Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
УХВАЛА
"15" грудня 2009 р. Справа № 21/162-09-5981
За заявою: Саратської міжрайонної державної податкової інспекції в Одеській області (надалі –Саратська МДПІ в Одеській області);
до боржника: Селянського (фермерське) господарство (надалі –СФГ) „Агрос”, Одеська область, Саратський район, с. Кулевча.
про визнання банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - ЗЕЛЕНОВА Г.М.,
секретаря судового засідання - Суслов М.В.;
за участю представників сторін:
від Заявника: Дімітрієв О.М. –представник Саратської МДПІ в Одеській області –згідно довіреності від 01.04.200 р. № 2222;
від Боржника: не з’явився, незважаючи на те, що був повідомлений належним чином;
розпорядник майна –арбітражний керуючий Панов А.Б., ліцензія серії АВ № 158404 від 06.11.2006 р.
СУТЬ СПОРУ: 27.11.2009 р. Саратська МДПІ в Одеській області звернулася до господарського суду із заявою про визнання СФГ „Агрос” –банкрутом, оскільки останній не спроможній виконати свої грошові зобов’язання щодо сплати до бюджету податкового боргу у сумі 593 295 грн. 57 коп. протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Ухвалою господарського суду від 30.11.2009 р. порушено провадження у справі № 21/162-09-5981 про банкрутство СФГ „Агрос”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника.
15.12.2009 р. у судовому засіданні представник Заявника надав заяву про уточнення кредиторських вимог (від 14.12.2009 р. № 9743/8/10), за якою просить визнати кредиторські вимоги Саратської МДПІ в Одеській області до СФГ „Агрос” у розмірі 718637 грн. 70 коп.
Представник Боржника у судове засідання не з’явився, відзив на заяву не надав, у зв'язку з чим справа розглядається за наявними матеріалами у порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали у справі, заслухавши пояснення представника Заявника, господарський суд встановив, що заява Саратської МДПІ в Одеській області про наявність і безспірність боргу та неплатоспроможність боржника обґрунтована й підтверджена наступними матеріалами справи: корінцями податкового повідомлення –рішення форми „Р” від 06.02.2008 р. № 0001862300/1 та № 0001852300/1, від 24.09.2008 р. № 0003451500/0; корінцем першої податкової вимоги форми „Ю1” від 21.02.2008 р. № 1/26; корінцем другої податкової вимоги форми „Ю2” від 24.03.2008 р. № 2/40; актом Саратської МДПІ в Одеській області від 06.12.2007 р. № 1415/23-21002049 про результати виїзної позапланово перевірки СФГ „Агрос” з питань дотримання вимог податкового, валютного законодавства та іншого законодавства за період з 01.07.2004 р. по 01.07.2007 р.; розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 09.02.2008 р. № 1648; довідкою Саратського бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості від 19.11.2009 р. № 207; обліковими картками платника - СФГ „Агрос”.
Відповідно до Закону (надалі Закон №2181-ІІІ) України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р., п. 1.10 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.
Згідно із п. 6.2.1 вищезазначеного Закону (№2181-ІІІ), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до пункту п. 6.2.2 податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Сума податкового зобов'язання, визначена у податкових повідомленнях-рішеннях Саратської МДПІ в Одеській області оскаржена у судовому та адміністративному порядку не була, тобто сума визначена в них згідно п.п.5.3.2. п.5.3. ст.5 Закону (№2181-ІІІ) є узгодженою, а відповідно з п.5.4.1. п.5.4. ст.5 сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені терміни, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Положеннями ч. 10 ст. 7 Закону (надалі Закон №2343-ХІІ) України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що до заяви кредитора - органу чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.
Таким чином, при порушенні провадження у справі про банкрутство органи державної податкової служби повинні надати суду докази вжиття заходів з погашення заборгованості боржника перед бюджетами та/або державними цільовими фондами відповідно до Закону (N 2181-III).
Згідно з підп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону (N 2181-III) джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Положення статті 11 Закону (N 2181-III) визначають порядок погашення податкового боргу державних або комунальних підприємств.
Відповідно до п. 11.2 ст. 11 вказаного Закону (N 2181-III) у разі коли податковим боржником визнається платник податків, який не підлягає приватизації, податковий орган здійснює заходи щодо продажу його активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної діяльності.
Рішенням Саратської МДПІ від 23.04.2008р. №8 були прийняті заходи про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, яке залишилося невиконаним у зв'язку з відсутністю майна та інших активів у боржника. Крім того, згідно довідки МДПІ у СФГ „Агрос” відсутні грошові кошти в банківських установах.
Після проведення Саратською МДПІ всіх відповідних заходів щодо погашення прострочених податкових зобов'язань, від боржника не надійшло коштів до бюджету в погашення податкового боргу.
Таким чином, розмір безспірних вимог складається: з податку на додану вартість у сумі 572 580 грн. 62 коп., пені за прострочення сплати податку на додану вартість за період з 08.02.2008 р. по 30.11.2009 р. у сумі 125601 грн. 57 коп., податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 16 233 грн. 35 коп. та пені за прострочення сплати податку з власників транспортних засобі та інших самохідних машин і механізмів за період з 08.02.2008 р. по 30.11.2009 р. у розмірі 4222 грн. 16 коп.
Відповідно до ч.1 ст.11 Закону (№2343-ХІІ) суддя, прийнявши заяву про порушення справи про банкрутство, не пізніше ніж на п'ятий день з дня її надходження виносить і направляє сторонам та державному органу з питань банкрутства ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій вказується про прийняття заяви до розгляду, про введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна, дату проведення підготовчого засідання суду, яке має відбутися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
На підставі положень ст. 1 Закону (№2343-ХІІ) кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
Згідно з п. 3 ст.6 Закону (№2343-ХІІ) справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ст.1 Закону (№2343-ХІІ) безспірні грошові вимоги кредиторів –вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Статтею першою, Закону (№2343-ХІІ) неплатоспроможність –неспроможність суб’єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов’язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов’язання щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Таким чином, боржник самостійно неспроможний виконати свої грошові зобов’язання перед кредитором, протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-1,11,12,13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд –
У Х В А Л И В :
1. Визнати Саратську міжрайонну державну податкову інспекцію в Одеській області (68200, Одеська область, смт. Сарата, вул. Чкалова, 23. Ідентифікаційний код 26569306) кредитором до Селянського (фермерського) господарства „Агрос” (68261, Одеська область, Саратський район, с. Кулевча, вул. Шевченка, 46. Ідентифікаційний код 21002049) із грошовими вимогами у розмірі 593 295 грн. 57 коп.
2. Зобов’язати кредитора у десятиденний строк за їх рахунок подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради чи Кабінету Міністрів (газети “Голос України” чи “Урядовий кур’єр”) оголошення про порушення справи про банкрутство Селянського (фермерського) господарства „Агрос” з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів (інвесторів).
В газетному оголошенні повинні обов’язково міститися реквізити, зазначені в ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Подати до господарського суду примірник газети з надрукованими оголошеннями .
3. З дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство рішення про ліквідацію юридичної особи –боржника може прийматись виключно у порядку, визначеному Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
4. Розпоряднику майна скласти реєстр майнових вимог кредиторів та подати до суду не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 26.02.2010 р.
5. Попереднє засідання суду має відбутися не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 15.03.2010 р.
6. Скликання перших загальних зборів кредиторів має відбутися не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме, не пізніше 26.03.2010 р.
7. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство, яке має відбутися не пізніше шести місяців після дати проведення підготовчого засідання суду, а саме не пізніше 15.06.2010 р.
8. Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна, державному реєстратору Саратської районної державної адміністрації Одеської області, Відділу державної виконавчої служби Саратського районного управління юстиції Одеської області.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття.
Суддя