
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/1117/18-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
В поданому до суду адміністративному позові, з урахуванням поданої нової редакції позову, позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати протиправними дії Центрально-Західного регіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України щодо невключення у довідку про розмір грошового забезпечення, згідно абзацу 7 пункту 5 Порядку №45 та статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших", надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії, які отримував ОСОБА_1, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії;
- зобов'язати Центрально-Західне регіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір грошового забезпечення для нарахування ОСОБА_1 пенсії, із зазначенням відомостей про додаткові види грошового утримання станом на 01.03.2018 р.;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.03.2018 року на підставі довідки Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України, з урахуванням раніше сплачуваних до перерахунку пенсій додаткових видів грошового утримання, а саме: надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% посадового окладу, з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, премії у розмірі 130% посадового окладу та надбавки за роботу, що передбачає доступ до інформації, що містить державну таємницю у розмірі 10 % посадового окладу.
В обґрунтування позовних вимог, викладених у позові та відповіді на відзив, позивач вказував, що відповідачами під час виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» порушено приписи абзацу 7 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших»» №45 від 13.02.2008 р. та статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших" та не враховано надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії, які отримував ОСОБА_1, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії.
Центрально-Західне регіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України у відзиві на позов зазначає, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у позивача виникла право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року. Водночас, вказаною постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших»» №45 від 13.02.2008 р., якими встановлено форму довідки та її складові, серед яких відсутні та складові заробітної плати, як: надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії. У зв'язку із зазначеним, Центрально-Західне регіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України стверджує, що у довідку про грошове забезпечення позивача були включені усі складові заробітної плати, які передбачені вимогами чинного законодавства на час перерахунку пенсії ОСОБА_1, а тому просить суд відмовити у задоволені позовних вимог.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області подало до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просило у задоволенні позовних вимог позивачу відмовити. У відзиві пенсійним органом зазначено про безпідставність позовних вимог, оскільки пенсійним органом проведено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки та включених до неї складових заробітної плати, яка була складена Центрально-Західне регіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України. Додаткові складові заробітної плати, про які зазначає позивач у позові, не були враховані пенсійним органом, оскільки були відсутні та не включені до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1. Також пенсійний орган відмітив, що обрахунок та включення додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача відноситься до компетенції органу, в якому працював пенсіонер. З вказаних підстав, пенсійний фонд просив відмовити у задоволені позову ОСОБА_1.
10.12.2018 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання по справі на 31.01.2019 року.
Підготовче засідання, призначене на 31.01.2019 р. не відбулося у зв'язку із неявкою учасників справи, які належним чином були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи. 24.01.2019 р. через концелярію суду від відповідача - Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. 30.01.2019 р. через концелярію суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності. У зв'язку із вказаним вирішено призначити судове засідання на 25.02.2019 року.
Судове засідання, призначене на 25.02.2019 р., не відбулось у зв'язку із неявкою в судове засідання учасників справи. До суду надійшли клопотання від учасників справи про розгляд справи без їх участі на підставі наявних доказів. Позивач зазначив, що підтримує позов з підстав викладених у позові та відповіді на відзиви відповідачів. Відповідачі зазначили, що заперечують проти позову з підстав викладених у відзивах на позов. У зв'язку із вказаним, суд закрив підготовче провадження та перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Оцінивши повідомлені учасниками справи обставини, суд вважає, що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до наступних висновків.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року.
Згідно довідки, складеної Центрально-Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 визначено складові грошового забезпечення позивача: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним званням), надбавку за вислугу років. (а.с. 48)
30.07.2018 р. представник позивача надсилав до Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області адвокатські запити щодо довідки про розмір грошового забезпечення позивача, складових розміру грошового забезпечення та відомості про склад пенсії. (а.с.18).
07.08.2018 р. Центрально-Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на адвокатський запит від 30.07.2018 р. надало відповідь із довідкою щодо додаткових видів грошового утримання та довідкою про розмір грошового забезпечення за останні два роки. (а.с. 23-25).
14.08.2018 р. Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на адвокатський запит від 30.07.2018 р. надало відповідь із зазначенням, що згідно із довідкою про грошове забезпечення, за нормами чинними на 01.03.2018 р., грошове забезпечення позивача складається із посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним званням) та надбавки за вислугу років. Основний розмір пенсії склав 7402,50 грн із розрахунку 70% грошового забезпечення. (а.с. 19).
Також позивач надав до суду звернення від 26.09.2018 р. до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням довідки грошового утримання, виходячи із посадового окладу, окладу за звання, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій. (а.с. 20, 21).
До матеріалів справи додано довідку Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції про додаткові види грошового забезпечення у грудні 2013 - листопаді 2015 року, в яких визначено надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії. (а.с. 24, 25).
Не погоджуючись із діями Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103, надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії, а також з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо не проведення перерахунку пенсії позивача, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103, з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України; Законом України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393"; постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб"; постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Згідно частини першої та другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Щодо позовних вимог про: визнання протиправними дії Центрально-Західного регіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України щодо невключення у довідку про розмір грошового забезпечення надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії, які отримував ОСОБА_1, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії; зобов'язання Центрально-Західне регіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір грошового забезпечення для нарахування ОСОБА_1 пенсії, із зазначенням відомостей про додаткові види грошового утримання станом на 01.03.2018 р., суд зазначає наступне.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України від 20.12.91 N 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з ч. 2 ст. 51 Закону N 2011-XII регламентовано, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Статтею 63 Закону N 2262-XII передбачено, що призначені військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
30.08.2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова N 704), відповідно до якої затверджено нові схеми тарифних розрядів зазначених осіб.
З метою виконання Постанови N 704 та статті 63 Закону N 2262-XII Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 прийнято постанову N 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі-Постанова N 103), якою установлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 N 45 (далі - Порядок N 45).
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України N 103 від 21 лютого 2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" до Порядку N 45 внесено зміни.
Так, у відповідності до п. 1 Порядку N 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку N 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мінюсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзвязку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно з п. 3 Порядку N 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до п. 5 Постанови N 103 прерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45.
Пунктом 5 Порядку N 45 визначено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Суд звертає увагу позивача, що в пункті 5 Порядку N 45 та додатку №2 до Порядку №45 не передбачено складових розміру грошового забезпечення: надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії
Також, постановою N 103 передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Судом встановлено, що Центрально-Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103, складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 та визначено складові грошового забезпечення позивача: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним званням), надбавку за вислугу років, відповідно до вимог п. 5 Порядку N 45.
З вказаних підстав суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог про: визнання протиправними дії Центрально-Західного регіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України щодо не включення у довідку про розмір грошового забезпечення надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці та премії, які отримував ОСОБА_1, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії; зобов'язання Центрально-Західне регіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір грошового забезпечення для нарахування ОСОБА_1 пенсії, із зазначенням відомостей про додаткові види грошового утримання станом на 01.03.2018 року.
Щодо позовних вимог про: зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01.03.2018 року на підставі довідки Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України, з урахуванням раніше сплачуваних до перерахунку пенсій додаткових видів грошового утримання, а саме: надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% посадового окладу, з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, премії у розмірі 130% посадового окладу та надбавки за роботу, що передбачає доступ до інформації, що містить державну таємницю у розмірі 10 % посадового окладу, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що Центрально-Західним регіональним управлінням з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України направлено до пенсійного органу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, на підставі якої проведено перерахунок пенсії та відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з врахуванням наступних складових: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням та надбавку за вислугу років.
Як вбачається із наявного в матеріалах справи листа Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 14.08.2018 р., згідно із довідкою про грошове забезпечення, за нормами чинними на 01.03.2018 р., грошове забезпечення позивача складається із посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним званням) та надбавки за вислугу років. Основний розмір пенсії склав 7402,50 грн із розрахунку 70% грошового забезпечення.
Таким чином, пенсійним органом правомірно проведено перерахунок пенсії позивача на виконання Постанови N 103, згідно наданої довідки Центрально-Західним регіональним управлінням з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Крім того, суд наголошує, що Порядком N 45 чітко визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, а саме, державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку, в свою чергу Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.
З огляду на викладене, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
У зв'язка із визнанням судом, що довідка Центрально-Західного регіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача відповідно до Постанови №103 складена із врахуванням усіх складових пенсій, що визначено Порядок №45, підстав для задоволення позовних вимог заявлених щодо Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області немає.
З вказаних підстав суд відмовляє у задоволені позову у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачами доведено правомірність вчинених дій та законність прийнятих рішень, з підстав зазначених у відзивах на позов, а тому у задоволені позову суд відмовляє у повному обсязі.
Згідно з вимогами статей 132-143 КАС України суд не вирішує питання щодо розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України ,-
В И Р І Ш И В:
1. Відмовити у задоволені позову у повному обсязі.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Найменування сторін:
позивач:
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1);
відповідачі:
Центрально-Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (вул. Брацлавська, 2 "А", м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 40867306);
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбурзька, 7А, м.Чернівці, 58022, код ЄДРПОУ 40329345).
Суддя Т.М. Брезіна