
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2019 р. Справа №480/378/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко І.Г.,
за участю секретаря судового засідання - Мельник О.П.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 (далі - позивач, ОСОБА_3В.) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (далі - відповідач, ГУ Держгеокадастру у Сумській області), в якій просив:
1) визнати протиправною та скасувати відмову ГУ Держгеокадастру у Сумській області у наданні дозволу ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2.00 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області, викладену у листі від 18.01.2019 №С-16387-440/21-19;
2) зобов'язати ГУ Держгеокадастру у Сумській області надати дозвіл ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2.00 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області.
Свої вимоги мотивував тим, що відмова відповідача у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою суперечить нормам Земельного кодексу України. Відмічає, що підставою для відмови в наданні дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Однак, в даному випадку, відповідач жодної з них у відповіді не навів.
Ухвалою суду від 05.02.2019 вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Представником відповідача було подано відзив на позовну заяву (а.с.22-30), в якому представник, з урахуванням поданих доказів, просив відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що ГУ Держгеокадастру у Сумській області на звернення позивача листом від 18.01.2019 повідомило, що відповідно до рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 №2/1 начальники головних управлінь Держземагентства в областях за зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок мають забезпечити обов’язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою. Яструбинська сільська рада листом повідомила, що спірна земельна ділянка запланована сільською радою для виставлення на земельні торги.
Також, представник у відзиві зазначив, що наказом ГУ Держгеокадастру у Сумській області внесено зміни до додатку 1 наказу ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 09.04.2014 №23, а саме, до переліку вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які можуть бути продані на земельних торгах, додано земельну ділянку загальною площею 17.20 га (рілля) на території Яструбинської сільської ради Сумського району (кадастровий масив 5924789800:03:002), до якої, у свою чергу, входить земельна ділянка орієнтовною площею 2.0 га, яку бажає отримати у власність ОСОБА_3
Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів та у розумінні ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України має невідповідність місця розташування.
Крім того, зазначив у відзиві, що вимога зобов’язати відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою є втручанням в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства. Суд не вправі зобов’язати відповідача до вчинення тих дій, які згідно із земельним законодавством України можуть здійснюватися лише за його розсудом.
Представник позивача подав до суду відповідь на відзив (а.с.33-36), відповідно до якого просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, а посилання на наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 13.02.2019 №49 вважає необґрунтованим.
Стверджує, що посилання на наказ від 13.02.2019 є необґрунтованим, оскільки він не був покладений в основу оскаржуваного рішення.
Відмічає, що відповідно до інформаційної довідки міськрайонного управління у м. Суми та Сумському районі ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 17.01.2019 р. № 102/415-19 та інформації з Публічної кадастрової карти України, бажана земельна ділянка позивача не сформована.
У наказі ГУ Держгеокадастру у Сумській області № 49 від 13.02.2019 зазначені кадастрові номери земельних ділянок, що знаходяться за межами населеного пункту на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області, зазначено 5924789800:03:002 та 5924789800:02:001. але позивач претендує на приватизацію земельної ділянки за кадастровим номером 5924789800:02:002.
Ухвалою суду від 27.02.2019 було задоволено клопотання представника позивача та ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання на 26.03.2019 (а.с.40).
Представник відповідача подав до суду заперечення на відповідь на відзив (а.с.42-43), в якому зазначив, що наказом ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 01.03.2019 № 123 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності для подальшого формування лотів для продажу на земельних торгах (аукціоні) права оренди на земельну ділянку загальною площею 17,2000 га, кадастровий номер 5924789800:02:002:0075.
У запереченні на відповідь на відзив представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача просив позов задовольнити з підстав, викладених у позові на відповіді на відзив.
Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві та запереченні на відповідь на відзив.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що 19.12.2018 позивач звернувся до ГУ Держгеокадастру у Сумській області з заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2га за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка розташована за межами населеного пункту на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області (а.с.24). До заяви було додано графічні матеріали, на яких зазначене бажане розташування та розмір земельної ділянки (код КОАТУУ 5924789800:02:002:_), копія паспорту та копія документа про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі, копію посвідчення учасника бойових дій, копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (а.с.15-16,18,24).
Листом від 18.01.2019 №С-16387-440/21-19 (а.с.12) відповідач повідомив ОСОБА_3 про неможливість задоволення поданої заяви, у зв’язку з тим, що відповідно до рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 №2/1 начальникам головних управлінь Держземагентства в областях за зверненнями юридичних та фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не перебувають у їхньому користуванні з 15 жовтня 2014 року забезпечити обов’язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою. Згідно листа Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області від 08.01.2019 №26-02-15 дана земельна ділянка запланована сільською радою для виставлення на земельні торги
Також було зазначено, що згідно розпорядження Кабінету ОСОБА_4 України від 01 квітня 2014 року №333-р і від 22 вересня 2016 №688-р передбачається розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками, у тому числі за межами населених пунктів. Враховуючи вищевикладене, Головне управління не може не приймати до уваги позицію сільської ради під час прийняття рішення щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. “а” ч.3 ст. 22 Земельного кодексу України від 25.10.2001 №2768-ІІІ (далі – Земельний кодекс України) землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства. Згідно ч.4 ст. 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Порядок передачі земельних ділянок у власність громадян врегульовано ст.118 Земельного кодексу України відповідно до частин 6-7 якої громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення, серед іншого, особистого селянського господарства, у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_4 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_5 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Тобто, стаття 118 Земельного кодексу України містить виключний перелік підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою. Відповідач, в силу вимог Земельного кодексу України та покладених на нього обов'язків, зобов'язаний в кожному випадку дослідити фактичні обставини повно та всебічно для з'ясування наявності чи відсутності встановлених законом підстав для відмови в задоволенні заяви. Однак, жодної з наведених у частині 7 статті 118 Земельного кодексу України підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою відповідачем не зазначено.
Відповідач, розглядаючи заяву ОСОБА_3 від 19.12.2018, повинен був прийняти одне з двох рішень: надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати мотивовану відмову у його наданні. При цьому, у випадку надання відмови, ГУ Держгеокадастру у Сумській області повинно було керуватись лише тими підставами, виключний перелік яких визначено у ст.118 Земельного кодексу України.
Натомість, у листі від 18.01.2019 (а.с.12) відповідач, без посилання на будь-які норми, визначені Земельним кодексом України для розгляду таких звернень, повідомляє про неможливість задоволення заяви ОСОБА_3 з посиланням на лист Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області щодо заплановано виставлення сільською радою земельної ділянки на торги (а.с.27) та на рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 №2/1, та про те, що Головне управління не може не приймати до уваги позицію сільської ради під час прийняття рішення щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.
Однак, вказана підстава для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою є необґрунтованою та не передбачена приписами Земельного кодексу Україну. Також, в самому листі, всупереч вказаним вище приписам Земельного кодексу України, відповідачем не зазначено, в чому саме місце розташування земельної ділянки, що планується до відведення, не відповідає вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, чи генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Посилання відповідача у листі від 18.01.2019 на рішення колегії Держземагентства України від 14.10.2014 №2/1, яким, доручено начальникам головних управлінь Держземагентства в областях за зверненнями фізичних осіб щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не перебувають у їхньому користуванні, що надходитимуть з 15 жовтня 2014 року, забезпечити обов'язкове направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності на етапі надання згоди на розроблення відповідної документації із землеустрою, є безпідставним. Таке рішення колегії є розпорядчим, а не нормативним документом, а врахування чи неврахування позиції місцевої ради під час вирішення питання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою не передбачено чинним законодавством та, відповідно до частини 7 статті 118 Земельного кодексу України, не є підставою для відмови у наданні такого дозволу.
Крім того, посилання відповідача на розпорядження Кабінету ОСОБА_4 України від 01.04.2014 №333-р та від 22.09.2016 №688-р також є безпідставним, оскільки даними розпорядженнями схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та затверджено план заходів щодо її виконання, однак вони не встановлюють жодних норм у галузі регулювання земельних відносин. До того ж, відповідно до Закону України “Про Кабінет ОСОБА_4 України” розпорядження є актом Кабінету ОСОБА_4 України, який видається з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань, а тому посилання на такий документ як підставу для унормування порядку отримання позиції органу місцевого самоврядування щодо проекту землеустрою є необґрунтованим.
Щодо посилання відповідача у листі від 18.01.2019 (а.с.12) на лист Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області від 08.01.2019 №26-02-15 (а.с.27), відповідно до якого дана земельна ділянка запланована сільською радою для виставлення на земельні торги, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.3 ст.136 Земельного кодексу України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.
Разом з тим, відповідачем не надано жодного доказу, на підтвердження того, що на момент 18.01.2019 (дата надання відповіді) спірна земельна ділянка вже була включена до відповідного переліку для передачі в оренду на умовах аукціону.
Представником відповідача, в обґрунтування своєї позиції надано наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 13.02.2019 №49, однак, який прийнятий вже після надання відповіді позивачу (а.с.28). При цьому, варто відмітити, що вказаним наказом було внесено зміни до додатку 1 наказу від 09.04.2014 №23, та яким в лютому 2019р. включено до переліку вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які можуть бути продані на земельних торгах, в тому числі земельну ділянку площею 17,2000га на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області з кадастровим номером 5924789800:03:002, в той час, як позивач просив для відведення земельну ділянку з кадастровим номером 5924789800:02:002. Представник відповідача в судовому засіданні зазначав, ще в наказі була помилка, в той же час, будь-яких доказів про внесення змін (з метою виправлення) до вказаного наказу представником відповідача не надано.
Також матеріалами справи підтверджено, що лише станом на сьогодні наказом ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 01.03.2019 №123 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшим продажем права оренди на земельних торгах (аукціоні) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за межами населених пунктів на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області (земельна ділянка загальною площею 17,2000 га, кадастровий номер 5924789800:02:002:0075 (а.с.44), на частину якої, у свою чергу, ОСОБА_3 просить зобов’язати відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою орієнтовною площею 2.0 га.
Таким чином, на момент розгляду заяви позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, та прийняття ГУ Держгеокадастру у Сумській області рішення з цього питання, зокрема, станом на 18.01.2019, земельна ділянка щодо якої позивачем було подано клопотання, ще не було включена до відповідного переліку для передачі в оренду на умовах аукціону та не було затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшим продажем права оренди на земельних торгах (аукціоні) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, тому вказані обставини не могли бути підставою для відмови позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у розумінні ст. 118 Земельного кодексу України. Відтак, вказана у листі від 18.01.2019 підстава для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою є необґрунтованою та не передбачена приписами Земельного кодексу Україну.
Посилання представника відповідача на постанову Верховного Суду від 02.10.2018 у справі №806/3708/15, не спростовують вказаний висновок суду та не приймаються до уваги, оскільки у справі №806/3708/15 на момент надання відповіді, яка оскаржувалась, спірна земельна ділянка відповідним наказом вже була включена до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, для продажу прав на них на земельних торгах, в той час як у даній справі, такого наказу станом на час надання відповіді ще не було.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Враховуючи, що відповідач, відмовляючи позивачу в задоволенні заяви про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, не дотримався вимог Земельного кодексу України, дане рішення не може відповідати приписам ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому позовні вимоги в частині визнання відмови протиправною та її скасування, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо доводів відповідача про те, що суд не може зобов’язати орган владних повноважень до прийняття конкретного рішення, оскільки це буде фактичне втручання в його дискреційні повноваження, суд зазначає, що згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Поняття дискреційних повноважень наведене у Рекомендації Комітету ОСОБА_4 Європи № R (80)2, яка прийнята Комітетом ОСОБА_4 11 березня 1980 року на 316-й нараді, відповідно до якої під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Тобто, дискреційними є повноваження суб'єкта владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною. Прикладом таких повноважень є повноваження, які закріплені у законодавстві із застосуванням слова “може”.
Натомість, у цій справі, відповідач помилково вважає свої повноваження дискреційними. Відповідач не наділений повноваженнями за конкретних фактичних обставин діяти не за законом, а на власний розсуд, зокрема, прийняти відмову або надати дозвіл. Безперечно, правомірним у даному випадку є лише один варіант поведінки, залежно від фактичних обставин.
При цьому, слід зазначити, якщо відмова відповідного органу визнана судом протиправною, а іншого варіанту поведінки у суб'єкта владних повноважень за законом не існує, то суд має право зобов'язати такий орган влади вчинити конкретні дії, які б гарантували захист прав і свобод позивача. Отже, застосування судами зазначеного способу захисту права не можливо вважати втручанням у дискреційні повноваження такого суб’єкта владних повноважень.
Вказаний висновок узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеної у постановах від 22.03.2018 (справа №823/795/17), від 27.02.2018 (справа №816/591/15-а).
Разом з тим, враховуючи, що станом на момент розгляду справи відповідачем вже прийнято наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 01.03.2019 №123, яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 17,2000га, кадастровий номер 5924789800:02:002:0075 за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшим продажем права оренди на земельних торгах (аукціоні) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.44) та вказані обставини не були враховані під час надання відповіді, суд, з урахуванням вимог ст. 136 Земельного кодексу України, не має правових підстав для зобов’язання відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення, яка розташована за межами населених пунктів на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.
Однак, приймаючи до уваги норми ч.2, ст. 5, ч.2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача, подану 19.12.2018, прийнявши рішення у відповідності до норм Земельного кодексу України, з урахуванням висновків суду.
Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_3 (40031, м.Суми, проспект Курський, буд.141, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області (40021, м.Суми, вул.Петропавлівська, буд.108, код ЄДРПОУ 3976885) про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання вчинити дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Сумській області у наданні дозволу ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2.00 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області, викладену у листі від 18.01.2019 №С-16387-440/21-19.
Зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Сумській області повторно розглянути заяву ОСОБА_3, поданої 19.12.2018, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2.00 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Яструбинської сільської ради Сумського району Сумської області, з урахуванням висновків, викладених у рішенні суду.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 01.04.2019.
Суддя І.Г. Шевченко