами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлююється під час криміанльного провадження, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них.

Виявлення та вилучення у в ході обшуку вказаних речей та документів свідчить про володіння, користування чи розпорядження службовими особами ТОВ «Спецінформ безпека» вказаними речами та документами.

Враховуючи викладене, у органа досудового розслідування є підстави та розумні підозри вважати, що вилучені у ході обшуку речі та документи є доказом умисного ухилення від сплати податків, а саме були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, ТМЦ, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Завданням та підставою для арешту майна є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на зацікавленість службових осіб ТОВ «Спецінформ безпека» у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведенню досудового розслідування.

Також, вилучені речі та документи необхідні для подальшого проведення судових експертиз, оскільки можуть містити сліди вчинення кримінального правопорушення.

У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання про накладення арешту на вищезазначене майно та просив його задовольнити в повному обсязі з наведених підстав.

Розглянувши клопотання, вивчивши надані матеріали, заслухавши слідчого, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Вилучені предмети, відповідно до ст. 98 ч. 1 КПК України, містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Згідно до ч. 2 ст.167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову. стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження. Слідчий, чи прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладене арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, у випадку необхідності збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що вказане майно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегло на собі його сліди або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Аналіз наданих матеріалів дозволяє суду у відповідності до вимог ст. 173 КПК України зробити висновок про достатність доказів, що вказують на наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого КПК України, та можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.

Відповідно до ст. 13 Конституції України «держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності». Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності (ст. 41 Конституції України).

Відповідно до ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Враховуючи, що майно, яке зазначене в клопотанні, є предметом кримінального правопорушення, та те, що незастосування арешту даного майна може призвести до зникнення, втрати або пошкодження даного майна та настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, суд вважає, що слідчим доведено необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 КПК України.

Таким чином, існують всі передбачені Законом підстави для арешту зазначеного майна.

Керуючись ст. ст. 130,131 167-173, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого 3 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області Лук?янчук Є.С., про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на вилучені в ході проведеного обшуку за адресою: АДРЕСА_1 речі та документи, а саме:

?Блокнот зеленого кольору з чорновими записами у яких містяться: назви об`єктів, що охороняються ТОВ «Спецінформ безпека», з адресами розташування та контактними даними; інформація щодо рівней охорони на обєктах; записи, що свідчать про перевірку несення служби на об`єктах, з помітками про необхідність перевірки актів; записи про кількість працівників ТОВ «Спецінформ безпека» та ТОВ «Служба безпеки бізнесу»; інформаця щодо тендерної діяльності;

?Блокнот зеленого кольору з чорновими записами (контактні дані ТОВ «Сліжба безпеки бізнесу»; інформацією щодо свідоцтв охоронників; списом працівників ТОВ «Спецінформ безпека», ТОВ «Трансфорт», ВП «Южно -Українська АЕС», АТ «Укртрансгаз», ДГП «Укргеофізика») та товарними чеками на покупку спец-засобів, бейджиків, жерналів та ін.).

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: