
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 березня 2019 року № 826/7743/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., за участю секретаря судового засідання Стеценко А.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справуза позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Євро Пауер» доГоловного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішенняпредставники сторінпозивача - Ополенець І.В.; відповідача - Мазира Н.О.,
ВСТАНОВИВ:
18.05.2018 ТОВ «Євро Пауер» (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДФС м. Києві (надалі - відповідач), в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення від 12.02.2018 № 0003634004 в частині застосування до ТОВ «Євро Пауер» штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 120 092,65 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що постановою КМУ № 114 від 24.02.2016 «Про порядок ведення єдиного реєстру акцизних накладних» передбачено, що для реєстрації акцизні накладні надсилаються до ДФС в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи, протягом операційного дня, який триває щодня з 8 год. до 19 год.; квитанція про прийняття акцизної накладної/розрахунку коригування до реєстрації або квитанція про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування із зазначенням причин такого неприйняття надсилається контролюючим органом платнику податків протягом операційного дня; якщо протягом операційного дня платнику податків не надіслано квитанції, акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими у реєстрі; розрахунки коригування № № 57, 58, 59, 60, 61 від 25.12.2017 до акцизних накладних після проставлення електронного цифрового підпису директора були надіслані позивачем для реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних 09.01.2017 в операційний час, а саме: о 17:38 год., тобто в граничні терміни, встановлені ст. 231 ПК України; однак в цей день позивачу не було надіслано ані квитанції про прийняття, ані квитанції про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування до реєстрації; таким чином відповідно до п. 231.6 ст. 231 ПК України вказані розрахунки коригування вважаються зареєстрованими відповідачем; за таких обставин податкове повідомлення-рішення від 12.02.2018 № 0003634004 є необґрунтованим та підлягає скасуванню в частині застосування до ТОВ «Євро Пауер» штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 120 092,65 грн.
Справу відповідно до протоколу автоматизованого розподілу було передано судді Пащенку К.С.
24.05.2018 ухвалою суду було відкрито провадження в адміністративній справі № 826/7743/18 та призначено справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні на 17.07.2018.
09.07.2018 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить суд в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначає, що відповідно до п. 231.6 ст. 231 ПК України реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання; підтвердженням про прийняття акцизної накладної/розрахунку коригування є квитанція, яка надсилається протягом операційного дня; позивач зареєстрував акцизні накладні, інформацію щодо яких наведено в Акті перевірки, з порушенням законодавчо встановлених строків, що підтверджується в системі СЕАРП квитанціями про отримання (№ 1-АН) та прийняття (№2-АН); за вказаних обставин до позивача були застосовані штрафні санкції, визначені п. 120-2.1 ст. 120-2 ПК України.
17.07.2018 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, що розрахунки коригування були подані ним в межах граничного строку, що підтверджується роздруківками із програми M.E.doc.
В судовому засіданні 17.07.2018 суд, заслухавши представників сторін, ухвалив закінчити підготовче провадження по справі та призначити справу до судового розгляду на 21.08.2018.
В судовому засіданні 21.08.2018 суд, заслухавши представників сторін та дослідивши докази по справі, зважаючи на заявлене клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, ухвалив адміністративну справу, відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України, розглядати в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ГУ ДФС у м. Києві було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих ТОВ «Євро Пауер» у декларації акцизного податку.
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «Євро Пауер» граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних наступних акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних: № 57 від 25.12.2017, № 58 від 25.12.2017, № 59 від 25.12.2017, № 60 від 25.12.2017, № 61 від 25.12.2017, № 355 від 20.09.2017, № 1321 від 05.12.2017, № 1320 від 05.12.2017, № 1482 від 11.12.2017, № 1324 від 05.12.2017, № 1372 від 05.12.2017, № 1323 від 05.12.2017, № 1325 від 05.12.2017, № 357 від 20.09.2017, № 351 від 20.09.2017, № 354 від 20.09.2017, № 352 від 20.09.2017.
За результатами перевірки складено Акт № 52/26-15-40-04/41047794 від 19.01.2018, на підставі якого 12.02.2018 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003634004 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 120 104,17 грн.
Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся до ДФС України із скаргою (вих. № 23/02/18-1 від 23.02.2018), в якій просив податкове повідомлення-рішення від 12.02.2018 № 0003634004 скасувати в частині застосування до ТОВ «Євро Пауер» штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 120 092,65 грн.
Рішенням про результати розгляду скарги (вих. № 14413/6/99-99-11-03-01-25 від 25.04.2018) ДВС України залишила податкове повідомлення-рішення від 12.02.2018 № 0003634004 без змін, а скаргу позивача - без задоволення.
Не погоджуючись із податковим повідомлення-рішенням від 12.02.2018 № 0003634004 в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 120 092,65 грн., позивач звернувся із позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 та ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пп. 14.1.60-1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПК України, в редакції чинній станом на день виникнення спірних правовідносин), Єдиний реєстр акцизних накладних - реєстр відомостей щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами.
Підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 ПК України визначено, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
За правилами п. 231.1 ст. 231 ПК України платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального.
Згідно з п. 231.2 ст. 231 ПК України форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
За приписами п. 231.3 ст. 231 ПК України акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами «г» та «ґ» пункту 231.1 цієї статті, не заповнюються.
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Для цілей цього пункту під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.
Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.
Пунктами 231.5-231.6 ст. 231 ПК України встановлено, що при реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов'язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального.
З метою отримання особою, яка реалізує пальне, зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального, така особа, що реалізує пальне, надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманим особою, яка реалізує пальне.
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
За приписами п. 231.7 ст. 231 ПК України, якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних:
особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального;
отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.
Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку.
Механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних (далі - розрахунок коригування) за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - Реєстр), надання даних, які містяться в Реєстрі визначений Порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 114 (далі Порядок № 114).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі відповідно до порядку подання податкових документів в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи у порядку, визначеному законодавством.
Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день для реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі триває щодня з 8 до 19 години.
Згідно з пунктом 6 Порядку № 114 для реєстрації в Реєстрі платник акцизного податку здійснює шифрування акцизних накладних/розрахунків коригування, на які накладено електронний цифровий підпис, та надсилає їх до ДФС за допомогою засобів телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронні документи та електронний документообіг». Електронний примірник акцизної накладної / розрахунку коригування зберігається у платника акцизного податку.
Відповідно до статті 14 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб'єктів електронного документообігу.
Статтею 15 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" визначено, що суб'єкти електронного документообігу, які здійснюють його на договірних засадах, самостійно визначають режим доступу до електронних документів, що містять конфіденційну інформацію, та встановлюють для них систему (способи) захисту.
Пунктом 7 Порядку № 114 встановлено, що акцизні накладні / розрахунки коригування, які надійшли до ДФС, розшифровуються, перевіряються електронні цифрові підписи, визначається відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту) та за відсутності причин для їх неприйняття вносяться відомості, що містяться в акцизних накладних / розрахунках коригування, до Реєстру.
Відповідно до п. 8 Порядку № 114 з метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної / розрахунку коригування платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді, в якій зазначаються реквізити такого документа, відповідність електронного документа вставленому формату (стандарту), результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про платника акцизного податку, який реалізує пальне, дата і час прийняття, реєстраційний номер.
Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня за допомогою засобів телекомунікаційних систем платникові акцизного податку, який здійснює реєстрацію акцизної накладної / розрахунку коригування. Електронний примірник квитанції зберігається у ДФС.
Згідно із п.9 Порядку № 114 квитанція про неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування із зазначенням причини, на яку накладається електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ДФС, надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку за допомогою засобів телекомунікаційних систем.
За правилами п. 10 Порядку № 114 датою та часом надання акцизної накладної / розрахунку коригування до ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.
Якщо протягом операційного дня платникові акцизного податку не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття акцизної накладної / розрахунку коригування, вони вважаються зареєстрованими у Реєстрі.
Таким чином з наведеного вбачається, що платник податку зобов'язаний зареєструвати акцизну накладну/розрахунок коригування протягом 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Для реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування платник податків зобов'язаний надіслати їх до ДФС в електронній формі протягом операційного дня, який триває з 8 до 19 години.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.12.2017 позивачем було складено розрахунки коригування до акцизних накладних: № 57, № 58, № 59, № 60, № 61.
Граничним терміном реєстрації вказаних розрахунків в Єдиному реєстрі акцизних накладних є 09.01.2018.
09.01.2018 о 17 год. 38 хв. позивач надіслав розрахунки коригування до акцизних накладних № 57, № 58, № 59, № 60, № 61 до контролюючого органу, що підтверджується роздруківкою з програми M.E.doc.
За таких обставин, суд вважає, що позивач своєчасно та належним чином виконав покладений на нього чинним законодавством обов'язок по реєстрації розрахунків коригування протягом 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.
Разом з тим, як вбачається із наявних в матеріалах справи квитанцій, розрахунки коригування № 57, № 58, № 59, № 60, № 61 від 25.12.2017 були отримані державною фіскальною службою лише 10.01.2018, тобто наступного дня після їх надсилання позивачем, що стало підставою для накладення на позивача штрафу, передбаченого п. 120-2.1 ст. 120 ПК України.
Так, згідно із п. 120-2.1ст. 120-2 ПК України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування.
Проте, на думку суду, накладення штрафу за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних можливе лише у випадку вини самого платника акцизного податку.
Втім із матеріалів даної справи вбачається, що позивач сумлінно виконав свій обов'язок та надіслав розрахунки коригування до акцизних накладних в ДФС в межах граничного терміну, встановленого п. 231.6 ст. 231 ПК України.
За таких обставин суд не вбачає правових підстав для накладення на позивача штрафних (фінансових) санкцій, передбачених п. 120-2.1ст. 120-2 ПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В свою чергу відповідачем не спростовано доводів позивача та не надано суду жодних належних і допустимих у розумінні ст. 73 КАС України доказів, які б підтверджували правомірність прийняття спірного рішення про застосування штрафних санкцій.
Суд відзначає, що відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, висловленій, зокрема у пар. 45 рішення в справі «Бочаров проти України», пар. 53 рішення в справі «Федорченко та Лозенко проти України», пар. 43 рішення в справі «Кобець проти України», при оцінці доказів і вирішенні спору суду слід керуватися критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Тобто, встановлюючи істину в справі слід базуватися передусім на доказах, які належно, достовірно й достатньо підтверджують ті чи інші обставини таким чином, щоби не залишалося щодо них жодного обґрунтованого сумніву.
Зібрані ж і досліджені матеріали даної справи не підтверджують і не обґрунтовують достатнім чином заперечення відповідача та не вказують на відповідність прийнятого ним рішення нормам закону та основоположним засадам податкового законодавства.
Відтак, беручи до уваги все вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також їх письмові доводи, суд приходить до обґрунтованого висновку про те, що позов підлягає задоволенню, а оспорюване податкове повідомлення-рішення від 12.02.2018 № 0003634004 скасуванню в частині застосування до ТОВ «Євро Пауер» штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 120 092,65 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З наведеного випливає, що за правилами ч. 1 ст. 139 КАС України, судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки в даному випадку суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, то судові витрати підлягають відшкодуванню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, як то відповідача у справі.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 9, 72-78, 241-246, 250 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Пауер» - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві від 12.02.2018 № 0003634004 в частині стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Пауер» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 120 092,65 грн. (сто двадцять тисяч дев'яносто дві гривні шістдесят п'ять копійок).
3. Стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (код ЄДРПОУ: 39439980, адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) за рахунок бюджетних асигнувань на користь на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Пауер» (код ЄДРПОУ: 41047794; 02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 19) сплачений судовий збір у розмірі 1801,40 грн. (одна тисяча вісімсот одна гривня 40 копійок).
Рішення, відповідно до ст. 255 КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма часниками справи, якщо таку скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до пп. 15.5 п. 1 Розділу VII Перехідні положення КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя К.С. Пащенко