
Справа № 560/887/19
УХВАЛА
01 квітня 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Міністерства соціальної політики України про визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України від 21.06.2018 Р № 119.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає окремим вимогам, встановленим статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 2 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Оглядом позовної заяви встановлено, що позов містить дату та підпис, однак не містить прізвище особи, яка підписала позовну заяву.
Відповідно до частини 1 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 статті 122 КАС України).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви повинен з'ясувати, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
У позовній заяві позивач зазначає, що про порушення свого права він дізнався з листа відповідача від 10.08.2018 року.
Також зазначає, що у березні 2019 року звертався до Департаменту соціального захисту населення з метою досудового врегулювання спору, зокрема додавав додаткові документи, що, втім, не було враховано відповідачем. Ураховуючи це вважає, що строк звернення до суду пропущений ним з поважних причин, тому просить його поновити.
Разом з тим, суд вважає, що позивачем належним чином не обґрунтовано поважність причин, через які позивач починаючи з середини серпня 2018 року ( моменту коли йому стало відомо про спірний документ) до закінчення лютого 2019 року не звертався до суду в межах передбаченого законом 6-місячного строку про оскарження рішення Комісії від 21.06.2018 року, позаяк звернення його з додатковими документами мало місце у березні 2019 року, тобто вже поза межами вказаного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Стаття 123 передбачає, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Відтак, позивачу необхідно надати до суду позовну заяву, яка відповідає вимогам КАС України, а саме підписана власним підписом позивача із зазначенням його прізвища та імені, а також дати підписання позову.
Крім того, позивач повинен належними доказами обґрунтувати поважність причин пропуску строку звернення до суду з позовом, оскільки, як вбачається зі змісту позовної заяви, про порушення своїх прав він дізнався у серпні минулого року, однак до суду звернувся в березні 2019 року.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання про поновлення строку звернення до суду - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяОСОБА_2