
Справа № 127/9034/19
Провадження № 3/127/2077/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2019 рокум. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі: головуючого судді Антонюка В.В.
при секретарі Гончаруку І.О.
за участю представника Вінницької митниці Вихристюк В.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці, матеріали, що надійшли від Вінницької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця Дондюшанського району, с. Каларашовка, Р. Молдова, жителя АДРЕСА_1, непрацюючого, паспорт НОМЕР_1, виданий 28.04.2016 року IS«CRIS»REGISTRU» Р. Молдова, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, виданий 28.04.2016 року IS "CRIS"REGISTRU" Р. Молодова за вчинення правопорушення передбаченого ст. 471, ч.1 ст. 483 Митного кодексу України, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0180/40100/19, 13 лютого 2019 року о 11 год. 53 хв. в пункт пропуску «Могилів-Подільський - Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», зайшов громадянин Р. Молдова ОСОБА_2, (ОСОБА_2) який на свій розсуд обрав проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю. На підставі аналізу оцінки ризиків, старшим зміни митниці та прикордонників було прийнято рішення про виведення даного громадянина для проведення поглибленого огляду.
О 12 год. 10 хв. під час проведення особистого огляду гр. (ОСОБА_2) ОСОБА_2, який обрав проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 30 пачок сигарет з фільтром «PARLIAMENT» без акцизних марок, що знаходились за паском штанів, кругом талії на тілі, зверху прикриті светром та курткою, в які він був одягнутий.
Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних ( із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв, якщо вони були відсутні на території України більше ніж 24 години.
Згідно витягу інформації з ПІК «Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил» ЄАІС громадянин ОСОБА_2 (ОСОБА_2) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил по ст.482, 483 МКУ протягом року не притягувався.
Таким чином, громадянин ОСОБА_2 (ОСОБА_2) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів у кількості, яка обмежена до переміщення через митний кордон України, та які перемістив через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням способу.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, хоча про дату та час слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, що підтверджується наявною в матеріалах справи заявою ОСОБА_2, в якій він також просить суд розглядати справу у його відсутності (а.с.22).
Представник Вінницької митниці ДФС Вихристюк В.Д. просила визнати винним ОСОБА_2, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією товару а також стягнути митного органу.
Вислухавши думку представника Вінницької митниці ДФС Вихристюк В.Д., враховуючи заяву ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що вина останнього у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471, ч.1 ст. 483 МК України знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Так, судом встановлено, що о 12 год. 10 хв. в пункті пропуску «Могилів-Подільський - Отач» відділу митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці ДФС в напрямку «вхід в Україну», під час проведення особистого огляду гр. ОСОБА_2 (ОСОБА_2), який обрав проходження митного контролю через зону (коридор) спрощеного митного контролю, інспектором митниці було виявлено 30 пачок сигарет з фільтром «PARLIAMENT» без акцизних марок, що знаходились за паском штанів, кругом талії на тілі, зверху прикриті светром та курткою, в які він був одягнутий.
Відповідно до ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар чи 250 тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів; 5 літрів пива, 2 літра вина, 1 літр міцних ( із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв, якщо вони були відсутні на території України більше ніж 24 години.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471, ч. 1 ст. 483 МК України, доводиться: протоколом про порушення митних правил № 0180/40100/19, протоколом особистого огляду ОСОБА_2, описом предметів.
Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Відповідно до ст. 4 п.57 МК України товари це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Відповідно до ч. 2 ст. 366 МК України, канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Згідно ч. 4-6 зазначеної статті МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Таким чином, громадянин ОСОБА_2, порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товару, який обмежений до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471, ч.1 ст. 483 МК України.
Відповідно до ст. 487 МК, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень МК, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_2 за ст. 471, ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі - 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією вилученого товару.
Відповідно до ст. ст. 519, 520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 на користь Вінницької митниці ДФС, витрати пов'язані зі зберіганням вилученого товару в сумі 13,40 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_5 на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 384,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 471, 527, 528 Митного Кодексу України, ст. 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 (ОСОБА_2) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471, ч.1 ст. 483 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень на користь держави (код ЄДРПОУ 38054707, р/р 31116106705002, банк отримувача УДКСУ у м. Вінниці, код 21081100, МФО802015, призначення платежу: адміністративний штраф ОСОБА_2), з конфіскацією товару, який є предметом порушення митних правил, а саме:30 пачок сигарет з фільтром «PARLIAMENT» без акцизних марок.
Стягнути з ОСОБА_2 (ОСОБА_2) , ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя АДРЕСА_1, непрацюючого, паспорт НОМЕР_1, виданий 28.04.2016 року IS«CRIS»REGISTRU» Р. Молдова, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь Вінницької митниці ДФС витрати пов'язані зі зберіганням вилученого товару в розмірі 13,40 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя АДРЕСА_2, непрацюючого, паспорт НОМЕР_1, виданий 28.04.2016 року IS«CRIS»REGISTRU» Р. Молдова, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь держави Україна судовий збір в розмірі 384,00 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів.
Суддя: