Постанова № 80836354, 29.03.2019, Доброславський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Комінтернівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
29.03.2019
Номер справи
504/884/19
Номер документу
80836354
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 504/884/19

3/504/537/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.03.2019смт.Доброслав

Комінтернівський районний суду Одеської області у складі:

головуючого судді - Доброва П.В.,

секретаря - Данько Т.В.,

за участю прокурора - Ващук Л.В.,

правопорушника - ОСОБА_2.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеса, громадянки України, депутата Красносільської сільської ради Лиманського району Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН- НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

До Комінтернівського районного суду Одеської областіз Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до адміністративних матеріалів наданих суду встановлено, що ОСОБА_2 будучи депутатом Красносілької сільської ради Лиманського району Одеської області, несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, так гр. ОСОБА_2 згідно ст. 3 п. 1 п.п. "б" Закону України "Про запобігання корупції" є суб`єктом відповідальності.

Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно. У відповідності до ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» державні службовці зобов`язані щорічно, до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, для суб`єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останнім днем подання декларації за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2018 року.

ОСОБА_2 надала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік несвоєчасно, а саме: 03.05.2018, чим було потрушено вимоги чинного законодавства.

В судовому засіданні ОСОБА_2 , вину в скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП не визнала, зазначивши, що правопорушення вчинила, у зв`язку з відсутністю доступу до системи.

Прокурор Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області Ващук Л.В. зазначила, що вина ОСОБА_2 доведена, тому просила суд визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КупАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративногоправопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саменесвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП та їй слід обрати адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у проваджені по справі про адміністративне правопорушення, особою на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1,283,284 КУпАП України, ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» суд,

постановив:

ОСОБА_2 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 , на користь держави судовий збір у сумі 384 грн. 20 коп.

Судовий збір має бути сплачений на наступні реквізити: УК у Лиман.р-ні/Лиманськ.р-н/22030101, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37984056, банк: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: 31218206015270, код платежу 22030101.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.

Постанова підлягає зверненню до виконання на протязі трьох місяців з дня набрання законної сили.

Суддя П.В. Добров