Постанова № 80819477, 27.03.2019, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Дата ухвалення
27.03.2019
Номер справи
500/2084/19
Номер документу
80819477
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 500/2084/19

Провадження № 3/500/620/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 березня 2019 року м.Ізмаїл

Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Швець В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДФС України в Одеській області, у відношенні

ОСОБА_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого директором ТОВ «ДУНАЙСЬКА ІМПОРТНА КОМПАНІЯ», паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Київським РВ у м. Одесі ГУ ДМС України в Одеській області 22.05.2014 р., мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1/15-32-14-03, що складений головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок трансфертного ціноутворення управління аудиту Головного управління ДФС в Одеській області Ковальонок Л.Ю., встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 вчинив правопорушення порядку ведення податкового обліку, а саме п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, на підставі акту перевірки від 11.12.2018 р. № 2745/15-32-14-03/40017905. Дата, час і місце вчинення порушення - акт перевірки від 01.01.2017 по 31.12.2017, акт перевірки від 11.12.2018 р. № 2745/15-32-14-03/40017905, м. Одеса, Французький бульвар, 7, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-Х.

Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складаний із грубим порушенням вимог ст. 256 КУпАП, у зв`язку з чим у суду немає можливостей розглянути справу по суті.

Так, КУпАП чітко визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, в тому числі, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Однак в порушення наведеної ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені вичерпні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення взагалі не вказана дата народження притягуваного.

Також, в порушення вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 взагалі не викладена суть адміністративного правопорушення, оскільки замість зазначення обставин, з яких можливо було б встановити наявність дії або бездіяльності, що становить об`єктивну сторону складу адміністративного правопорушення, особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення обмежилася зазначенням родового об`єкту «порушення порядку ведення податкового обліку», посиланням на норму Податкового кодексу України, а також посиланням на акт перевірки.

Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду від 15.02.2019 року протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1631 КУпАП та додані до нього матеріали було направлено до Головного управління ДФС України в Одеській області для належного оформлення.

Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення повторно надійшов до суду з вищезазначеними недоліками.

За наявності зазначених порушень щодо не зазначення в протоколі про адміністративне правопорушення дати народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також суті адміністративного правопорушення, судом не може бути вирішено питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, тому протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення.

Такий висновок суду збігається з роз`ясненнями Пленуму Верховного Суду України, викладеними в абз. 5 п. 24 його постанови № 14 від 23.12.2005 р. «Про практику застосування судоми України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідно до якої Пленум Верховного Суду України визнав правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Таким чином, виходячи з вище зазначеного,

керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суд -

постановив:

Протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1631 КУпАП та додані до нього матеріали - направити до Головного управління ДФС України в Одеській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: В.М.Швець